Skocz do zawartości
eusso

Wyciek oleju z popmy Wakum. Pomocy !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

(wtedy się go zakleja bo rozbieranie pompy nie ma sensu -za dużo roboty), .

 

Mam rozumieć, że zakleja się część w której ten króciec wchodzi do pompy bez jego wyjmowania czyli na zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumieć, że zakleja się część w której ten króciec wchodzi do pompy bez jego wyjmowania czyli na zewnątrz ?
tak :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko proszę doradź czym to skleić bo tak po zewnątrz to byle czym nie posmarka, żeby dobrze trzymało i ciśnienie nie uciekało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, że kleją to na poxipol :)

ja kleiłem na loctite dwu składnikowy

pisałem już wcześniej i trzyma pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skleiłem poxiliną i mam tak ponad pół roku i na razie jest ok, tylko wcześniej trzeba dobrze wyczyścić i odtłuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dupę zawracam, ale chłopaki jak możecie to proszę wrzućcie jakąś fotkę z już sklejonym króćcem. Może przyda się jeszcze komuś niż mnie.

Zawsze to lepiej coś zobaczyć przez zrobieniem niż nie widzieć.

 

A skoro piszecie, że sklejenie pomaga i uszczelnia to może i u mnie zadziała.

 

 

W któryś z wolnych wieczorów zabraliśmy się do klejenia tego nieszczęsnego króćca. Operacja przebiegła sprawnie i teraz problemu "betonowego" hamulca już nie ma. Nie pozostaje nic innego jak polecić wszystkim ten sposób "naprawy" .

Edytowane przez bifu
Wrażenia po operacji klejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam pytanie do osób, które wymieniały lub uszczelniały pompę vacuum. Czy łączenie pompy z wałkiem rozrządu w postaci kółeczka w sprawnej pompie jest ruchome? Tzn. czy to kółko rusza się w obu płaszczyznach: na boki i w górę i w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winterfresh24

0137773781095f7b.jpg

 

Witam. ja mam nastepujacy problem. ten krociec zaraz obok kolektora z taka druciana opaska i harmonijka tuz nad turbo jest mokry od spodu z oleju.. jaka moze byc tego przyczyna? mial ktos z tym do czynienia???

 

---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

 

0137773781095f7b.jpg

 

Witam. ja mam nastepujacy problem. ten krociec zaraz obok kolektora z taka druciana opaska i harmonijka tuz nad turbo jest mokry od spodu z oleju.. jaka moze byc tego przyczyna? mial ktos z tym do czynienia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dupę zawracam, ale chłopaki jak możecie to proszę wrzućcie jakąś fotkę z już sklejonym króćcem. Może przyda się jeszcze komuś niż mnie.

Zawsze to lepiej coś zobaczyć przez zrobieniem niż nie widzieć.

 

Ruszał się i waliło olejem z pod tego króćca. Zalepiłem poxyliną - tak dość dużo i docisnąłem stalową podkładką nałożoną na króciec. Później że miałem czas to oszlifowałem trochę papierem żeby estetyczniej wyglądało.

 

Odłączyłem dzisiaj wąż biegnący do serwo z tego króćca i było w nim dość dużo oleju - czy to znaczy że pompa pada lub jest niesprawna?

Czy przy sprawnej pompie jest tam sucho?

 

Zastanawia mnie też jakie powinno być podciśnienie na jałowym biegu u wyjścia z pompy - mierzyłem dzisiaj u mnie jest -0,9 bara, a dodam że hamulec mam twardy po trzech naciśnięciach na jałowym biegu.

Czy -0,9 bara na wyjściu z pompy to za mało na obsługę serwo?

kruciec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzedniego mojego posta niestety zaklejenie nie wiele pomogło na wyciek gdyż lało się jeszcze na łączeniu pompy z blokiem silnika - gumowe oringi które lubią podobno puszczać.

 

Postanowiłem więc wymienić pompę na używaną tyle że z nieruszającym się króćcem i blaszaną podkładką.

Ale lipa bo ta używka słabe podciśnienie wytwarzała.

 

Teraz mam nówkę i muszę wymienić raz jeszcze.

 

Pytanie do orientujących się w temacie czy tą metalową uszczelkę muszę kupić nową raz jeszcze czy mogę użyć poprzedniej jeżeli na niej przejechałem po założeniu pompy może ze 100 km.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem - cholera ASO 60km drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pompy LUK na BOSCH (z wkręcanym króćcem) i zapodaniu nowej uszczelki metalowej mam wyciek ropy.

Ktoś poradzi?

Nie jestem pewien ale możliwe, że nie do końca starannie dokręciłem ostatnią, ciężko dostępną śrubę na imbus No.5. W sensie dokręciłem starannie ale nie wiem, czy należycie mocno. Wiadomo, że w takich wypadkach śruby dokręca się w miare możliwości i z głową ale skoro nie najmocniej jest ona dokręcona może być również winna.

Czy to może być powodem wycieku, czy raczej loteria zakupionej używki nie była dla mnie szczęśliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie pompy LUK na BOSCH (z wkręcanym króćcem) i zapodaniu nowej uszczelki metalowej mam wyciek ropy.

Ktoś poradzi?

Nie jestem pewien ale możliwe, że nie do końca starannie dokręciłem ostatnią, ciężko dostępną śrubę na imbus No.5. W sensie dokręciłem starannie ale nie wiem, czy należycie mocno. Wiadomo, że w takich wypadkach śruby dokręca się w miare możliwości i z głową ale skoro nie najmocniej jest ona dokręcona może być również winna.

Czy to może być powodem wycieku, czy raczej loteria zakupionej używki nie była dla mnie szczęśliwa?

 

Ale wyciek kolego w którym miejscu jest miedzy pompa a głowica czy leci po prostu w ktoryms miejscu na pompie???

Jesli wyciek miedzy pompa a głowica i dawałes nowa uszczelke to moze uszczelka dobrze nie doszła bo tam jest metalowa uszczelka i zakaldałes uszczelke na sucho czy dawałes na nia jakis uszczelnaicz dodadtkowo np dirko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wyciek kolego w którym miejscu jest miedzy pompa a głowica czy leci po prostu w ktoryms miejscu na pompie???

Jesli wyciek miedzy pompa a głowica i dawałes nowa uszczelke to moze uszczelka dobrze nie doszła bo tam jest metalowa uszczelka i zakaldałes uszczelke na sucho czy dawałes na nia jakis uszczelnaicz dodadtkowo np dirko ??

 

Wyciek jest trudny do zlokalizowania ale wydaje mi się, że jest on między pompą a głowicą.

Uszczelkę założyłem na czystą powierzchnię bez żadnych uszczelniaczy, silikonów, etc. Słyszałem, że niedobrze jest czymkolwiek smarować bo zanieczyszczenia mogą się przedostać do układu wtryskowego.

 

Jest opcja, że nie trzyma gdzie indziej i przez to puszcza? Ktoś słyszał o podobnym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jesli dasz z glowa dirko i delikatnie a przedewszystkich w najgorszych miejscach to nie ma prawa sie dostac nic do układu wtryskowego ale to dajesz doslownie delikatnie dirko na cala powierzchnie i musi byc ok...

 

ewentualnie mogła pompa nie dosjc dobrze do glowicy bo kiedys czytałem ze ja trzeba specyficznie wlozyc tzn wydaje sie ze jest dobrze ale nie doszła dobrze do głowicy chodzi cos o ten "wałek" co wchodzi w głowice juz z niej to on jedna strona tylko dobrze wchodzi i tam zatrybia cos takiego czytalem tutaj na forum moze troszke przekrecilem cos ale dokladnie o cos takiego chodzi najwyzej ktos z koelgów mnie poprawi...

 

 

i po prostu jak dokrecasz ona dobrze nie siedzi i nie dociska odpowiednio uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności