Skocz do zawartości
Gość KRISTA

WYCIERACZKA TYŁ-BRAK REAKCJI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gorny7

jak bezpiecznik od tylnej wycieraczki?

ja w tej chwili mam wszystko wymontowane bo wycieraczka się nie daje zatrzymać i chodzi na okrągło i musiałem ja wcześniej odłączyć bezpiecznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki z lewej strony sprawdzone - wszystkie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc bezpieczniki sprawdziłem, a jakże. Ale nie zauważyłem że jednego brakuje :) Dopiero opis bezpieczników pomógł. Niestety ośka totalnie zatarta. Dwa dni regularnie nasączana jakimś odrdzewiaczem i nic. Lekkie puknięcie młotkiem i obudowa panewki pękła :( Kupiłem używany mechanizm, ale ze złamana dyszą. Koszt dyszy w ASO to 24 złote, koszt osłony dyszy (nie miałem tego plastiku) to UWAGA - całe 5 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boguś

witam

w moim combiku tez siedziala wycieraczka ,po wlaczeniu lekutkie puk w silniku i nic ,

oska byla troche zatarta po przesmarowaniu silnik pracuje , ale jest spalona plytka ta przy meczanizmie ,zastapilem ja przekaznikiem i awaryjnie pracuje :ok:

 

moze ktos posiada taka plytke a ma zepsuty silnik lub mechanizm, prosze o wiadomosc :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie może trywialne, ale niestety nie mogę poradzić

sobie ze zdjęciem ramienia tylnej wycieraczki.

Potrzebuję dostać się do mechanizmu, znany problem z ukręconą

rurką :)

Oczywiście wiem że są tzw ściągacze do wycieraczek, jednak

to koszt ok 60 zł, więc nie warto na jeden raz.

Może ktoś ma domowy patent aby prosto zastąpić taki ściągacz.

dodam że użyłem już przeróżnych środków odrdzewiających i bez efektu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uish

Witam,

 

Wątek był dawno prowadzony nie wiem czy ktoś odpowie, ale zapytam. Ja mam problem z wycieraczką tylną w kombiaku, 1,8 20V 125KM '97 nie znalazłem opisu podobnego problemu na forum.

Spryskiwacz działa, mniemam więc że przełącznik przy kierownicy jest sprawny, zwłaszcza jak dodam do tego, że i wycieraczka reaguje wykonując ruch o jakieś pół centymetra takie dygnięcie. Jak wyłączę ją i włączę po 18 sekundach to wykona kolejny dyg nic więcej. Niestety nie da się tak szyby wycierać :).

Rozbierałem już cały mechanizm czyściłem i smarowałem, chociaż wcale nie wyglądał na taki który by tego wymagał bowiem wyglądał jak by był prosto z fabryki.

Byłem u 2 elektryków, nie mam zaufania co do ich ekspertyz jeden skasował mnie 2 dyszki po czy powiedział że może być wiele przyczyn taka była jego diagnoza (niechby w wodzie stał a napić się nie mógł sku**&^$&) Drugi stwierdził że winny jest automat bo tam takowy w środku jest co jak nie działa to i wycieraczka nie działa :) spryciarz jak tu skomentować jego diagnozę :) no i tak jeżdżę bez działającej wycieraczki a czasem przydała by się. Pomóżcie proszę.

 

Moje podejrzenie padło na przekaźnik ale nie wiem jak to sprawdzić, czy jest jakaś opcja próby poprzez zwieranie jakichś połączeń? jakich ?

 

Pozdrawiam

uish

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uish przekaźnik wycieraczek to nr 3 ( 317 ), w silniku tylnej wycieraczki jest układ elektroniczny .Bezpiecznik 27 zasila silnik tylnej wycieraczki ( zacisk 4) zacisk 1 to minus , na zacisk 3 jest podawany impuls z przekaźnika wycieraczek, natomiast zacisk 2 to impuls ( minus ) podawany z pompki spryskiwacza.Wymienione numery zacisków dotyczą silnika wycieraczki tył.Powodzenia.:)

W celu sprawdzenia podaj (minus ) na zacisk 3 i zobacz jak pracuje silnik wycieraczki.Być może przekaźnik padł.Jeśli pompka spryskiwacza działa , to powinieneś mieć napięcie na zac 3 ( - ).Szyna 31 (minus).

 

Oto fragmenty schematu dot. wycieraczek

instal1nd7.th.png

instal2bn2.th.png

instal3nr8.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uish

Dzięki, dzisiaj po pracy rozbiram tapicerkę i będę prubował. Jak do czegoś dojdę to napiszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafszulc

Ja miałem podobną historię w swoim B5, wycieraczka tylna chodziła b.wolno albo wcale. Okazało się że do mechanimu dostała się wilgoć. Rozebrałem więc ten mechanizm starannie wyczyścilem, nasmarowałem elementy ruchome białym smarem w sprayu (nie wiem czy właściwym) ale efekt był natychmiastowy, upłynęło pół roku i wszystko działa bez zarzutu, Trzeba pamiętac jednak by właściwie złożyć cały machanizm bo wycieraczka zamiast po szybie będzie szorowala po klapie tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karki
A ja dzisiaj rozebrałem klapę ale niestety brak kluczy zatrzymał robotę.

 

siemka, mógłbys opisac jak to wytargać bo mi mało nerwy dzisiaj nie puściły! te 4 śróbki odkręciłem ale zatrzasków nie mogłem znaleźć, są na dole koło zamka , po bokach klapy czy z góry koło samej wycieraczki?

 

wytargałem wreszcie ta tapicere, 4 śruby i 12 klipsów, teraz mam problem z silniczkiem, a mianowicie: bezpiecznik 27 ok, ale nie wiem czy na wycieraczke przychodzi wogóle jakies napięcie, sprawdzałem to złącze cztero pinowe, po włączeniu wycieraczki nie pojawia sie tam zadne napięcie (12V?), może to wina przekaźnika? albo sprawdzałem napięcie na złych pinach?

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol

na dwóch z czterech pinów jest napięcie - dzisiaj sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko że u mnie Tylna wycieraczka działa. Mam problem tylko z spryskiwaczem, kiedy chce spryskać tylną szybę słychać jest pompkę lecz z tyłu na szybie nic nie pryska... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem tylko że u mnie Tylna wycieraczka działa. Mam problem tylko z spryskiwaczem, kiedy chce spryskać tylną szybę słychać jest pompkę lecz z tyłu na szybie nic nie pryska... :/

Otwórz z boku w bagażniku lewa strona, tam gdzie skrytka i obejrzyj przewody doprowadzające płyn może któryś zsunął się z trójnika. Jak znajdę foty to wrzucę. Tylko ja mam kombi nie wiem czy w sedanie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwórz z boku w bagażniku lewa strona, tam gdzie skrytka i obejrzyj przewody doprowadzające płyn może któryś zsunął się z trójnika. Jak znajdę foty to wrzucę. Tylko ja mam kombi nie wiem czy w sedanie jest tak samo.

 

Jacku nielat napisał, że ma problem z tylną wycieraczką więc musi mieć kombi :) w sedanach nie było wycieraczek z tyłu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku nielat napisał, że ma problem z tylną wycieraczką więc musi mieć kombi :) w sedanach nie było wycieraczek z tyłu ;)

Masz rację, moja nieuwaga, oj ta starość. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyś27

Cześć Janosz. Ja właśnie mam podobny problem z silniczkiem tylko że mój nie dzieła. Natomiast wracając do twojej prośby to już ci mówię jak rozebrać tylną klapę. Najperw oczywiście odkręcasz te dwie widoczne śrubki na podszybiu. Następnie jak dobrze przypuszczasz masz 2 w uchwytach i następnie masz już tylko te wpinki wewnątrz tapicerki. Robiąc to delikatnie jesteś w stanie nic nie urwać. Gdy już mniej więcej klapę porozpinasz to musisz pamiętać że największy kłopot będzie(bynajmnie ja miałem) z odczepieniem dwóch malutkich zatrzasow które znajduję się w sąsiedztwie tych dwóch śrubek na podszybiu. Nie będzie to łatwe jeśli nie chcesz czegoś urwać lub porysować lakieru. Później montarz jest łatwiejszy. Mam nadzieję że coś z tego rozumiesz. Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość antonowiczz

Kurczę. Ja dopiero po miesiącu odkryłem , że nie mam w moim Passaciku wogóle tylnej wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim gorąco polecam opis i instrukcje gościa Gawronik -a podany na str 6 tego tematu

 

mogę tylko dodac ze potrzebny jest klucz torx T-10 duzo determinacji i odpowiednia rurka (ja użyłem segmentu z anteny teleskopowej bo nie znalazlem w sklepie tak małej rurki 3 - 3,5mm) trzeba uważać na uszczelke zeby nie zniszczyć i dużo dużo smaru.

 

 

najwiecej zachodu jest z usunięciem starej rurki i z prawidłowym (szczelnym) osadzeniu nowej rurki w plastikowym krućcu

 

 

po całym zabiegu twarz sama sie śmieje:D no i kasa zoastała w portfelu:D

zobaczymy na jak długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podlacze sie do tego tematu, sciagnelem b5 kombi z niemiec zauwazylem ze nie dziala z tylu wycieraczka ani spryskiwacz, byly jakies napisy na tylnej szybie patrze wiec na bezpieczniki wszystko ok rozebralem tapicerke z klapy a tam wtyczka rozlaczona od wycieraczki, wiec ja podlaczylem i sprawdzam dziala :). Pomyslalem ze moze te napisy byly i ktos poprostu sobie rozlaczyl przewody. Jade sobie w trasie a tu nagle tylna wycieraczka sama sie wlaczyla raz (mysle moze jakies czujniki, ale deszcz nie padal) za chwile znowu sie wlaczala w roznych odstepach czasu i przestalo dodam ze ruszanie manetki nic nie dawalo, po pewnym czasie sie uspokoilo az tu nagle przednie wycieraczki same zaczely pracowac no rece opadaja. Wyciagnolem bezpiecznik od tylnych wycieraczek i jest ok wycieraczki z przodu pracuja tylko wtedy gdy ja chce,ale jak wstawie bezpiecznik to przednie wycieraczki sobie pracuja jak chca tak jak by je ktos wlaczal, czy to moze byc wina przekaznika bo chyba przod i tyl sa na jednym czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt sie nie odezwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności