Skocz do zawartości
Gość baxter007

centralny zamek bez pilota... jak dorobic pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strazak66

a ja mam passata 92 rok powie mi ktoś i pomoże wpiąc tego zamstera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strazak66 a masz juz tego zamstera? instalacja jest aż tak skomplikowana? Mam nadzieje że za 2 góra 3 dni mój dojdzie to wtedy zacznę się bawić. Tomczak mówił że nie jest tak źle. Chociaż dla mnie laika to pewnie będzie ciężka przeprawa. Ale jak to się mówi "się gra się ma" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jak mowilem.... no problem, piszta smialo to pomoge, do wiekszosci autek mam rozpiski nawet z kolorami kabliczkow;)

 

passat 92 rok,

1. zacznijmy od zamka, sterowanie + wiec bedziesz potrzebowac 2 przekaznikow 10A ( w zalaczniku schemat jak je ze soba sklepac i podpiac, jesli nie podepnie sie rysunek do posta to pisz na priw to wysle Tobie bezposrednio ten schemacik)

przewody wychodzace z drzwi kierowcy popielaty zamykanie i zielony otwieranie

2. zasilania:

+ staly przewod idacy bezposrednio od aku w okolicy wlacznika zaplonu lub w skrzynce bezpiecznikowej

+ po stacyjce do wyboru - czarny przewod przy kolumnie kierowniczej lub ten sam czarny znajdujacy sie w czerwonym 10pinowym zlaczu konektorowym w skrzynce bezpiecznikow

3. kierunkowskazy zielono-czarny i czarno-niebieski w czarnym zlaczu konektorowym (12pinowy) w skrzynce bezpiecznikow albo przy kolumnie kierowniczej

4. krancowki: do brazowo-bialego wychodzacego od krancowki przy drzwiach kierowcy

a klapa tylna brazowo-czerwony przy lampce w bagazniku

5. domykanie szyb - ustawic w centralce zamstera dluzszy czas zamykania (na 25 sek)

 

to chiba wszystko co potrzebujesz do zamstera, przy centralce masz opisane co gdzie wpiac a przy aucie masz tu opisane kolory kabliczkow, milej zabawy, jak cos to wal smialo.

 

pozdrawiam

tomek

przekaznik do zamka na plus.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie dosc ze nie mieli pilota ktorego chcialem to jeszcze idzie poczta jak krew z nosa....

Tomczak bedziesz mial tez schemat do A4 96'??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indi spoko ja też czekam i czekam, już prawie tydzień, ale chyba nie podałem im numeru domu i paczka krąży na poczcie :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do audi, tak sie sklada ze wszystkie autka jakie robilem zapisywalem zeby nastepnym razem bylo szybciej :D

 

indi czekasz na ten sterownik z pilotem scyzoryk? powtorze Ci zebys zastanowil sie, mialem to w reku i jest badziewnie zrobiony, odradzam Ci go, to badziewie sie rozpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie!!napisales ze to badziew i nawet sie w to nie pchalem...posluchalem rady:) wybralem P052 ale nie mieli i w koncu nie wiem ktory wzialem:( czekam na paczke bo idzie poczta jak krew z nosa.zrezygnowalem z jechania do strzelina po to. bede cie potem prosil o schemacik "jak krowie na rowie" jak to podlaczyc w 3b a potem moze jeszcze w A4:)

 

co do scyzoryka to tez refleksja ze jak sie takie cos ma to istnieje niezwykla chec zabawy tym scyzorykiem:) sadze ze rzeczywiscie moze sie szybko rozpadac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu jak cos to pisz smialo, wygrzebie cos ze swoich notatkow do a4 bo b5 to juz na pamiec znam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dostalem w koncu...

Tomczak prosze o pomoc w instalacji ale tak jak krowie na rowie bo zupelnie sie na tym nie znam...

Passat B5 3B variant:) tdi 97' elektryka tylko z przodu,centralny fabryczny, domyka szyby z kluczyka.

powiedz mi czy mam cos dokupic jakies bezpieczniki lub cos zeby to zamontowac,na pewno jakies szybkozlaczki (patrzac na ilosc kabli wezme ich z 20:) )

w weekend mam zamiar to popodlaczac...czy potrzbuje miernika?

nie chce nic spieprzyc a czytalem ze jak sie zle ustawi (czas) to mozna sobie zalatwic szyby albo zamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem dzisiaj na szczęście, ja usiądę do swojego w sobotę. Tomczak a może wrzuć taki manual do 3B na forum to nie będzie ci każdy po kolei dupy zawracał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych szybkozlaczek !!! to podstawa nic na szybkozlaczki bo bedziesz pozniej plakal, przedluzacz kolego i lutownica!!

 

przydalaby sie napieciowka 12v i na pewno diody prostownicze 1A

 

no to pasek b5 3b

zaczniemy od zamkow:

1. sciagnij tapicerke z drzwi kierowcy. sciagnij tasme izolacyjna z wiązki idąca do zamka drzwi na wysokości klamki. Znajdziesz tam przewody od sterowania zamkiem - kolory to czerwony-zielony zamknij i czerwono-niebieski otworz sterowanie masą wiec nie trza stosowac zadnych przekaznikow, po prostu sciagnij lekko izolacje z tych przewodow i wepnij sie bezposednio przewodami od centralki (tam masz oznaczone ktory otworz ktory zamknij). Domykanie realizujesz programując w centralce dłuższy czas na zamykanie (patrz w instrukcji funkcja comfort tam jest chyba 25 s) i żadnych dodatkowych przewodów.

2. Krancowki czyli czujniki otwarcia drzwi - musisz niestety wyciagac z kazdych drzwi z osobna (wiec kazde musisz rozebrac) i odseparowywac diodami 1A. Przewod to brazowy z czarnym paskiem idacy do lampki oswietlenia spodu drzwi jak wyciagniesz przewody z wszystkich drzwi i podciagniesz do centralki daj diody prostownicze na kazdy przewod od kazdej lampki i zlacz je razem podpinajac do centralki (ewentualnie diody tez mozna dac przy kazdej lampce w kazdych drzwiach jak kto woli). Czujnik klapy bagaznika znajdziesz w wiązce progowej w jej tylnej części przed skrętem w prawo na brązowo-czarnym jest klapa tylna, w boczku jak sciagniesz ta plastikowa oslone przy nogach kierowcy z lewej strony można też znalezć na brązowo-czerwonym czujnik maski.

3. Kierunkowskazy:

znajdziesz tez w kostkach przy nogach kierowcy po lewej stronie kolory to bialo czarny i czarno zielony, albo mozesz tez je znalezc jak sciagniesz oslone kolumny kierowniczej w wiazce od stacyjki po lewej stronie, to juz obojetnie skad wezmiesz.

3. zasilanie

- plus po stacyjce wez z przewodu okolo 4mm2 czarny ze stacyjki

- plus staly wez z grubych przewodow czerwonych pod ramka przekaznikow (oznaczone 30A) musisz sciagnac dolna czesc konsoli pod kierownica zeby to sciagnac musisz sciagnac oslone bezpiecznikow z lewe strony przy drzwiach i tam sa srubki torx i 3 takie same od spodu konsoli.

- masa - po lewej stronie od ramek przekaznikow pod konsola do blachy przytwierdzone sa brazowe przewody roznej grubosci, tam daj mase

 

centralke mozesz schowac za ramkami przekaznikow, jak sie przyjrzysz sa przytwierdzone tylko 2 srubami 10tkami odkrec, sciagnij je i za nimi daj centralke.

 

to chyba wsio co potrzeba do tego zamstera, jakby jakies pytania to piszta

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

witam mam pytanko

czy można się podłączyć ten sterownik bazpośrednio np do modulu centralnego zamka i szyb znajdującego się pod panelem na drzwiach kierowcu np do przewodów od zamykania drzwi od środka na panelu obok zamykania szyb? ciągnąc tylko 2 przewody zamkinj otwórz dla wszystkich drzwi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e01cb3fc9b98ee5.html

 

wtedy nie trzeba by chyba było ciągnąć kabli od każdych drzwi osobno bo to mi się nie uśmiecha a samo ściągniecie poszycia drzwi od kierowcy to też trochę roboty szczególnie z linką od klamki z którą mi kiedyś pękła i zmieniałem.

 

i jeszcze jedno jeżeli nie działa mi oświetlenie po otwarciu drzwi od kierowcy i sporadycznie od pasażera to po ciągniecie tych krańcówek od tych drzwi nie zakłóci pracy tego sterownika czy będzie je zamykał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak po co te krancowki?? jesli chce tylko otwieranie z pilota drzwi i zamykanie +domykanie szyb to tego nie potrzebuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpinaj sie w rygiel tylko bezposrednio jak sciagniesz tapicerki drzwi kieowcy to jak pisalem wyzej w kabelki, wysteruje wszystkimi zamkami.

zle mnie zrozumiales do zamka wpinasz sie tylko do drzwi kierowcy, to krancowki musisz wyciagnac ze wszystkich drzwi z osobna i innego rozwiazania w pasku nie ma (chyba ze nie ma can'a o beda w progach przewody od krancowek).

jesli nie dziala obie oswietlenie progu w jakichs drzwiach to nie zakluci to pracy. Tyle ze autouzbrojenie nie bedzie reagowac jk powinno a mianowicie dziala to tak ze jak otworzysz zamki z pilota i nie otworzysz drzwi to po 30sek sam sie zamknie i teraz jesli masz przykladowo zepsuta krancowke w prawych drzwiach to jesli otworzysz zamki i otworzysz prawe drzwi to on i tak po 30 sek sie zamknie, jak otwozysz zamki i otworzysz lewe drzwi w ciagu 30 sek to juz sie nie zamknie sam, taka to roznica.

 

Jesli wiec Wam to nie przeszkadza to mozna zrobic tez tylko krancowke w drzwiach kierowcy ale jak dacie otworz zamek to trza bedzie w ciagu 30 sek otworzyc drzwi kierowcy bo inaczej sam sie zamknie, nie bedzie reagowac na inne drzwi dlatego proponuj zeby jednak poswiecic wiecej czau i wyciagnac te krancowki z wszystkich drzwi i bagaznika.

 

ufff...ale sie rozpisalem, rece mnie bola

 

pozdrawiam

 

indi nie musisz tego robic, ale wowczasusisz wyprogramowac z centralki autouzbrojenie bo bedzie Ci sie caly czas auto samo zamykalo:)

to jest opcja tylko dla dociekliwych co chca pogrzebac i zrobic autouzbrojenie, czyli jak przypadkowo w kieszeni wcisnie sie pilot otworz i nie zauwazysz to sam za 30 sek sie zamknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak pisalem juz kiedys ze go nie chce, nie chce autouzbrojenia wiec nie musze tego wogole robic, tak zrozumialem

ale potrzebuje to wyprogramowac z centralki?jak?czy wystarczy nei podlaczyc jakiegos kabelka?

dzieki za szczegolowe odpowiedzi i ten schemacik podlaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego popatrz w instrukcji zamstera autouzbrojenie tam jst opisane jak to wyprogramowac bo z tego co pamietam to ustawion w standardzie jest. jesli nie chcesz autouzbrojeia to pomin punk z krancowkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

jeszcze raz do kol Tomczaka zeby się odnióśł do mojego poprzedniego postu

na dzwiach kierowcy są dwa przyciski jeden otwierają się rygle, drugi zamykają czy nie mozna z nich wziąść sygnału aby po prostu po naciśnieciu pilota zaryglowały się bądź otworzyły

są 3 schematy zam stera który bierzemy

- podłączen9ie sterownika do zamka sterowny 2 przewodami

- 1 przewodami

- podłączenie do siłowników

który birzemy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorny7 a ja znow odpisuje wepnij sie bezposrednio w zamek :) z ryglem czasami bywaja problemy, pozatym jaka to roznica gdzie sie wepniesz i tak musisz tapicerki sciagnac zeby przeciagnac przewod z drzwi do kabiny:)

 

kolego sterowany 2 przewodami (2masy - 1 zamknij i 1 otworz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Tomczak...

dzisiaj montowalismy tego zamstera i ...duzo pytan

w instrukcji jest napisane zeby przeciac Przewod z przelacznika w drzwiach kierowcy...i podlaczym tam kolor kable--przecinac go? jesli tak to ktory?

po skreceniu tych dwoch kabli kolor razem i podlaczeniu do masy dopiero zaczal dzialac centralny

chcielismy to skrecic i cos sie zje...o-mianowicie nie domyka drzwi nawet z kluczyka, co sie moglo stac?

poniewaz juz bylem wsytarczajaco przemoczony i zmarzniety spakowalem wszystko do auta i rano zamierzam to dalej robic

podejrzewamy z kumplem ze mogl sie jakos przerwac ten kabelek od domykania ktory podlaczylismy z centralka(poprzez przedluzacz, nie lutowalismy nic tylko skrecalismy kable razem i izolacja na to)

pilnie potrzebna pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... cos chyba nie zrozumiales, przewodow od sterowania zamkiem nie miales przecinac, a sciagnac izolacje i podpiac do nich przewody od centralki, czyli przewod z centralki od zamkniecia wpiac w czerwono-zielony a otworz w czerwono niebieski. NIE PRZECINAC ICH. i zadnej wiecej masy nie trza do nich. a zeby domykalo szyby wystarczy wprogramowac w centralce impuls na zamknij 25sek. i nie skrecaj ich, to 2 osobne przewody. jesli przecioles te przewody skreciles razem i jeszcze podales mase to w tym momencie podajesz mu sygnal jednoczesnie na zamknij i na otworz wiec zamek nie zareaguje chyba ze juz silownik skopales, to sie wiecej nie odezwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności