Skocz do zawartości
Leon66

Fabryczny alarm w pasku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum i własnie potrzebuje pomocy. Mam Passata z Niemiec: B5 3BG 2003r. Posiada fabryczny alarm ( i oczywiscie centralny zamek). Sęk w tym, że nie wiem czy ten alram w ogóle działa. Po zamknięciu dioda w dzwiach kierowcy miga, światła przy zamykaniu błyskają i jest ok. Chciałem wywołać włączenie sie sygnału alarmowego, ale w żaden sposób samochód nie chciał dać głosu. Bujałem go, szparpałem za klamki, zamykałem się we wnętrzu, włanczałem alarm przy niezamknetej klapie od silnik i nic. Czy to oznacza że alarm nie działa, czy ja sie po prostu za słabo włamuje? :? Proszę o pomoc, bo nie mogę spokojnie spac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej działa. Poszukaj w szukajce wiele o tym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw tematy:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics2/przestpczo-samochodowa-vt20916.htm

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy16/chcieli-ukrasc-paska-jak-zabezpieczyc-vt1754,28.htm

 

Twój pasek obecnie jest gotowy do odjazdu w 20 sekund... Każdy leszcz może sobie go uruchomić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknij się z pilota w pasku , poczekaj aż alarm się uzbroi (minutka, może dwie) wsadź kluczyk do stacyjki i przekręć.

 

Alarm powinien się włączyć, ale mimo to zapalisz auto i będziesz mógł sobie pojeździć z tym włączonym alarmem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie jest tak,otwieram normalnie drzwi,wygodnie sobei siadam,po jakims czasie alarm sie uzbraja i wyje jak po.... przy uchylonych drzwiach.Czasami mnie szlak trafia z tym samo zamykaniem sie,juz nei wspomne, ze zamykajac klape bagaznika auto tez sie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
umnie jest tak,otwieram normalnie drzwi,wygodnie sobei siadam,po jakims czasie alarm sie uzbraja i wyje jak po.... przy uchylonych drzwiach.Czasami mnie szlak trafia z tym samo zamykaniem sie,juz nei wspomne, ze zamykajac klape bagaznika auto tez sie zamyka.

Moze masz walniete krancowki w zamku w drzwiach kierowcy :niepewny: Zobacz, czy przy otwartych drzwiach swieci Ci lampka w srodku (ew. w drzwiach rowniez), czy sygnalizuje Ci otwarte drzwi lampka na wskaznikach... Jak nie, to mozesz zabrac sie za naprawe zamka ;) Dokladny opis znajdziesz na forum :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, mama takie coś praktukowała. Głośno troche :rotfl::rotfl: A czy pasek ma czujniki ultradźwiekowe czy ruchu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Leon66/ Ja mam takiego passka i już pytałem o działanie tego alarmu. U mnie jest tak samo jak u ciebie, ale jak zamykam drzwi z pilota i w tym samym momencie chcę je otworzyć to alarm się włącza wyje i mrugają kierunki. trochę trzeba popróbować. W tym samym czasie zamykaj pilotem i ciągnij za klamkę powinno zadziałać, to jakaś lipa z tym alarmem ale ż tego co wiem to trzeba mieć w Niemczech (auto alarm) żeby ubezpieczyli samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie autoalarm tylko podstawowy straszak, jesli chcesz miec autoalarm to usisz go sobie zalozyc. Prblem z tym podstawowym taki ze jesli juz komus sie uda wlamac prez zamek (tzn przekreci we wkladce) to ten pseudo alarm sie rozbroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Krawcol zapomnialem ze zamek kierowcy i z tylu pasazera jest popsuty-nie dziala podswietlenie progu i wnetrza.Opis widzialem,tylko nie wiem czy czegos nie spier.... przy probie naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
faktycznie Krawcol zapomnialem ze zamek kierowcy i z tylu pasazera jest popsuty-nie dziala podswietlenie progu i wnetrza.Opis widzialem,tylko nie wiem czy czegos nie spier.... przy probie naprawy.

Ja dalem auto (zamki) do naprawy facetowy, ktory kiedys montowal mi alarm... Skasowal 50zl za zamek (mialem trzy do roboty)... Od tego czasu wszystko dziala cacy :]

Najwyzej poszukaj jakiegos mechaniora lub moze ktos z forum w Twojej okolicy moglby Ci pomoc, jesli sam boisz sie za to zabrac ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie autoalarm tylko podstawowy straszak, jesli chcesz miec autoalarm to usisz go sobie zalozyc. Prblem z tym podstawowym taki ze jesli juz komus sie uda wlamac prez zamek (tzn przekreci we wkladce) to ten pseudo alarm sie rozbroi.

Dziwne, bo u mnie gdy otwieram kluczykiem drzwi to po ok 20sek. alarm zaczyna wyc dopoki nie nacisne pilota badz nie przekrece kluczyka w stacyjce. Przy otwieraniu kluczykiem kontrolka nie przestaje migac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapala ci się lampka otwartych drzwi kierowcy? Sprawdx to sobie. tylko nie od razu po otwarciu, bo jak klucz przekrecisz, to lampka sie zapali. Może masz coś z mikrostykiem w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa mi zamek od strony kierowcy i miałem podobny problem. Samochód zamykałem drzwiami kierowcy i się zamknęły (wszystkie drzwi). Przytrzymałem dłużej, aby domknąć szyby, ale przypomniałem sobie że ojciec akumulator odłączał i domykanie nie zadziałało. Otworzyłem kluczykiem drzwi kierowcy i tylko one się otworzyły (jak zamykałem to zamknęły się wszystkie). Po otwarciu drzwi kierowcy włożyłem kluczyk do stacyjki i zaczął wyć alarm.

Nie działający zamek kierowcy :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zapala ci się lampka otwartych drzwi kierowcy? Sprawdx to sobie. tylko nie od razu po otwarciu, bo jak klucz przekrecisz, to lampka sie zapali. Może masz coś z mikrostykiem w zamku.

Normalnie lampki pala sie w drzwiach bez kluczy w stacyjce, ale nie sprawdzilem czy takze w momencie aktywnego alarmu.

 

Zauwazylem rowniez, ze alarm /centralny zalacza sie tylko wtedy gdy drzwi kierowcy sa zamkniete. Pozostale drzwi moga byc otwarte, a po nacisnieciu pilota wszystkie rygle ida w dol, mimo ze 3 drzwi otwarte sa.

Gdy raz przycisne pilota to aktywuje alarm i nie mam mozliwosci otwarcia drzwi od srodka (rygle wracaja na swoje miejsce), gdy 2 razy nacisne pilota auto od srodka moge otworzyc bez problemu, ale w tedy czujniki rowniez nie dzialaja.

Nie mam instrukcji do auta, moze tak ma byc?

 

Mam alarm z dozorem wnetrza, ale po podlaczeniu do kompa, VAG nie moze nawiazac polaczenia z f. dozoru - czyzby ktos grzebal przy alarmie??

 

Co zrobic zeby miec domykanie szyb z pilota, a nie tylko z kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie to nie wiem czy da się coś zrobić, może... Trzeba przeprogramować komfort, aby przy zamykaniu dawał dłuższy sygnał do centralki i wtedy będzie szyby domykało. Ale czy da się to zaprogramować w komforcie to nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos wstawił dokładny opis(krok po kroku) jak to zaprogramować w Vagu to myśle że wielu by to pomogło. bo jak na razie czytałem na forum ze da sie to zrobić ale nikt nie napisał jak ..... jak by ktoś mógł to bardzo prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież było opisywane, ze nie kazdy moduł komfortu ma taką opcje, że domyka szyby po włączeniu alarmu. Więc nawet VAG nie pomoże, gdy nie ma takiego softu - KOMPRENDE :?::hyhy:

Jedyny sposób w takim przypadku, to dodatkowy alarm z takową funkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Wlasnie te same informacje wyczytalem w innych tematach.

Na razie musze zawalczyc z bledem - niewlasciwie zaprogramowany modul komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z toba Denek75 ale....

nie ma na forum jak to zrobić ....który odnośnik w vagu co ma być i na ile zmienić a myśle że jest to tak samo potrzebne jak porady w kupnie paska i wszystkie instrukcje jak i co sprawdzić. raz napisać i bedzie a tak ten temat jest ciągle powielany.

 

 

szczerze mówiąc to do tej pory nie wiem jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności