Skocz do zawartości
adams

mile -> kilometry - jak zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że ten numer który mnie interesuje to 05415??? Może ktoś mnie upewni. Następmie wchodzę w logowanie i wyskakują mi dwie możliwości kodowania ECU widoczne na fotografii

 

to ten numer, ale czy musisz wchodzic w logowanie? w vag-comie zmienia sie to z kodowaniu, nie trzeba sie logowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ten numer, ale czy musisz wchodzic w logowanie? w vag-comie zmienia sie to z kodowaniu, nie trzeba sie logowac

Poprawiłem. Chodziło tam oczywiście o kodowanie, nie o logowanie. Moja pomyłka. Ten numer, ale które kodowanie mam użyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

U mnie też działa bez żadnego problemu. Zrobione Vagiem 311 i kabelkiem kkl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

 

U mnie też działa bez żadnego problemu. Zrobione Vagiem 311 i kabelkiem kkl

 

Pozdrawiam

 

Potwierdzam wiele razy już zmieniałem mile na km właśnie tym starym vagiem i nie było problemu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ne trzeba zmieniać tarczek- sprawdzone na awx 1.9 130KM z 2001 i 2005 r, poszlo bez problemu, a prędkościomierz działa bez problemu - test z dwoma GPSami. Pozdrawiam :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ne trzeba zmieniać tarczek- sorawdzone na awx 1.9 130KM z 2001 i 2005 r, poszlo bez problemu, a prędkościomierz działa bez problemu - test z dwoma GPSami.

A o co chodzi z tymi tarczkami ?? :hmm Bo nikt tutaj nie sugerował ich wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest opcja zamiany galonow na litry przy rownoczesnym pozostawieniu przebiegu w milach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to moze działac, przeciez tarczka UK ma na środku 80mil/h (czyli ok 130km/h) a tarczka EU 100km/h, wiec jak wsadisz org tarczke EU do licznika UK to bedziesz miał 100km/h na licnziku a fizycznie ponad 120km/h. Taczke trzeba tak dorobic tak zeby 130km/h było na środku dla licznika z UK i od cała filozofia. A tarczki robią fatalnie, prześwituje wszystko, jest nie równo, a na to się jednak patrzy i denerwuje. Przerabiałem temat 3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić mile na kilometry w passacie b5 1997 R zielone podświetlenie , licznik nr. 3B0 919 910A ,dodam że nie działa wpisywanie xx1xx ani xx4xx wszystko w milach.Proszę o pomoc czy wymiana licznika czy jakaś inna sztuczka np. zmiana wsadu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w B4 też można zmienić jednostki z mil na km?

Bo ja swoim vag-comem (409-1)nie mogę nawet wejść w grupę 17 i nie wiem czy to wina kabelka, softu czy też może licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w B4 nie zrobisz tego kabelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki w B4 też można zmienić jednostki z mil na km?

Bo ja swoim vag-comem (409-1)nie mogę nawet wejść w grupę 17 i nie wiem czy to wina kabelka, softu czy też może licznika.

Kolego w tych starych passatach liczniki nie sa po na lini K,ani na Canie wiec o kabelku zapomnij i to nie jest wina kable tylko brak komunikacji z licznikiem.Musisz podjechac gdzies do elektonika i na pewno zrobi co to na stole po wyciagnieciu licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś się orientuje czy da rade tylko zminić spalanie z Mill na KM a przebieg zostawić w Milach czy to jednocześnie się zmieniają oba??. Dodam ze mam do zrobienia Skodę Fabia 1.9TDI 2002rok. mały wyświetlacz w tarczy od obrotomierza. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić mile na kilometry w passacie b5 1997 R zielone podświetlenie , licznik nr. 3B0 919 910A ,dodam że nie działa wpisywanie xx1xx ani xx4xx wszystko w milach.Proszę o pomoc czy wymiana licznika czy jakaś inna sztuczka np. zmiana wsadu .

Widzę że zadałem zbyt trudne pytanie .

Może ktoś na nie odpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ty nie masz wpisać xx1xx tylko środkową cyfrę kodowania zegarów zmienić na 1 :) przykładowo masz 05415 to zmieniasz na 05115. musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zmienić mile na kilometry w passacie b5 1997 R zielone podświetlenie , licznik nr. 3B0 919 910A ,dodam że nie działa wpisywanie xx1xx ani xx4xx wszystko w milach.Proszę o pomoc czy wymiana licznika czy jakaś inna sztuczka np. zmiana wsadu .

Widzę że zadałem zbyt trudne pytanie .

Może ktoś na nie odpowie ?

Jak zmienisz kodowanie to odłącz zasilanie od licznika i podłącz ponownie.

Najprościej to wyjąć bezpiecznik od licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej u mnie nie działa zmiana kodowania . Było 00442 zmieniłem na 00142 i nic - nadal wszystko w milach . Odłączyłem zasilanie po zmianie kodowania i nic - mile. W teście elementów na wyświetlaczu jest k czyli kmiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa dotyczy Passat B6 rok 2005, modelowo 2006. Chodzi o zmianę na cyfrowym wyświetlaczu tym po prawej stronie aby po ruszeniu autem nie pokazywał mi prędkośc w mph, ale w km/h. Ktoś poratuje jak to przekodować ???

Pozatym wszystko mam cacy, spalanie, przejechane km, tylko ta jedna opcja taka jakaś "made i china " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

select > 17 > i później kodowanie 07 > zmieniasz kod xx4xx na xx1xx i powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności