Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bomkallo

ja dodatkowo napomne:P jak robilem rozrusznik, to akumulator mialem w domu + kilka grubych przewodow:P i bendix i wszystko wpierw sprwadzalem jak chodzi na surowo:P bo wczesniej dostalem piany jak mi zdychal po wlozeniu:P

a bicie rozrusznika mlotkiem to chyba tylko wtedy, jak sie chce go spisac na straty:P szkoda jakby magnesy wytluklo:P

jak juz bedzie ladnie brykal na surowo, wtem mozna zobaczyc jak reaguje w silniku:) z nowym bendixem i szczotami + plastikowy wieniec pod zebatki jezeli bedzie wirowal jak dziki, to potem pozostaje szukac winowajacy w silniku:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irl78

Nawiązując do tego co napisał Tomi.Rozrusznik ,,wyrwiesz" nawet bez kanału ale bywają takie silniki,że wymagane jest podnieść silnik za pomocą lewarka bo potem mogiła.No a jak już rozrusznik znajdzie się w Twoich rękach to sprawdź szczotki,tulejki i co najważniejsze przeczyść drobnym papierem ściernym komutator na wirniku i nożykiem po przeczyszczaj znajdujące się na nim rowki.No i daj troszkę towotu na sprzęgiełko przed włożeniem rozrusznika.W razie jakichkolwiek kłopotów pisz.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozę ktoś napisać jak wygląda wyjecie rozrusznika konkretnie w silniku 16,6td (sb)

trzeba silnik podnieść na lewarku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozaauto jest chyba najbliższy prawdy bo to na 99% przekładnie rozrusznika bo wydaje mi sie że każdy diesel takowy ma a benzynki nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 3 tygodnie temu przeszedłem właśnie przez problem peknietego bendix'u.

 

Rzęził przy zapalaniu jak kosiarka, krecił rozrusznikiem, ale tak jakby za słabo. objaw był podobny do zaplania na pustym baku.. niby kreci, ale sie nawet skubaniec zachłysnąc nie chciał.

 

Podjechałem do warszatu, zostawiłem auto. Wyrok padł na bendix, po rozkreceniu macher powiedział że peknięty. Wymienił na nowy boschowski.

Koszty:

150 zł nowy bendix bosch

110 zł robocizna (przy okazji sie okazało że mam pekniety napinacz paska klinowego, wiec pospawali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tego tematu pytanie do fachowców czy rozrusznik z passata 110 KM będzie pasował do 90KM czy jednak szukać identycznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne się do tego tematu pytanie do fachowców czy rozrusznik z passata 110 KM będzie pasował do 90KM czy jednak szukać identycznego ?

Będzie pasował, rozrusznik 90 km i 110km 1.9 tdi są takie same.

Są różnice między benzyną i dieslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez to będzie bendix. W moim golfie mialem podobne objawy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyko było słychać szum i nic więcej, kupiłem rozrusznik za 330 i wymieniłem sam , od niecałego roku od wymiany pali na dotyk( oprocz zimy ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z rozrusznikiem, ale tylko jak było zimno to znaczy:

przy temp. minusowych rozrusznik kręcił silnikiem około 2-3 obrotów i nagle rozłączał się bendix.

przy ponownej próbie rozruchu było to samo (dobrze ze mój silnik odpala na te 2-3 obroty)

teraz jest ciepło (mam nadzieje że mróz mnie nie zaskoczy ;-) ) i problem zanikł całkowicie.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z rozrusznikiem, ale tylko jak było zimno to znaczy:

przy temp. minusowych rozrusznik kręcił silnikiem około 2-3 obrotów i nagle rozłączał się bendix.

przy ponownej próbie rozruchu było to samo (dobrze ze mój silnik odpala na te 2-3 obroty)

teraz jest ciepło (mam nadzieje że mróz mnie nie zaskoczy ;-) ) i problem zanikł całkowicie.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Własnie bedix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja muszę chyba wyczyścić bendix, czasem jak samochód na słońcu postoi to przy zapalaniu (a zapala idealnie) najprawdopodobniej bendix nie wysprzęgla i zgrzyta po zapaleniu. Kręci ok, zapala od razu i po puszczeniu kluczyka lubi sobie czasem zgrzytnąć.

 

Jakie macie opinie na temat rozruszników używanych z allegro? Jeśli sprawny to warto wydać tą stówkę i się nie chrzanić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiszę swoją historię, może komuś pomoże:)

w czasie mrozów po przekręceniu stacyjki tak jakby nie zaskakiwał bendix, po chwili jednak przekręcił ze 2 obroty silnika i znów rozłączało. jak się zagrzał było oczywiście dobrze już.

Rozrusznik został wyjęty, automat wymieniony(cały kompletny automat przykręcany na 3 śrubki BOSCH kosztował 78pln), nie pomogło, dalej robił to samo.

Rozebraliśmy rozrusznik, okazała się pęknięta bieżnia(taka zrobiona jakby z plastiku)- wymienione za 18pln.

Rozrusznik na stole kręcił bardzo ładnie, bendix pracował prawidłowo. po zamontowaniu do auta - dalej do samo:)

Po dokładnym obejrzeniu co jeszcze może być okazało się, że brakuje tulei do której miał wejść rozrusznik.

Po zamontowaniu tulejki i włożeniu rozrusznika problem póki co znikł, więc polecam sprawdzenie właśnie tej tulejki, czy przypadkiem nie brakuje jej.

pozdrawiam i mam nadzieję że przyda się komuś ta informacja:)

 

EDIT:

No i rozrusznik padł całkiem:) znowu rozwaliło całą bieżnię, bendix i coś tam jeszcze:)

Wymieniono bendix, tuleje szczotki, i tulejkę w skrzyni biegów. wszystko działa już poprawnie, całym winowajcą był mechanizm bendiksa, automat z elektromagnesem nie potrzebnie wymieniłem, ale teraz już mam rozrusznik prawie jak nowy:)

 

Przyczyną rozłączania rozrusznika był padnięty bendiks, a zużyte tuleje w rozruszniku i tulejka w skrzyni biegów spowodowała że rozwaliło bieżnię.

pozdrawiam

Edytowane przez ksys
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod wątek by nie zakładać nowego.. Mam takie same objawy jak powyżej opisują przedmówcy.. A jestem w posiadaniu rozrusznika z Seata toledo I 1.8. mój passat B3 tak samo ma silnik 1.8. i moje pytanie: czy to są takie same rozruszniki i będzie pasował z toledo do passata? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to samo seat golf to to samo patrz aby silnikiem czy taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest to samo
Nie koniecznie. W moim przypadku rozrusznik z 2.0E z golfa okazało się że był całkiem inny. Jak wymontujesz, to po numerach części stwierdzisz czy masz tego samego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z awaria kiedy rozrusznik wogóle nie reaguje po przekręceniu kluczyka

 

---------- Dodano o 15:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:37 ----------

 

Zapalają się kontrolki słychać przekażniki a passat nie odpala trzeba parę razy przekręcać kluczyk i zapłon aby zaskoczył co to może być szczotki do wymiany czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka łapie, to może być kostka pod stacyjką. Spróbuj przekręcić kluczyk do pozycji rozruch i poruszać kluczykiem jak załapie to sprawa jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności