Skocz do zawartości
krys_kl

Zakłócenia w radiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Problem jak w temacie.

Zakłócenia pojawiają się tylko wtedy gdy jestem w strefie sygnału o kiepskiej jakości (zasięg mojej ulubionej rozgłośni kończy się w mojej wiosce).

Jak tylko wyłącze światła to radio działa normalnie.

Ktoś wie jak się tego pozbyć?? tylko nie mówcie że mam wymontować xenony :rotfl:

Może jakoś wyekranować przetwornice??

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wie jak się tego pozbyć?? tylko nie mówcie że mam wymontować xenony :rotfl:

Może jakoś wyekranować przetwornice??

Xenony są oryginalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenony są oryginalne??

 

nie. dokładałem.

mam Bosch LVQ 212-L300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

krys_kl, przeszukaj dokladniej forum-kojarze identyczny temat sprzed kilku miesiecy (z okresu wakacyjnego chyba) :vw:

 

EDIT//

ZNALAZŁEM :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol :padam: (przeczytałem temat, mówie CB to nie to co mnie interesuje i poszedłem dalej). Przeczytałem , pomyślałem i wiem coś więcej .

czy ja mam jedną z tych podobnych do bardzo ch***wych chińskich przetwornic?? czy może tą tzw. żelową??

 

a co do oślepiania to ja wyrzuciłem cały reflektor więc chyba nie będzie z tym problemu. Badanie techniczne przeszedłem ok (byłam na stacji która zwraca uwagę na wszystko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

 

Problem jak w temacie.

Zakłócenia pojawiają się tylko wtedy gdy jestem w strefie sygnału o kiepskiej jakości (zasięg mojej ulubionej rozgłośni kończy się w mojej wiosce).

Jak tylko wyłącze światła to radio działa normalnie.

Ktoś wie jak się tego pozbyć?? tylko nie mówcie że mam wymontować xenony :rotfl:

Może jakoś wyekranować przetwornice??

 

 

kolego radyjko oryginalne czy zmieniales?

jesli nie masz oryginalnego radyjka to wyciagnij radyjo i sprawdz instalacje, idzie tam 1 przewod ktory daje + po wlaczeniu swiatel, odetnij go, byc moze jest nie na tym pinie co powinien

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madiklop
Witam!!!

 

Problem jak w temacie.

Zakłócenia pojawiają się tylko wtedy gdy jestem w strefie sygnału o kiepskiej jakości (zasięg mojej ulubionej rozgłośni kończy się w mojej wiosce).

Jak tylko wyłącze światła to radio działa normalnie.

Ktoś wie jak się tego pozbyć?? tylko nie mówcie że mam wymontować xenony :rotfl:

Może jakoś wyekranować przetwornice??

W Twoim przypadku problemem jest fakt, że Twój zestaw ksenonowy nie jest dedykowany samochodom z radiem czy też komputerem pokładowym. Dla takich samochodów najlepsze są zestawy z well dona (http://www.well-done.pl) o nazwie Prestige.

Sam mam komputer pokładowy i informację o spalonej żarówce a taki zestaw super współgra z komputerem

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elektron02

Witam wszystkich

boommax czy poradziles sobe z tymi zakloceniami Jesli tak to napisz w jaki sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wystarczy wywalić chińskie przetwornice... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elektron02

Wiem ze najlepsze to orginal i nie ma problemow Ja usunolem te zaklocenia ale jednak nie do konca montujac tlumik ale to nie to co ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam podobny problem tylko ze mam zwykle swiatła w passacie b5 i gdy przekrecam wlacznik swiatel zeby je wlaczyc to w radiu pojawia sie szum i lipa z sluchania muzyki. wie moze ktos co trzeba zrobic zeby normalnie odbieralo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas porządków znalazłem equalizer samochodowy. Okazało się że jest sprawny więc wpiąłem go między radio a wzmacniacz, ale są duże zakłócenia. Czym może to być spowodowane? Gdyby nie szumy to dodam że jakość dźwięku zdecydowanie się polepszyła w tym sensie że mogę słychać głośniej muzyki bo wcześniej gwizdki mi zaczynały trzeszczeć. Może equalizer uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są zakłócenia w radiu tylko w equalizerze, bo gdy radio jest podłączone bezpośrednio do wzmacniacza nie ma żadnych zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Equalizer uszkodzony i tyle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chinske przetwornice powoduje te problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z radiem w B6 z 2006r. Kupiłem go niecałe 2 tygodnie temu z urwaną anteną (rekinek) i sprzedający wmówił mi, że radio nie działa, bo nie ma sprawnej anteny, a ja naiwny uwierzyłem.

Po zamontowaniu nowej "salonowej" anteny nadal cisza w radiu - włącza się wyświetlacz, ale nie ma dźwięku (zarówno z radia jak i ze zmieniarki CD). Byłem u speca od elektroniki samochodowej i jedyne co mogę po tej wizycie powiedzieć, to stwierdził, że wzmacniacz (pod siedzeniem kierowcy) nie ma zasilania (podpinał go miernikiem). Zalecił sprawdzenie bezpieczników - zrobiłem to w następujący sposób: sprawdziłem bezpieczniki: F7 i F19 w przedziale silnikowym (wg instrukcji odpowiadają za radio) oraz w lewej skrzynce we wnętrzu bezpieczniki F10 (zmieniarka), F17 (navi) i F37 (radio + tel). Poza tym wtykałem w każde wolne pole bezpiecznik 15A, żeby sprawdzić czy coś drgnie - bez rezultatu. Proszę o pomoc, bo skończyły mi się pomysły.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim pasku B5FL wymieniłem stary oryginalny radioodtwarzacz GAMMA na ALPINE CDE-178BT:roll. Różnica jest kolosalna zarówno w możliwościach nowego radia ale przedewszystkim w jakości odtwarzanego dziwięku. Po podłączeniu wszysko było OK przez kilka miesięcy. Od kilku dni zauważyłem, że po włączeniu świateł (nie ma znaczenia jakich) delikatnie zaczyna migać podświetlenie panelu wyświetlacza. Rzuca się to w oczy ponieważ jest on duży, a szczególnie wkurza to nocą. Nie mam pojecia co może być przyczyną. Żarówki wszyskie mam sprawne. Myślałem, że może jakiś kabel się poluzował więc wymontowałem radio ale wszysko jest w porządku. Czytałem, że montaż kondensatora 470nF miedzy zaciski zasilania odfiltruje zakłócenia. Miałoby by to jednak sens gdyby ta przypadłośc była od początku. Proszę o radę gdzie szukać przyczyny bo nie mam pojęcia:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśniedziałe styki (łącznie z bezpiecznikami na tablicy), stan przewodów zasilania - od tego bym zaczął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności