Skocz do zawartości
Gość Luk333

Wymiana teleskopów siłowników klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzeje trochę temat:) a mianowicie może ktoś wie jakie parametry powinien posiadać taki siłownik klapy do B4, wcześniej kupiłem od kolegi z forum zamienniki TOPRAN ale maja za duże gniazda na te kulki i klapa trzeszczy jak sie ja podnosi i jeszcze w dodatku nie podnosi sie tak jak powinna:(, wczoraj pojechałem na szrot patrze stoi b3 i ma siłowniki (tylko klapa bez szyby ) podnosi sie pięknie ( bo odchodzi ciężar szyby) założyłem je do swojego i kiszka tak samo padnięte są :6:56: znalazłem na allegro firmę co sprzedaje siłowniki t takie podają parametry

 

PASSAT B4

długość-515

skok-225

siła 510

 

PASSAT B3

długość- 515

skok-225

siła-460

 

czyli widać że różnią sie tylko siłą,a ile mogą kosztować oryginalne takie siłowniki ??czy te parametry podane do modelu B4 przez tą firmę są prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro toprany o sile 500 i znakomicie się sprawuja

wymiana prościutka zajeła niecałe 5 minutek

tak więc śmiało ja kupuj bo oryginały pewnie są droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem na allegro toprany o sile 500 i znakomicie się sprawuja

wymiana prościutka zajeła niecałe 5 minutek

tak więc śmiało ja kupuj bo oryginały pewnie są droższe

 

no ja też kupiłem poprzednie toprany o sile 500N i nie podnosi sie klapa do końca,ciężko potem zamknąć klapę ja zamykam ale żonka nie daje rady, i tak jak psiałem mają za duże mocowania na te kulki :6:56:, może zainwestować teraz w siłowniki HART ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję troszkę temat... dzisiaj usłyszałem psssssss i klapa spadła mi na łeb :/

 

poszedł siłownik :/ w używki chyba nie ma co się bawić, orientuje się ktoś ile taki nowy siłownik kosztuje w ASO?

 

a jak nie to co wybrać z allegro? jaką markę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś markowe, jak kupiłem jakieś wynalazki i teraz skrzypią przy otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał w ASO 100zł za sztukę, na dodatek nie ma ich w kraju, trzeba sprowadzać w niemcowni - tak mi powiedzieli w ASO w rzeszowie...

 

chyba poszukam zamiennika :P

 

 

EDIT i znalazłem :D 35zł sztuka, 2 lata gwarancji, marka Hans Pries

 

Link do aukcji nick sprzedającego to inter_moto

 

Za jakiś czas dam znać jak się sprawują...

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam ;) klapa otwiera się aż miło ;) bez żadnych zbędnych odgłosów. A to że klapa ma przy końcu otwierania taki "skok" to chyba normalne, bo by klapę wyrwało z zawiasów :D

 

teraz jest mały problem z zamykaniem klapy :D bo trzeba użyć dość sporej siły :D ale może siłowniki się wyrobią z czasem i będzie lżej, dodam tylko że ja mam klapę odciążoną o silniczek wycieraczki, wycieraczkę i inne takie bajery :P

 

czyli: polecam wymianę siłowników na nowe jeśli macie problemy z otwieraniem się klapy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wymieniałem niecały rok temu i miałem tak samo ,teleskopy są tak zrobione ażeby w końcowej fazie otwierania nie wyrwały zawiasu dlatego zwalniają na konńcu.(tak na dobrą sprawe nikt z nas nie miał od nowości swojego pasiora więc niewiadomo jak się otwierały nowe orginały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem powinny "zwalniać" na końcu ale nie skokiem tylko płynnie, delikatnie, tak mają oryginały, podobnie jak z otwieraniem i zamykaniem, oryginalne siłowniczki mają to pięknie wyważone, podróby albo ciężko się zamykają albo otwierają, albo piszczą (przeważnie nie od razu i latem), niestety ale te wszytkie toprany/hanspriesy oryginałom do pięt nie dorastają, z tęsknotą wspominam chwile kiedy jeszcze miałem oryginały zanim się skończyły, normalnie miodzio, od pewnego czasu mam badziew topran i gdybym miał tylko jakąś większą dotację niespodziewaną to b. chętnie sprawiłbym sobie oryginały, tym bardziej że klapy używam nierzadko, nierzadko też wyrżnąłem czachą w klapę bo ta nie raczyła się do końca otworzyć (bo za zimno, bo auto krzywo stoi, bo sam nie wiem co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są jeszcze oryginały. Jak jest zimno to już bardzo słabo pracują, ale przy końcu rzeczywiście powoli zwalniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tamtym roku na jesień używane ze szrotu oryginały, pochodziły ok dwa tygodnie do pierwszego przymrozku, do dziś trzymałem klapę na głowie, ale kupiłem w końcu zamienniki i zaraz zakładam. Nie wiedziałem po zdjeciu zabezpieczenia w postaci blaszki co dalej mam z tym zrobić, ale po przeczytaniu tego tematu chyba dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zostawił ktoś otwarta klape przez pół dnia na tych "odpowiednikach" orginałów ? mi czasem sie zdarzyło i powiem krótko pudzian musiał mi pomagać klape zamknąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę kotleta.

Od dłuższego czasu i u mnie już są problemy z opadającą klapą, a że zima się zbliża to przydałoby się w końcu wymienić ...

Tylko co wybrać :confused:

Na alledrogo jest trochę tego, ale które będą najlepsiejsze :?:

Adams chwała Ci za podanie namiarów na sprzedawcę :padam:, ale on niestety nie ma już siłowniczków w swojej ofercie :((

Także jakby ktoś mógł polecić sprawdzoną markę lub sprzedawcę to byłbym ogromnie dźwięczny :]

 

Poszperałem i znalazłem kilku różnych producentów:

DTW Germany - http://www.allegro.pl/item753737327_silowniki_klapy_tylnej_vw_passat_b3_b4.html

FA KROSNO S.A. - http://www.allegro.pl/item753737327_silowniki_klapy_tylnej_vw_passat_b3_b4.html

DELPHI lub GAYSAN - http://www.allegro.pl/item730154907_silownik_klapy_tylnej_vw_passat_b3_kombi_1988_93.html

FEBI BILSTEIN :confused: - http://www.allegro.pl/item741395991_silowniki_klapy_tylnej_vw_passat_b3_b4.html EDIT - okazuje się jednak że nie FEBI a HART

 

:provw:

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te teleskopy są na bardzo mocny wcisk jeżeli masz dużo siły w rękach bez problemu je wymienisz ja wymeniłem na siłowniki z topranu po zniżkach dałem ok 20 zł za szt i bardzo dobrze sobie radza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tydzień temu te siłowniki na FA Krosno, wymiana i montaż banalna, śrubokręt do podważenia starych blaszek + trochę wyobraźni, a nie siły przy zakładaniu nowych. Cała operacja z przyglądaniem się etc 10 minut. Koszt 2_ch sztuk 68zł do B5, chodzą jak należy, cichutko bez problemów i angażowania siły. Kupione w Inter Cars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i u mnie już siłowniczki wymienione.

Ponoć firmy HART i ponoć germańskie. Jak to jest w rzeczywistości to pojęcia nie mam :confused:

Siłowniczki zakupiłem u użytkownika yuniorek

Wymiana jest rzeczywiście banalnie prosta :) Miałem tylko mały problem, bo siłowniczki okazały się z centymetr za długie, i musiałem się posiłować żeby je zcisnąć i zamontować. No i pomoc drugiej osoby jest bardzo przydatna ;) Ja zacząłem wymieniać sam i po wyjęciu pierwszego na głowie i plecach poczułem "dynamiczną masę" klapy bagażnika :szok:

Teraz klapa otwiera się aż za elegancko - na końcu nie zwalnia, i wyrywa klapę z zawiasów. Zobaczymy jak to będzie z czasem. Gniazda oczyściłem i nasmarowałem smarem do łożysk, nic więc mi też nie skrzypi.

Generalnie jest lepiej :D

 

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego teleskopy sa na wcisk mialam ten sam problem z moimi pamietaj, jak wyciagasz stare to trzymaj druga reka klape bo mi czolo obila :D to tak na przyszlosc wymienia sie w 3 min. popsotu wyciagasz taki metalowy "drucik" i sila wypychasz na miejsce dajesz nowy pamietaj o klapie ciezka sie staje bez silownikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam siłownik klapy z krosna sa jak oryginały.założyłem je i działają rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

prawie 2 miesiące i siłowniki z Krosno jak na razie bez zarzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na końcu nie zwalnia, i wyrywa klapę z zawiasów. Zobaczymy jak to będzie z czasem

No niestety nadal tak jest... Może z czasem nawet i coraz bardziej wyrywa ... Będę musiał podumać nad jakimś ogranicznikiem, bo mi zawiasy wyrwie z budy :/

Ale przynajmniej "na łeb" nie leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności