Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczam fotki z zaznaczonymi elementami które warto sprawdzić .

pcb 2.jpg

pcb 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kiedyś wokolicach Poznania to podjedź, może coś bym wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może problem tkwi w podciśnieniu, przecież tempomat nie reaguje momentalnie po włączeniu tylko trwa to kilka sekund, wiem ze w nadkolu jest bańka na kumulację podciśnienia aby siłownik miał wystarczającą ilość "pary", u mnie jest tak że gdy trzymam włącznik od tempomatu (już po jego uruchomieniu) to prędkość zadana zaczyna sie zwiększać, ale trwa to też naprawdę chwile, no ale u mnie jest starsza wersja tempomatu, mam tylko jakaś blaszaną puszkę i dwa przekaźniki pod tunelem lewarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadkolu ta banka nie jest od tempomatu , tylko od klimatyzacji . Dzięki niemy robi się podciśnienie do załączania klapy do obiegu zamkniętego i jak masz klimatronik to do załączania reszty klap !

 

Dla zainteresowanych :

Sprzedam passata b3 1,8l sedan .

Sprzedam kompletny tempomat z okablowaniem i wszystkim co potrzebne !

Wszelkie informacje na gg 4456776

Fotki i opis paska dodam wieczorem!

Bez tytu?u.jpg

Edytowane przez snaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nadkolu ta banka nie jest od tempomatu , tylko od klimatyzacji

No może i faktycznie....klime też mam ale jedyna klapa na podciśnienie u mnie to jest ta główna na wlocie z komory silnika, która otwiera sie po przekręceniu wentylatora na pierwszy bieg, zatem wszystkie paski powinny mieć ten akumulator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zatem wszystkie paski powinny mieć ten akumulator...

Tylko wersje z klimatyzacją mają akumulator podciśnienia, wersje bez klimatyzacji nie mają obiegu zamkniętego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mają obiegu zamkniętego.

Czy to znaczy że w wersjach bez klimy ,jak masz wyłączony wentylator nawiewów to i tak w czasie jazdy dmucha powietrzem z kratek...?

Byłem pewny że klapę podcisnieniową na wlocie mają wszystkie wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz wyłączony wentylator nawiewów to i tak w czasie jazdy dmucha powietrzem z kratek...?

Wersja bez klimy ma klapę na linkę która zamyka dopływ powietrza, jest między wentylatorem a nagrzewnicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja bez klimy ma klapę na linkę która zamyka dopływ powietrza, jest między wentylatorem a nagrzewnicą

Czyli to jest ten włącznik nawiewów z dłuuugą jedynką ...czy tak?

Teraz już wiem czemu na włączniku wentylatorów jest ta przerwa między jedynką a zerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to jest ten włącznik nawiewów z dłuuugą jedynką ...czy tak?

Dokładnie, między 0 a 1 jest otwieranie klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Widzę że dyskusja troszeczkę zboczyła z tematu ;) ale ja tu nie o tym :D

Wreszcie po ciężkiej walce ;) tempomat u mnie działa :hurra :hurra :hurra i teraz to jest dopiero przyjemność z jazdy i ręka już tak nie boli :)

Teraz do rzeczy,wreszcie znalazłem takiego elektryka co wogóle mu się chciało do tego zajrzeć,ale niestety też nie był w stanie odpalić tego tempomatu z B4,dumał dumał i wydumałm że jeśli wszystko jest jak należy to jedyna wina może być taka że mój impulsator ze skrzyni biegów nie współgra z tym sterownikiem i nie będzie działał,lub też wina leży w uszkodzonym sterowniku,ale że nie bardzo miał czas to już nawet do niego nie zaglądał.

Co o tym sądzicie czy miał rację?

 

No to teraz jakim cudem mam działający tempomat?

A więc tak jak już wiecie wcześniej miałem tempo.z B3 i to w dodatku z automatu ale jakoś nie bardzo mogłem go podłączyć i nie bardzo ktoś chciał się za to brać :( więc kupiłem z B4 i też nie chciał działać:( ale jak powiedziałem temu elektrykowi że mam drugi tempo.to on mówi próbować założyć ten drugi może ten będzie działał.

Więc i tak zrobiłem zamontowałem ten z B3 i dzięki fotorelacji z demontażu kolegi sebusia i podpowiedzi tego elektryka,jak i ze schematu postanowiłem podłączyć ten z B3 i wkońcu zadziałał :)

I teraz mogę wkońcu cieszyć się tym pięknym wynalazkiem jakim jest tempomat :) :)

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie odkop ;)

Ma ktoś może rozpiske pinów na pompce podciśnienia z paska b3?? Generalnie chodzi mi o to że są 3 kable-na chłopski rozum dwa to zasilanie a trzeci sterujący...Chodzi o to że pompka zamiast wytwarzać podciśnienie wydmuchuje z siebie powietrze...Jako że nie miałem wiązki do pompki, pytałem sie jednego kolegi jak to tam ma być, powiedział mi lecz pompka "pompuje" powietrze do siłownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka będzie ssać jak podepniesz zasilanie do 3 kabelka, wtedy przekaźnik zamyka upływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsio jest podpięte, lecz pompka pompuje zamiast robić podciśnienie

Oczywiście sprawdzam pompke w samochodzie normalnie podpiętą do instalacji tempomatu, biore wężyk w usta i po prostu czuje że zamiast dawać podciśnienie to dmucha

Edytowane przez marianmk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście sprawdzam pompke w samochodzie normalnie podpiętą do instalacji tempomatu

Jak to sprawdzasz? przecież tempomat włącza się dopiero powyżej 60km/h?

Na krótko podłącz i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa od 45 :D

A jak? normalnie na drodze leśnej która jest zaraz obok mnie, 2km betonówki ;)

Pod które piny podpiąć 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywkę pompki to będziesz widział pod które piny podpiąć, przy okazji sprawdzisz elektrozawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiełem na krótko, pompka pompuje,,,Zamykam elektrozawór, na 100% sprawny bo dmuchałem w węzyk idący do niego, podpinam znów na krótko i dalej dmucha;( ja już nie wiem co z tym jest...Na cewke elektrozaworu przy zamknięciu oczywiście podawane jest napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna ssać.. Tam nie ma przypadkiem 2 króćców ? Z tego co pamiętam to były 2, jednym ssało drugim dmuchało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompka wygląda tak; Do białego krócca wkładam wężyk i z niego dmucha

4397837897a2a1f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności