Skocz do zawartości
Gość Shaggy

Fotoradar Strazy Miejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzis dostałem od nich prezent

http://ttv.pl/archiwum/84857,kuriozalny-fotoradar-z-poreby,0.html

 

Ładnie nawet sie prezentuje mój paszczak

[ATTACH=CONFIG]105267[/ATTACH]

 

Owszem - ładnie, ale instrukcja urządzenia Fotorapid (strona 29) mówi jasno, że:

W wiązce antenowej (ok. ± 8° od osi anteny) nie mogą się znajdować żadne przeszkody, które mogłyby spowodować zakłócanie sygnału radarowego takie jak np. tablic e informacyjne, reklamy, znaki drogowe, metalowe płoty.

 

Zarówno znak jak i płot metalowy tam jest. I to centralnie na zdjęciu. Odwołuj się - powiedz, że jechałeś 50 km/h i nie przypominasz sobie, byś jechał więcej.

 

Tu masz całą instrukcję http://www.dompokus.pl/fotoradary/Fotorapid_CM.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8° od osi anteny

Gdzie jest ta Oś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest ta Oś ?

 

Przeczytaj sobie instrukcję do której link podałem od strony 29 - wszystko jest wyjaśnione i jak pomiar robi i jak oś pomiaru przebiega - wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj sobie instrukcję do której link podałem od strony 29 - wszystko jest wyjaśnione i jak pomiar robi i jak oś pomiaru przebiega - wszystko!

W piatek wyslalem odwołanie e-maill dzis otrzymalem odpowiedz takiej tresci :

Szanowny Panie

wskazane przez Pana zapisy instrukcji fotoradaru dot. przeszkód

znajdujących się pomiędzy urządzeniem, a pojazdem. Nie dotyczy to

przeszkód znajdujących się poza pojazdem, a wskazanych przez Pana. Wobec

 

powyższego Pana odwołanie jest bezzasadne. Proszę o przeanalizowanie

jeszcze raz Pana sytuacji i przesłanie wypełnionych dokumentów dot.

przyjęcia lub odmowy przyjęcia mandatu karnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda - pisze jasno - W wiązce antenowej (ok. ± 8° od osi anteny) nie mogą się znajdować żadne przeszkody, które mogłyby spowodować zakłócanie sygnału radarowego takie jak np. tablic e informacyjne, reklamy, znaki drogowe, metalowe płoty. Szkoda, żeby płot był pomiędzy Tobą a radarem.

Nigdzie nie pisze, że pomiędzy Tobą to ma być a fotoradarem. Jest w wiązce a nie powinno być. Oni napisali o:

W polu widzenia aparatu fotograficznego (ok. +/-20° od osi) nie mogą znajdować się żadne przeszkody, które zasłaniałyby widok na mierzony pojazd.

 

Walcz - bo nic nie zasłaniało, ale za to były płoty i znaki, których w wiązce nie powinno być.

 

Zobacz to - identyko sytuacja

 

Instrukcja mówi jasno - ma tego nie być nie ważne, czy przed, czy za pojazdem - ma nie być i koniec. Walcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piatek wyslalem odwołanie e-maill dzis otrzymalem odpowiedz takiej tresci :

...

Na jaką kwotę przysłali mandat (22km/h przekroczenie to minimum 300zł) i jak daleko miałbyś do sądu grodzkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jaką kwotę przysłali mandat (22km/h przekroczenie to minimum 300zł)

Kwota 200 zł 60 km do sądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwota 200 zł 60 km do sądu

 

To odpowiedz sobie na pytanie: Zapłacić 200zł czy wozić się po sądach (daleko nie masz). Sąd niekoniecznie musi podzielić opinie kolegów z forum, ale z drugiej strony jeśli przegrasz to koszty nie będą wygórowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz nie przyjmować mandatów od straży miejskiej czy gminnej?

Chyba będę musiał posłużyć się tym artykułem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sąd orzeknie że nie i będzie podstawa prawna to dopiero wtedy nie przyjmujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odmówić mogę już teraz , ale sprawa roztrzygnie się po wyroku sądu najwyższego? A jak potrwa to tak długo aż się przedawni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyczy wyłącznie radarów stacjonarnych - mobilne i zainstalowane w pojazdach mogą robić nam fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i co teraz - zgodnie z prawem (Rozporządzenie MT) robią zdjęcia np. z ukrycia ale w wyznaczonym i oznakowanym miejscu na drodze, natomiast same wezwania do zapłaty od SM/SG lub GITD naruszają prawo (wg powyższego artykułu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to SM/SG wysyła zdjęcia ale GITD już nie.

Może to wynikać z tego że widząc fotkę , idzie dojść kto kierował a kto nie , a ktoś może wziąć punkty w razie gdy masz za dużo:) a jeśli chodzi o GITD to można się naciąć na składanie fałszywych zeznań nie widząc tego zdjęcia gdy mówisz że kierował mężczyzna a na zdj widać że kobieta - więc leżysz:) a SM/SG zależy aby tylko kasa wpłynęła na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to SM/SG wysyła zdjęcia ale GITD już nie.

Może to wynikać z tego że widząc fotkę , idzie dojść kto kierował a kto nie , a ktoś może wziąć punkty w razie gdy masz za dużo a jeśli chodzi o GITD to można się naciąć na składanie fałszywych zeznań nie widząc tego zdjęcia gdy mówisz że kierował mężczyzna a na zdj widać że kobieta - więc leżysz a SM/SG zależy aby tylko kasa wpłynęła na konto.

Jako podejrzany możesz "mataczyć" (składać fałszywe zeznania) jako świadek nie możesz tego robić, dostałem mandat z GITD podałem dane mojego wujka z USA już będzie 10 miesięcy jak jest cisza,wujek też dzwonił do mnie nic nie mówił żeby mu jakiś mandat przyszedł wiec jakoś wybrnąłem z tego :D 300zł w kieszeni zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM nakłada bezprawnie opłatę/mandat za niewskazanie sprawcy/kierowcy wykroczenia ale wszyscy się cieszą bo zamiast xxx set złotych i punktów dostają stówkę mandatu (przeważnie, bo kara w tym przypadku wynosi od 100 do 500 zł) i po kłopocie. Jakim prawem za niewskazanie sprawcy trzeba płacić mandat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wczoraj gdzieś było z jakiejś rozprawy że klient odmówił wskazania osoby kierującej, zasłonił się chyba par. 183 kk, że prawo zwalnia go z obowiązku składania zeznań obciążających członka rodziny i sąd to przyjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba wczoraj gdzieś było z jakiejś rozprawy że klient odmówił wskazania osoby kierującej, zasłonił się chyba par. 183 kk, że prawo zwalnia go z obowiązku składania zeznań obciążających członka rodziny i sąd to przyjął

też gdzieś to czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności