Skocz do zawartości
Gość Shaggy

Fotoradar Strazy Miejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

a jeśli chodzi o GITD to można się naciąć na składanie fałszywych zeznań nie widząc tego zdjęcia gdy mówisz że kierował mężczyzna a na zdj widać że kobieta - więc leżysz

Więc skąd mam pewność że to był mój samochód, skoro nie przesyłają zdjęcia? Pierwszy powód do przeciągnięcia zapłaty mandatu.

Nie mam obowiązku pamiętać czy zapisywać, gdzie ja byłem miesiąc, czy więcej wstecz. Ja chcę mieć dowód na to, że tam był mój samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie brak jest podstaw prawnych zobowiązujących organ ścigania do wysyłania właścicielowi zdjęcia wykonanego przez urządzenie rejestrujące, które de facto jest częścią gromadzonego materiału dowodowego, a ponadto żadne przepisy nie nakładają obowiązku rejestrowania wizerunku kierującego pojazdem (gdyby taki przepis istniał, niemożliwym stałoby się egzekwowanie odpowiedzialności wobec motocyklistów).

Na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 września 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, uchylono zapisy § 7 ust. 6 rozporządzenia w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, który stanowił, że w przypadku stwierdzenia wykroczenia za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, rejestrującego obraz, funkcjonariusz, nakładając na sprawcę wykroczenia mandat karny zaoczny, może wysłać mu przesyłką poleconą odcinki „A”, „B” i „C” formularza, wraz z zarejestrowanym obrazem, po usunięciu z niego wizerunków innych osób niż sprawca zarejestrowanego wykroczenia.

Niezależnie od dotychczas stosowanej przez inne podmioty praktyki, organ prowadzący czynności w sprawie o wykroczenie (np. Straż Miejska, Główny Inspektorat Transportu Drogowego) w obecnym stanie prawnym nie ma możliwości wysyłania fotografii do uczestników postępowania przed zakończeniem prowadzonych przez ten organ czynności wyjaśniających. Należy przy tym podkreślić, że prawo wglądu do akt sprawy obwiniony nabywa dopiero w sądzie – z chwilą zawiadomienia go o terminie pierwszej rozprawy, zgodnie z art. 67 § 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz art. 38 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z art. 156 § 1-4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego.

http://www.kontrolapredkosci.gitd.gov.pl/wazne-informacje/najczesciej-zadawane-pytania

 

Ma to bardzo poważne konsekwencje, gdyż zgodnie z tą informacją ta Straż Miejska, która dalej wysyła fotografie, by sobie uprościć sprawę i by właściciel pojazdu wskazał czy to on jest na zdjęciu lub wskazał innego sprawcę nie tylko przekracza swoje ustawowe uprawnienia (czyli łamie prawo) ale też wymaga, by właściciel odnosił się do dokumentu (fotografii) dostarczonego mu bezprawnie, z którego nie można wywodzić żadnych skutków prawnych. Jest to nakłanianie do czynu bezprawnego, bo zapoznanie się z dokumentem przez osobę nieuprawnioną jest czynem bezprawnym pod groźbą nałożenia kary – jest to groźba bezprawna – co powoduje z automatu wadę oświadczenia woli wezwanego. Tego nie wolno robić. Zdjęcie przesłane przez organ nieprzestrzegający prawa jest ponadto wysoce podejrzane co do jego autentyczności, jeżeli funkcjonariusz łamie prawo, to równie dobrze mógł je sfałszować.

 

Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze.

 

Naszą reakcją w takim przypadku zamiast odpowiedzi, powinno być złożenie do prokuratury zawiadomienia o przestępstwie na funkcjonariusza który podpisał się pod wezwaniem do którego załączono zdjęcie. Prokuratura poprosi o akta sprawy i zamiast postępowania o wykroczenie przeciwko nam będzie postępowanie karne przeciwko strażnikowi miejskiemu i po temacie, bo 180 dni przedawnienia z pewnością minie.

Tomasz Parol

http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem

To jest chyba najlepszy motyw:) i tak chyba zrobię...

 

Ps. Co do obowiązku donoszenia przez obywatela na innego obywatela w sprawie mandatów pod rygorem grzywny przypominam, że 23 lutego 2013 Prokurator Generalny Seremet zaskarżył ten przepis ustawy o prawie drogowym do Trybunału Konstytucyjnego.

Zacytujmy go z rozmowy w TVN24 i skargi.

- Zasada domniemania niewinności na tym właśnie polega, że ten ciężar dowodzenia wykazywania komuś winy leży na oskarżycielu, nikt nie ma obowiązku dostarczania organom ścigania dowodów na własną winę.

- “W tej sytuacji ustawodawca, który pragnie wprowadzenia obowiązku denuncjacji do systemu prawa polskiego (…) powinien kierować się szczególną ostrożnością i umiarem” – napisał we wniosku do TK.

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakładał nowego tematu,ma ktoś wzór pisma do sądu aby odwołać sie od grzywny?nie przyjąłem mandatu za brak pasów,Radiowóz był wyposażony w kamere ale była wyłaczona wiec słowo przeciw słowu,mandatu nie przyjąłem dzis dostałem z sądu 300zł mimo ze zaznaczyłem ze nie mam dochodu a na utrzymaniu mam dziewczyne i dziecko :/ chyba nie po to poszły miliony z naszych podatków zeby teraz policja nie potrafiła/nie korzystała z zainstalowanego im sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co dostałeś? Wyrok nakazowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co dostałeś? Wyrok nakazowy?
dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak

 

nie pamiętam jaki jest termin na złozenie sprzeciwu od wyroku nakazowego, a co do wzoru......

wystarczy, że napiszesz, że składasz sprzeciw od wyroku nakazowego sygn. akt. Kokks XXXXX z dnia. XXXXXX z uwagi na wysokość kary grzywny, no i jakoś opisz swoją sytuacje.

Może lepiej rozłożyć sobie tę karę grzywny 300 zł np na 10 rat po 30 zł ? Powinien zajmować się tym Wydział wykonywania orzeczeń sądu, który wydał wyrok. Trzeba do nich napisać taką prośbę o rozłożenie na raty, ale to dopiero po uprawomocnieniu się wyroku i jak dostaniesz wezwanie do zapłaty kary grzywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrok uprawamacnia sie po 7 dniach od odebrania wyroku,to nie chodzi o zapłate bo moge to zapłacić tylko 300zł za brak pasów to przegięcie pały,mało tego miliony poszły w wyposażenie policji w sprzęt z którego nie korzystają,jest słowo przeciw słowu i wygrywa policjant a w uzasadnieniu pisza ze uznaja mnie winnym ze zgromadzonych dowodów...Kó**a jakich dowodów,mieli by nagranie to są dowody,sprawa nie była by o tyle dziwna ale zatrzymał mnie mój "kolega" który średnio w zeszłym roku raz w miesiącu zatrzymywał mi dowód z auta,za każdym razem "wydawało mu sie" ze coś jest nie tak,nawet w BMW e39 wyposażona w ori ksenon spryski,samopoziomowanie zabrał dówód bo wydaje mu sie ze lampy nie maja atestu,po 2 tygodniach jak już dowód miałem znów zatrzymał mnie ten sam koleś i zabrał mi za to samo :sciana ostatnio już sie go zapytałem kto mu żone pociska ze chodzi cały czas taki zniesmaczony a to sie wku**ł :lol3 biegał dookoła passata i szukał za co dowód zabrać,ogólnie długa historia,kontrola trwała prawie 3 godziny,obiecałem sobie ze jak jeszcze raz zabierze mi dowód to złoze na niego skarge,że mamy zatarg osobisty a koleś mści sie na mnie bedąc w pracy bo przecież mu nie przypie***le bo jeszcze siedzieć pójde a mam dziecko 3 tygodniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, możesz powalczyć opisując swoje "przygody" z policjantem zarzucając mu świadome działanie na twoją niekorzyść z pobudek osobistych. Udokumentuj historię zabierania dowodu. Nawet jak nie wygrasz w sądzie to możesz złożyć skargę do kontrolingu policji. Chociaż tak mu "podziękujesz".

Swoją drogą to i tak wykazałeś dużą cierpliwość. Ja już po drugim zabraniu dowodu robiłbym aferę na policji. Koleś omijałby Cię z daleka.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po ostatniej akcji też kolega mi powiedział zebym złozył skarge ale nie robiłem ksera pokwitowań za dowód rej,diagnosta powiedział ze policjant nie musi mieć racji,jemu moze sie wydawać ze coś jest nie tak i ma prawo zatrzymać dowód,potem miałem juz świstek ze stacji o legalnosci ksenonu to zabierał za przyciemnione szyby i moze dlatego nie robiłem awantury ale jak by policzyć to w ciągu dwuch lat z 16 razy zatrzymał mi dowód,praktycznie zawsze w weekend :ocochodzi menda społeczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do pasów to marne szanse na odwolanie. Skoro policnant widział Cie bez pasów ty do tego wiesz ze tak było to nke kapuje w ogóle twojego zachowania. Brak dowodów ? Sąd wiadomo ze stanie po stronie prawa czyli policjanta bo zakłada że ta osoba ikomu na złość nie robi tylko wykonuje swoje obowiązki sluzbowe.

Nawet jeżeli miałeś pasy i masz taka sytuacje też nie masz szans na wygranie takiej sprawy tak jak napisales slowo przeciw slowie ale raczej nje liczylbym ze sad Tobie przyzna rację. 300 za pasy absurd !!! 100 zl ok.

 

Co do płatności. Jak chcesz sie odegrać wystarczy ze zaplacisz 1gr. Na poczet mandatu i co miesiąc tak wplacaj sa wplaty nje ma scigania z urzedu nke ma komornika nie wiem jak postepuja a koniec roku w przypadkj rozliczenia ale póki cos jest płacone nke scigaja. Nie musisz pisać żadnego pisma z wnioskiem o raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie po ostatniej akcji też kolega mi powiedział zebym złozył skarge ale nie robiłem ksera pokwitowań za dowód rej,diagnosta powiedział ze policjant nie musi mieć racji,jemu moze sie wydawać ze coś jest nie tak i ma prawo zatrzymać dowód,potem miałem juz świstek ze stacji o legalnosci ksenonu to zabierał za przyciemnione szyby i moze dlatego nie robiłem awantury ale jak by policzyć to w ciągu dwuch lat z 16 razy zatrzymał mi dowód,praktycznie zawsze w weekend :ocochodzi menda społeczna

 

Ale w systemie na pewno mają odnotowane badania. Możesz przyjąć taką linię obrony:

- uwziął się bo...,

- 16 razy zatrzymywał bezpodstawnie dowód rejestracyjny,

- jechałem w pasach, ale koniecznie chciał mi wmówić że było inaczej, odmówiłem przyjęcia bezpodstawnego mandatu

I dobry adwokat.

 

Pytanie tylko czy aby na pewno ten policjant przekraczał swoje uprawnienia, czy też miał podstawy do takiego działania? Jeśli diagnosta stwierdzi, że za każdym razem były jakieś uchybienia to się tylko wygłupisz.

 

---------- Dodano o 00:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:54 ----------

 

...Skoro policnant widział Cie bez pasów ty do tego wiesz ze tak było to nke kapuje w ogóle twojego zachowania. Brak dowodów ? Sąd wiadomo ze stanie po stronie prawa czyli policjanta bo zakłada że ta osoba ikomu na złość nie robi tylko wykonuje swoje obowiązki sluzbowe.

Nawet jeżeli miałeś pasy i masz taka sytuacje też nie masz szans na wygranie takiej sprawy tak jak napisales slowo przeciw slowie ale raczej nje liczylbym ze sad Tobie przyzna rację. 300 za pasy absurd !!! 100 zl ok.

...

Jak by przedstawił historię zatrzymania dowodu rejestracyjnego 16 razy i udokumentował bezpodstawność takiego działania to pewnie by wygrał. A taryfikator przewiduje 100zł, dziwne bo sądy zwykle dają wg taryfikatora, nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze szyby były ciemne to nie da sie zaprzeczyć,na przegląd oczywiscie zakładałem zwykłe,ale tak jak z ksenonem czy za opony chyba 3 razy :hmm i za kazdym razem na tych samych oponach jechałem i przeglad robiłem,w passacie kiedyś mnie zatrzymał i zabrał dowód za brak tablicy na zderzaku :sciana a jaki przepis mówi ze ma być na zderzaku?dopiero na przeglądzie gość mi powiedział "ma być z przodu w widocznym miejscu",jezdze z ta tablica juz dwa miesiace za szybą,nikt sie nie czepia a przy ostatniej kontroli zaś chciał mi zabrać za tablice,powiedziałem mu ze ma być z przodu w widocznym miejscu a ten ze moje auto stwarza zagrozenie w ruchu,pytam dlaczego...Bo nie ejst sprawne techniczne,pytam co jest nie tak tym razem,a gosc niema naklejki odblaskowej na szybie,pokwitowania nie podpisałem,sporządził notatke,dowód odebrałem tylko z zaswiadczeniem ze naklejka jest,pal licho tego psa,kiedyś mi sie gdzieś nocą napatoczy,teraz musze sie odwołać od tego mandatu i zeby nie była sprawa zaoczna tylko chce być wzywany z tym pedał*m bo tak pisemnie to jak napisze to nic nieda,tak osobiscie bede im mógł powiedziec co o nich myśle,nawet jak bym miał zapłacic drugie 300 za obraze sądu to zrobi mi sie lżej na sercu :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki przepis mówi ze ma być na zderzaku?

 

A na przykład taki:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ze szyby były ciemne to nie da sie zaprzeczyć,na przegląd oczywiscie zakładałem zwykłe,ale tak jak z ksenonem czy za opony chyba 3 razy i za kazdym razem na tych samych oponach jechałem i przeglad robiłem,w passacie kiedyś mnie zatrzymał i zabrał dowód za brak tablicy na zderzaku a jaki przepis mówi ze ma być na zderzaku?dopiero na przeglądzie gość mi powiedział "ma być z przodu w widocznym miejscu",jezdze z ta tablica juz dwa miesiace za szybą,nikt sie nie czepia a przy ostatniej kontroli zaś chciał mi zabrać za tablice,powiedziałem mu ze ma być z przodu w widocznym miejscu a ten ze moje auto stwarza zagrozenie w ruchu,pytam dlaczego...Bo nie ejst sprawne techniczne,pytam co jest nie tak tym razem,a gosc niema naklejki odblaskowej na szybie,pokwitowania nie podpisałem,sporządził notatke,dowód odebrałem tylko z zaswiadczeniem ze naklejka jest,pal licho tego psa,kiedyś mi sie gdzieś nocą napatoczy,teraz musze sie odwołać od tego mandatu i zeby nie była sprawa zaoczna tylko chce być wzywany z tym pedał*m bo tak pisemnie to jak napisze to nic nieda,tak osobiscie bede im mógł powiedziec co o nich myśle,nawet jak bym miał zapłacic drugie 300 za obraze sądu to zrobi mi sie lżej na sercu

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/134886-Regulamin-forum

 

2. Wysyłanie wiadomości na forum

 

2.1 Jeżeli jesteś absolutnie pewien, że na forum nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie to zadaj je, przestrzegając poniższych założeń:

.................................................

c) obowiązującym językiem jest język polski i taki prosimy stosować. Dotyczy to zarówno formy stylistycznej wiadomości, jak również gramatyki i interpunkcji.

 

Chłopie tego się czytać nie da !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopie tego się czytać nie da !
ciekawe czy ty miał byś cierpliwość i był spokojny na moim miejscu :hmm nie odbiegając od tematu,ma ktoś wzór takiego pisma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza strona w googlach

http://www.obronapraw.pl/pisma/w_102.pdf

 

No nie wiem jak jest w takich sprawach, ale zapewne nie ma tu rozgraniczenia. na formę pisma.

Sprzeciw to sprzeciw

 

tutaj też jest

http://www.wroclaw.so.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=101:wzory-pism-procesowych&catid=65:wzory-i-formularze&Itemid=127

poz 29

Uzasadnij w kilku słowach dlaczego wnosisz sprzeciw

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsza strona w googlach
wczoraj pół dnia przesiedziałem na kompie i tego nie znalazłem :super: podziękował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jak z nas doją nielegalnym sprzętem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że sprzęt jest legalny tylko do bani i musi być używany niemal w laboratoryjnych warunkach. Ciekawe tylko kto wziął za zakup tego szmelcu kasę i czy beknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności