Skocz do zawartości
Gość KRISTA

WYCIERACZKA TYŁ-BRAK REAKCJI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kompletny silnik z mechanizmem tylnej wycieraczki jest taki sam w B5 i B5FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko odwrócony,przed liftem kreci się w prawo,a po lifcie kręci się w lewo.Ja zamontowałem od skody fabia hatchback i pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz...

 

73885164604966893301100.jpg

 

 

shaman

 

cześć. rozbierałem klapę w celu sprawdzenia (wyciek płynu przez silniczek itp), demontaż elementów, silniczka itp - po oględzinach ponowny montaż bez naprawy - nie zamontowałem plastiku/prowadnicy (czarne badziewko długości około 20cm) do mocowania złączonych wtyczek jak na zdjęciu - cytat. pytanie: czy trzeba demontować wszystko, kopiąc aż do silniczka, czy można go włożyć mając wszystko zamontowane w klapie (tapicerkę mam zdjętą) - chodzi mi o kolejność montażu tego plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zainspirowany tym wątkiem postanowiłem wziąć się za niedziałającą tylną wycieraczkę, która jak mniemam spowodowała również potrzebę otwierania klapy manualnie z kluczyka bo przycisk pilota i drzwi oraz klamka w klapie nie działają.

 

Wymontowałem więc silnik wycieraczki (co okazało się banalnie proste) i spadły mi kapcie :wazuuup

 

ZDJĘCIA

 

Mam wrażanie, że nawet nie mam co go rozkręcać i próbować regenerować :hmm czy też tak wnioskujecie po tych zdjęciach? Próba naprawy to chyba nonsens i muszę poszukać na szrocie używki...

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ukręconą rurkę od spryskiwacza dlatego tak wszystko zardzewiało. Otwórz obudowę to się załamiesz.

Druga rzecz że na 99% kupisz na szrocie egzemplarz z ukręconą rurką albo z obracająca się dyszą. Zestaw naprawczy kosztuje koło 200zł ale z tego co widać po zdjęciach masz uszkodzoną tą plastikową tuleję więc i tak albo zmienisz obudowę albo to skleisz jak jeszcze się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie kupiłem silniczek od paska sprzed litfu za 80pln i działa jak ta lala :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności