Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

schemat jest inny i inna wtyczka przy sterowniku jak i on sam inny jest.
czyli co z tego wynika że będę musiał zamontować tempomat ten z B4 a ten z B3 wymontować:638: Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
schemat jest inny i inna wtyczka przy sterowniku jak i on sam inny jest.

Sterownik jest taki sam w b3 i b4 tylko ma inaczej ułożone piny w kostce, wiem bo mam w b4 sterownik z b3 i tempomat działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik jest taki sam w b3 i b4 tylko ma inaczej ułożone piny w kostce, wiem bo mam w b4 sterownik z b3 i tempomat działa
skoro tak to przepraszam za wprowadzenie w błąd.Wg. schematu to trochę jest inaczej przy wtyczce więc myślałem że sterownik też jest inny.SORRY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik jest taki sam w b3 i b4 tylko ma inaczej ułożone piny w kostce, wiem bo mam w b4 sterownik z b3 i tempomat działa
czyli da się go podłączyć,tylko trzeba wiedzieć gdzie,który kabelek ma iść żeby działało,tylko najgorzej że żaden elektryk nie bardzo się chce za to zabrać,a ja to raczej taki elektryk jak z koziej du** klarnet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nadszedł czas zabrać się za ten mój tempomat,tak jak wcześniej pisałem miałem zamontowany z B3 i nie mogłem go podłączyć,więc zakupiłem z B4 tylko że z manuala a ja mam automat.Więc wymyśliłem sobie żeby wywalić z B3 a założyć z B4 i tak zostało zrobione.Wszystko zostało ładnie podłączone,wszystkie wtyczki na swoim miejscu (miałem fotki z przed demontażu tego tempo z manuala) także wszystko ładnie opisane,bez problemu podpięte (jak na fotkach) a tu nadal lipa :dupablada nie działa :( :(

Nie mam już pomysłu co to do cholery jest,czy jednak jeszcze coś potrzeba do automatu żeby to wkońcu zadziałało,czy co? bo powoli tracę cierpliwość.:dolamam

Koledzy pomocy bo już wymiękam,a ten tempomat bardzo by mi się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

impulsator w liczniku jest? Sprawdzałeś czy działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem czy jest i go nie sprawdzałem,a nawet jak by co to nie wiem jak go sprawdzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tego to nie wiem czy jest i go nie sprawdzałem,a nawet jak by co to nie wiem jak go sprawdzić

witaj w klubie.Ja już nie mam sił do tego tempomatu i narazie odpuściłem a mam walnięty chyba impulsator w liczniku.Pisałeś wcześniej że masz licznik elektroniczny więc masz impulsator w skrzyni biegów.Poszukaj sobie na forum który kabelek jest sygnałowy i pociągnij go do sterownika chyba na 7 pin ale sprawdź sobie na schemacie.Z tego co się orientowałem to w automacie tempomat włącza komp skrzyni co widać na schemacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie przeglądałem ten schemat z B4 i po czasie zauważyłem że tam jest tak,że kabel ten co idzie od manetki czarny w manualu idzie do bezpieczników a w automacie gdzieś właśnie nie pamiętam teraz jak to się nazywa bo nie mam teraz kompa tylko z telefonu pisze,ale na schemacie jest to zaznaczone w lewym górnym rogu i tak to wygląda że to tam na iść ten kabel przy automatycznej skrzyni a nie do bezpieczników.

Sam już nie wiem o co w tym chodzi.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wygląda że to tam na iść ten kabel przy automatycznej skrzyni a nie do bezpieczników.

o to to właśnie.

Sam już nie wiem o co w tym chodzi.

podstawa to impuls prędkości.Wg mnie podłączenie czarnego do bezpieczników też powinno odpalić tempomat.Sprawdź czy dochodzi sygnał prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy dochodzi ten sygnał prędkości?

Podpiołem pod bezpieczniki dokładnie tak jak jest na schemacie tylko że tam jest zaznaczone że manualna skrzynia i tempomat nie żywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A licznik masz na linkę, czy elektroniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny,tam gdzieś już wyżej wspominałem o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi podpinales manetke pod ta czarna kostke 4 pinowa za skrzynka bezpiecznikow tak, nic nie zmieniales w kostce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z B4 brakowało mi tej wiązki co idzie od manetki do tej właśnie kostki,a z B3 jest inna,więc odciąłem tą kostkę i zgodnie ze schematem połączyłem tą wiązkę z B3 żeby była kostka do manetki,bo już nawet podejrzewałem że może manetka jest zła,ale mam dwie i na jednej i na drugiej nic :dolamam

Dokładnie to jest ta kostka

20544n6.jpg

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi podpinales manetke pod ta czarna kostke 4 pinowa za skrzynka bezpiecznikow tak, nic nie zmieniales w kostce?

on ma benzynę.
podejrzewałem że może manetka jest zła,ale mam dwie i na jednej i na drugiej nic
poczytaj wcześniej jest napisane na którym pinie sterownika co powinno być posprawdzaj u siebie i będziesz wiedział co masz nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj wcześniej jest napisane na którym pinie sterownika co powinno być posprawdzaj u siebie i będziesz wiedział co masz nie tak.
wszystko sprawdzałem zgodnie ze schematem i wszystko niby podpięte jest tak samo jak w schemacie,wszystkie kolory kabli się zgadzają,tylko jest problem tak jak wcześniej pisałem,że ten czarny od manetki idzie do bezpieczników a niby ma iść gdzieś indziej co wychodzi ze schematu,ale gdzie to kto to wie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko sprawdzałem zgodnie ze schematem i wszystko niby podpięte jest tak samo jak w schemacie,wszystkie kolory kabli się zgadzają

sprawdź przy sterowniku wyżej jest napisane co i jak bedzie ci łatwiej dojść co jest nie tak.

a niby ma iść gdzieś indziej co wychodzi ze schematu,ale gdzie to kto to wie???

tak to prawda w manualnej skrzyni idzie to do bezpieczników + po stacyjce w automacie powinno być podpięte pod kompa skrzyni.Ty masz automat a tempomat od manuala a ja mam odwrotnie i też mi nie działa a niby mam prościej bo wystarczy kabelek czarny pod + podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda w manualnej skrzyni idzie to do bezpieczników + po stacyjce w automacie powinno być podpięte pod kompa skrzyni.Ty masz automat a tempomat od manuala a ja mam odwrotnie i też mi nie działa a niby mam prościej bo wystarczy kabelek czarny pod + podpiąć
dokładnie niby Ty masz prościej i lipa,a ja mam automat i też lipa.Już sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi???

Tak jak mówisz to przy automacie powinno być to podpięte pod kompa skrzyni a nie pod bezpieczniki,tylko gdzie ten komp skrzyni automatycznej jest i gdzie to podpiąć oto jest pytanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mówisz to przy automacie powinno być to podpięte pod kompa skrzyni a nie pod bezpieczniki,tylko gdzie ten komp skrzyni automatycznej jest i gdzie to podpiąć oto jest pytanie???

za bezpiecznikami u góry deski rozdzielczej chyba tam jest komp.Moje zdanie jest takie że to nie pomorze.Ten sterownik jest taki sam do manuala i automatu więc go oszukujesz podpinając się pod bezpieczniki.Podstawa to działająca manetka zasilanie i sygnał predkości.Najpierw sprawdź sobie to wszystko masz opisane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności