Skocz do zawartości
Gość liper

brak zlacza OBD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość liper

witam wszystkich.mam problem z brakiem zlacza OBD w moim pasku 1.6 3b5 97r AHL.jest otwor pod gumka z prawej strony recznego ale zlacza brak.szukalem jeszcze w innych miejscach opisanych na forum ale tez lipa!czy jest jakas inna metoda sprawdzenia go na kompie???jaka moze byc przyczyna braku gniazda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka moze byc przyczyna braku gniazda???

 

Spryt poprzedniego właściciela :) Przeniesienie złącza w inne miejsce potrafi uchronić przed kradzieżą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość podpięcia gdzie indziej ale z wiadomych względów nie będziemy o tym pisać.

Jeśli chcesz mieć gniazdo to rozkręć tunel środkowy i w wiązce przewodów od których odchodzą te do "otwieracza" baku znajdziesz oryginalne przewody od OBD :cwaniak: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160926_134832.jpg

panowie co to jest ? Zamiast Obd mam takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze przerobil obd na wtyczke kostki od radia zeby auta niepodprowadzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mam teraz podłączyć do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak mam teraz podłączyć do kompa?

 

Jedź do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi serwis pomoże? Odbuduja nowe obd czy jest możliwość innego podłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mi serwis pomoże? Odbuduja nowe obd czy jest możliwość innego podłączenia?

 

Poszperałem trochę w google i podobnego problemu nie znalazłem,nie szukałem na stronach ENG.Dobrze mówią,jedź do serwisu,powiedz o co chodzi i na bank pomogą.Może być tak że ktoś podmienił kostkę i bezsensownie powciskał w nią piny a wtedy wystarczy włożyc oryginalną kostkę,może byc również tak że w instalacji jest namieszane.Masz 2 opcje.Albo schemat w łapkę i robisz samemu,albo jedziesz do serwisu,ewentualnie magika od przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zakup sobie na allegro wtyczkę OBD albo zajedź gdzieś na złom może będzie GIV albo passat i odetniesz sobie wtyczkę a jak odetniesz to będziesz miał kolory kabli we wtyczce i tak powkładasz. A jak nie to może jakiś kolega się znajdzie i zrobi ci fotkę z kolorami kabli i po problemie. Nie potrzeba do tego żadnego serwisu.

 

A jak chcesz to załatw sobie 2 gniazda i jedną wtyczkę. W gnieździe w aucie podpinasz jak ci się podoba. A z gniazda i wtyczki robisz przejściówkę jak na oryginał i masz również zabezpieczenie anty kradzieżowe przez to że jak złodziej przyjdzie i wejdzie to się nie połączy bo ty będziesz miał przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mi serwis pomoże? Odbuduja nowe obd czy jest możliwość innego podłączenia?

 

Jedź to się dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis powie, że nie mogą nic zrobić. Pojedź do kogoś, kto ma łeb na karku i w godzinę będziesz miał nówkę złącze w oryginalnym miejscu i kształcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdybym robił taką zmianę przy OBD to postarałbym się, aby kable przy wtyczce nie miały oryginalnych kolorów więc po rozwinięciu izolacji może różnie się okazać. :D

 

Można kupić gniazdo OBD i bez problemu podłączyć. Plus, minus i 2 CAN-y. Podstawy. :rotfl:

 

PS. Może przejściówka jest gdzieś schowana w aucie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności