Skocz do zawartości
klasycznymaster

Przeguby zewnętrzne - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was posiada i mógłby wyrazić opinię o przegubach firmy SKF ?

10 miesięcy temu wymieniłem przegub, po 4 miechach poszła osłona, teraz druga, przegub tyrkocze.

Muszę wymienić a po przeczytaniu opinii widzę, że trudno wybrać coś dobrego, a o SKF nic nie znalazłem.

Ewentualnie gdyby z SKF nikt nie miał doświadczenia to proszę o poradę jaki zestaw jeszcze można stworzyć, przegub + guma jakiej firmy aby szybko nie popękały jak poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy przegub to lobro lub spidan,takie szły na pierwszy montaż,zmieniałem właśnie u siebie osłonę na oryginalnym jeszcze od nowości przegubie lewym zewnętrznym pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was posiada i mógłby wyrazić opinię o przegubach firmy SKF ?

10 miesięcy temu wymieniłem przegub, po 4 miechach poszła osłona, teraz druga, przegub tyrkocze.

Muszę wymienić a po przeczytaniu opinii widzę, że trudno wybrać coś dobrego, a o SKF nic nie znalazłem.

Ewentualnie gdyby z SKF nikt nie miał doświadczenia to proszę o poradę jaki zestaw jeszcze można stworzyć, przegub + guma jakiej firmy aby szybko nie popękały jak poprzednie.

kolego najlepiej podjechać do salonu skody i zamówić oryginalna osłonę kosztuje około 70 zł a przegub lobro. Ja mam osłonę ale od mojego modelu bryki:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać w salonie skody? Osłonę lobro/gkn kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym(z pewnością z zamówieniem na dzień następny) za 30-35zł w komplecie z dwoma saszetkami smaru i opaskami zaciskowymi.

 

Ja polecam jak koledzy wyżej lobro/gkn, sam takie założyłem i pewnie pojeżdżę na tym dłuższy czas. Kompletny przegub z osłoną kosztował mnie 250zł, więc jeżeli nie masz na tyle floty możesz kupić tańszy, a dobry przegub metteli + guma lobro/gkn.

W drugim kole mam przegub q-drive z gumą gkn i śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję tak jak polecacie, lobro/gnk, na aledrogo za 190 zł znalazłem, u kolegi z forum w sklepie prochoice 175 zł (tylko nie wiem czy kompletny czy to sam przegub muszę dopytać). Przede wszystkim zależny mi na tym, aby guma nie pękła wolę wiec dopłacić, żeby nie mieć problemów takich jak do tej pory (przegub jakiś za 120 zł do tego robota 60 , potem wymiana gumy 30zl robota 60zl ) razem kosztowało mnie to 250 zł Przez niecały rok, i w efekcie i tak muszę wszystko jeszcze raz wymieniać.

 

Pomimo, że to lobro to po wymianie i tak będę często sprawdzał stan tej gumy, żeby w porę zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu przegubu. Jak padnie guma to przetestuję te z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guma i tak za jakiś czas pęknie,ale gkn lobro /spidan wytrzyma najdłużej,bo jest poprostu najlepsza ,jak wezmiesz z ASO to dostaniesz kolejną gumę lobro za większe pieniądze niż w zwykłym sklepie, bo takie szły na pierwszy montaż,u mnie od nowości auta sypnęła sie dopiero lewa guma,prawa jest jeszcze cała na przegubach zewnętrznych pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem prawy pół roku temu na GSP.. teraz lewy zaczął strzelać więc też czeka mnie wymiana też na GSP.. Nie jest to jakas wysoka półka ale ponoć są spoko. Nie ruszam na piskach z pod świateł zwłaszcza na skręconych kołach więc myślę, że posłużą troche :)

A cena bardzo przystępna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez dopadl mnie problem z przegobem.

Jest on o tyle dziwny ze nie zawsze strzela. Czasem tak czasem nie, kola wcale nie musza byc na full skrecone to strzela, czasem na full i nie strzela.

 

Moze to przegob wewnetrzny ?

Jak to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(tylko nie wiem czy kompletny czy to sam przegub muszę dopytać)

99% przegubow sprzedwanych jest w kompletach, z oslona, smarem opaskami i śrubą trzymającą półoś:) Lobro/Spidan napewno sa kompletne i mają to co wymieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy silniku 1,8 AGR 125km bywały też przeguby tzw duże .Mam małą fuszkę i chciałbym zamówić wcześniej .Moim zdaniem powinien tam być przegub mały ,jak to jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilu w ADR z tego co pamiętam były zawsze małe.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję kupić przegub zewnętrzny do b5 kombi 1.9tdi AFN 110KM (i osłonę na drugi).

 

To będzie "duży", czy "mały"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o osłonę do takiego przegubu (na drugie koło), to będzie średnica 92mm, jak w tym zestawie SPIDAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie o osłonę do takiego przegubu (na drugie koło), to będzie średnica 92mm, jak w tym zestawie SPIDAN?

 

dokladnie taka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do automatu z 1999 roku zewnętrzny...jaki? 38 zebow czy 33?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze u kumpla passat 98r silnik 1.9 afn były małe przeguby czyli nie zawsze diesel ma duże myślę iż to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a do automatu z 1999 roku zewnętrzny...jaki? 38 zebow czy 33?...

 

Z tego co widzę w katalogach nie ma jednoznacznej informacji ..

Ale raczej dla AJM będzie 33 zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności