Skocz do zawartości
chris_45

ustawienie klimatronika zimą

Rekomendowane odpowiedzi

na zewnątrz minus...

jak ustawiać, żeby nagrzało sie jak najszybciej...

od razu HI czy np. normalnie AUTO i 22 stopnie ?

 

Czy jest zimą różnica pomiędzy ustawieniem AUTO i ECON ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zimą raczej nie ma, bo sprężarka się raczej nie włączy, także wydaje mi sie ze jest AUTO a i tak klima nie chodzi(mówimy o niskich temperaturach oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zaleca się włączanie klimatyzacji przynajmniej raz w miesiącu aby układ się przesmarował i nie zatarła się sprężarka.

Czy w takim przypdku nagrzać w aucie na full a później włączyć AUTO i LO czy sprężarka zawsze chodzi jak wciśniemy AUTO tylko że klima grzeje a nie chłodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcel_76, nie ma znaczenia temperatura wewnątrz auta, tylko zewnętrzna.

chris_45, ustaw sobie żądaną temperaturę, odczekaj i już. Jeśli dasz na Hi to i tak nie zyskasz zbyt wiele na czasie. Jak dasz AUTO, to przy temperaturze zewnętrznej powyżej 4 stopni C będzie działać sprężarka, poniżej tego progu już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zaleca się włączanie klimatyzacji przynajmniej raz w miesiącu aby układ się przesmarował i nie zatarła się sprężarka.

Jak jest poniżej +4 to jak dasz na AUTO to i tak się nie włączy :dobani:

 

Czy w takim przypdku nagrzać w aucie na full a później włączyć AUTO i LO czy sprężarka zawsze chodzi jak wciśniemy AUTO tylko że klima grzeje a nie chłodzi?

 

Włącz AUTO a climatronik sam sobie poradzi z osiągnięciem i utrzymaniem ustawionej temperatury :ok: Przy trybie AUTO spręzarka klimy włączy się tylko gdy jest taka potrzeba, chodzi cały czas tylko gdy jest włączony nadmuch na szyby ale zawsze warunkiem działania sprężarki jest temp. powietrza min.+4 st.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zaleca się włączanie klimatyzacji przynajmniej raz w miesiącu aby układ się przesmarował i nie zatarła się sprężarka.

Jak jest poniżej +4 to jak dasz na AUTO to i tak się nie włączy :dobani:

 

Czy w takim przypdku nagrzać w aucie na full a później włączyć AUTO i LO czy sprężarka zawsze chodzi jak wciśniemy AUTO tylko że klima grzeje a nie chłodzi?

 

Włącz AUTO a climatronik sam sobie poradzi z osiągnięciem i utrzymaniem ustawionej temperatury :ok: Przy trybie AUTO spręzarka klimy włączy się tylko gdy jest taka potrzeba, chodzi cały czas tylko gdy jest włączony nadmuch na szyby ale zawsze warunkiem działania sprężarki jest temp. powietrza min.+4 st.C

 

OK! No to jak w takim razie dbać o sprężarkę aby się nie zatarła i czasami przesmarować układ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywać aurę jaka jest za oknem :rotfl: Np. dzisiaj jest u mnie +5 to ja w furę, biorę rodzinke na pokład i na wycieczkę :ok: tryb AUTO i smarowanko :hurra:

 

W okresie zimowym zwłaszcza w naszym klimacie i przy różnych anomaliach temperatury w zimie raz na miesiąc znajdzie się dzień z odpowiednią temperatura :ok: A jak nie to czy miesiąc lub trochę dłuzej to nic się nie stanie :ok:

Zasada jest taka, w okresie zimowym wykorzystywać wszystkie okazje aby włączyc choć na chwilę sprężarkę i przemarować co trza :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK! No to jak w takim razie dbać o sprężarkę aby się nie zatarła i czasami przesmarować układ?

Suszarką do własów podgrzac czujnik temp. i klima "pomyśli" że jest ciepło. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb AUTO dodatkowo osusza powietrze tryb ECON nie (wyczytałem w instrukcji VW), dodatkowo w trybie ECON można ręcznie ustawić nadmuch (nogi, szyba, twarz) i temperaturka w aucie utrzymuje się automatycznie...

 

Ja robie tak: wciskam osuszanie szyby, następnie nadmuch na nogi i klawisz ECON, idealna kombinacja jak dla mnie...( pierwsze auto z klimatroniciem, rewelacja, nigdy wiecej manuala)

 

a co do "lodówki" to mówią, żeby tego pilnować i parę razy w zimę odpalić. w poprzednim samochodzie przez zime tego nikt nie robił i w lato wszystko dobrze działało ...

 

ale lepiej nie eksperymentować i trzymać się zaleceń, narobić się przy tym nie narobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nei wiem jak w zime odpalic sprezarke klimy. Przeciez jesli na zewnatrz jest temperatura nawet 10 stopni i ustawie AUTO i temperature LO to i tak samochod schlodzi sie zewnetrznym powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja nei wiem jak w zime odpalic sprezarke klimy. Przeciez jesli na zewnatrz jest temperatura nawet 10 stopni i ustawie AUTO i temperature LO to i tak samochod schlodzi sie zewnetrznym powietrzem

Owszem, ale osuszonym przez pracującą klimę.

A temperatura ze sprawnie działającej klimy wynosi +4 stopnie, więc klima będzie dochładzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK! No to jak w takim razie dbać o sprężarkę aby się nie zatarła i czasami przesmarować układ?

Suszarką do własów podgrzac czujnik temp. i klima "pomyśli" że jest ciepło. :rotfl:

 

No tak, ale tu chodzi o właściwości czynnika chłodniczego przy temp. poniżej +4 st.C .

Może on mieć negatywny wpływ na kondycję sprężarki i całego układu :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK! No to jak w takim razie dbać o sprężarkę aby się nie zatarła i czasami przesmarować układ?

Suszarką do własów podgrzac czujnik temp. i klima "pomyśli" że jest ciepło. :rotfl:

 

Może lepiej Opalarką. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej znaleźć jakiś parking podziemny np.pod marketem i tam odpalić klimę na kilka minut na takich parkingach tem.zawsze jest powyżej +5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Najlepiej miec zawsze usatwiony climatronic na AUTO i juz :]

Kiedys w koncu bedziecie w cieplejszej okolicy i sprezarka sie uruchomi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w sprawie klimatronika w pasku 2000r. Fakt faktem nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa klima. Ale kombinowałem już na wiele sposobów i nic. Nie grzeje. Chłodzi bardzo dobrze. Wentylatory działają. O co chodzi z tym ECONEM i AUTO. Dziś przejechałem 300km. i nic się nie chce nagrzać. A jak będzie zima to w nim zamarzne.

 

Czy mi ktoś pomoże, co może być powodem tego?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest poniżej +4 to jak dasz na AUTO to i tak się nie włączy :dobani:

ale zawsze warunkiem działania sprężarki jest temp. powietrza min.+4 st.C

Przekopałem kilkanaście tematów odnośnie klimy i szukałem w miarę "świeżego", dotyczacego załączania się sprężarki poniżej +4 st. Celcjusza - no i nie znalazłem innego , więc piszę w tym (wiem że to LEKKO odgrzany kotlet :D ) Przyda się - bo zbliża się okres zimowy i takich pytań będzie mnóóóóóstwo....

 

Więc tak:

Fakt 1.

Przy zimnym silniku i przy temperaturze poniżej +4 stopni - sprężarka się nie włączy.

 

Fakt 2.

Nawet gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niz wspomniane +4 stopnie Celcjusza -- A TEMPERATURA WEWNĄTRZ KOMORY SILNIKA JEST WYŻSZA ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE SILNIK WYDZIELAŁ CIEPŁO PODCZAS SWOJEJ PRACY (to chyba logiczne :) ) - to sprężarka klimatyzacji WŁĄCZY SIĘ :D

 

Nawet to dzisiaj sprawdzałem. Temperatura zewnętrzna wynosiła +2 stopnie i sprężarka się OCZYWIŚCIE nie włączyła. Ale przejechałem trochę, auto chwilę postało i po ponownym uruchomieniu - sprężarka włączyła się. Tak więc zabezpieczenie sprężarki nie zależy od czujnika temperatury zewnętrznej - podającego sygnał na klimę. Więc zimą nie trzeba sie chowac gdzieś po parkingach czy garażach - by uruchomić sprężarkę i przesmarować układ.

 

To tak w skrócie chyba wystarczy

:ok:

 

Tylko teraz nasuwa się pytanie: gdzie jest to COŚ, co odpowiada za włączanie/wyłączanie/zabezpieczanie ----> sprężarki :?: W samej sprężarce czy gdzieś indziej?

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, sprężarka zawsze włącza się gdy jest włączony nadmuch na przednią szybę, chyba, że coś źle zrozumiałem czytając to forum, może chodziło o samo osuszenie (tryb auto). Zresztą można to sprawdzić, włączając klimę i popatrzyć czy obroty rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo, sprężarka zawsze włącza się gdy jest włączony nadmuch na przednią szybę

No właśnie NIE ZAWSZE. Poczytaj więc jeszcze raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności