Skocz do zawartości
Gość Shaggy

Fotoradar Strazy Miejskiej

Rekomendowane odpowiedzi

kolego kiedy cie w tym starogródku ciachnęli bo teraz nei wiem czy na hellofoto czekać...:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12.02 a przyszł na początku sierpnia

 

J@cek kurde byłem lepszy o 1km/h miałem 53km/h a tam jest 40. Napisałem im że chciałbym wziąść udział w programie TVN TURBO Uwaga Pirat. hehe ale nie odpowiedzieli na moją propozycję.

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tysięce mandatów drogowych do zwrotu

"Rzeczpospolita": Nawet kilkadziesiąt tysięcy kierowców złapanych przez straż miejską na fotoradar i sądownie ukaranych za przekroczenie prędkości może się domagać zwrotu zapłaconych pieniędzy.

 

Taki może być skutek opublikowanego właśnie uzasadnienia do wyroku Sądu Najwyższego. Chodzi o osoby ukarane w latach 2004-2007.

 

Przed dwoma laty Trybunał Konstytucyjny zakwestionował uprawnienia straży miejskiej do używania fotoradarów. Przepisy szybko poprawiono, jednak powstał problem co z osobami już ukaranymi.

 

Sąd Najwyższy przyznał teraz, że strażnicy nie mieli prawa występować do sądu o ukaranie sprawcy. W efekcie kierowcy skazani od 15 stycznia 2004 r. do 28 marca 2007 r. mogą domagać się wznowienia postępowania. Skarb Państwa będzie im musiał wypłacić odszkodowanie i zadośćuczynienie."

 

http://wiadomosci.onet.pl/2062432,11,tysiece_mandatow_drogowych_do_zwrotu,item.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zdrożała moja podróż nad morze,dziś dostałem od straży miejskiej

Gmina Nowe Ostrowy Nowa Wieś DK91.283/5km

zdjęcie z tył nie było oznaczen o kontroli ani możliwości zobaczyć fotoradaru,czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś , jak to się ma do obecnych przepisów, że fotoradar musi być w żółtej skrzynce? :hmm kwestia tyczy sie radarów, które te czarnuchy chowają np: w koszu na śmieci... Czy to jest zgodne z uprawnieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zdrożała moja podróż nad morze,dziś dostałem od straży miejskiej

Gmina Nowe Ostrowy Nowa Wieś DK91.283/5km

zdjęcie z tył nie było oznaczen o kontroli ani możliwości zobaczyć fotoradaru,czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy płacić.

Zapytam jeszcze szanowne grono jako że odległość w ww. miejsce jest daleka może ktoś podpowie czy na tej trasie jest oznaczenie o kontroli radarowej.

 

---------- Dodano o 17:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:02 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wie ktoś , jak to się ma do obecnych przepisów, że fotoradar musi być w żółtej skrzynce? kwestia tyczy sie radarów, które te czarnuchy chowają np: w koszu na śmieci... Czy to jest zgodne z uprawnieniami?

W okolicznej miejscowości radar straży miejskiej wystawiany był chyba 24h (zawsze jak jechałem to gdzieś stał) - słynny na całą okolicę. Od jakiegoś czasu jest spokój - radar zniknął, ale pojawił się za to stacjonarny w żółtej puszce. Zawsze myślałem, że te żółte to ITD, jednak znajomej niedawno zrobił fotkę i przyszło pozdrowienie nie z ITD tylko ze SM - więc może chowanie w krzakach się skończyło...

 

---------- Dodano o 18:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:19 ----------

 

Gmina Nowe Ostrowy Nowa Wieś DK91.283/5km nie było oznaczen o kontroli

Na pewno dobrze się rozglądałeś?? :>

http://goo.gl/maps/D3Psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie skończyło się chowanie w krzakach, bo często na trasie czy w mieście słyszę na CB, ze w śmietniku stoi radar :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zdrożała moja podróż nad morze,dziś dostałem od straży miejskiej

Gmina Nowe Ostrowy Nowa Wieś DK91.283/5km

zdjęcie z tył nie było oznaczen o kontroli ani możliwości zobaczyć fotoradaru,czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy płacić.

 

Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów orzekł, że nie można karać właściciela pojazdu jeżeli odmówi wskazania kierującego nim w chwili popełnienia wykroczenia. Jak masz czas i chęć wozić się po sądach to odmów, inaczej zadzwoń i poproś o najniższy wymiar kary, zredukują mandat do najniższego i po sprawie. Pamiętaj, że zawsze mogą Cie wezwać do siebie w charterze świadka i Twoje koszty rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze mogą Cie wezwać do siebie w charterze świadka i Twoje koszty rosną

 

które przy uniewinnieniu zostaną zwrócone, po zawnioskowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wie ktoś , jak to się ma do obecnych przepisów, że fotoradar musi być w żółtej skrzynce? kwestia tyczy sie radarów, które te czarnuchy chowają np: w koszu na śmieci... Czy to jest zgodne z uprawnieniami?

wydaje mi się że kolorowanie tyczy się tylko fotoradarów stacjonarnych i na przemalowanie mają chyba ze dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które przy uniewinnieniu zostaną zwrócone, po zawnioskowaniu...

Znasz to z praktyki czy tylko z teorii. Mam znajomego w SM i nigdy nie słyszał o zwrocie kosztów. To wprawdzie nic nie znaczy, ale warto mieć pewność zanim się wda w awanturę ze strażą. Warto rozważyć czy się opłaca czy też zapłacić dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki - rozłożyłem w sądzie SM na łopatki.

Dostałem zwrot kosztów dojazdu oraz dziennego utrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem zwrot kosztów dojazdu oraz dziennego utrzymania.

to opisz o co walczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mam wniosek w kompie...

 

Na podstawie art. 119 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz art. 616 i nast. ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego wnoszę o przyznanie mi:

1. zwrotu kosztów podróży – w wysokości rzeczywiście poniesionych racjonalnych i celowych kosztów przejazdu własnym samochodem odległości 350 kilometrów, co odpowiada zużyciu 28 litrów oleju napędowego za kwotę 156,80 zł,

2. zwrotu kosztów całodniowego utrzymania za kwotę 100,00 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to opisz o co walczyłeś
rozłożyłem w sądzie SM na łopatki.

 

no przecież napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem oczywiście o uniewinnienie. Polegli aż z 3 powodów... :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polegli aż z 3 powodów...
rozwiń temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Urządzenie rejestrujące nie było prawidłowo oznakowane i nie mogło zostać legalnie wykorzystane,

2. Brak dokumentu stwierdzającego przeszkolenie strażnika, który dokonał pomiaru,

3. Przedstawienie przez SM kserokopii dokumentów w Sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności