Skocz do zawartości
lukasz

mieszanie płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanaiwałem się ostatnio przy uzupełnianu płynu chyłodniczego czy mozna mieszać różne rodzaje ze sobą?

np. borygo, petrygo i inne wynalazki z marketów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej jeszcz Ludwika. Na każdym opakowaniu masz napisane wystarczy przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna mieszać różne rodzaje ze sobą?

np. borygo, petrygo i inne wynalazki z marketów...

 

najlepiej wszystko razem, a wtedy bedziesz mogl sprzedawac ta technologie iranowi, bo bedzie lepsze niz atom.

 

raz pomieszalem i wiecej tego nie zrobie. szkoda mojego auta. dodam tylko, ze mieszanka rozpuscila!!! zalacznik wentylatora, a przeciez to metal. tak jakbys cukier wrzucil do herbaty. dobrze, ze nic wiecej nie porobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega steffy, nie każde płyny można mieszać. Zawsze na opakowaniach jest napisane co z czym i do czego :D Nie chce mi się już szukac linków i specyfikacji ale zobacz co masz a później na google poszukaj z czym to można mieszać :) to tak na szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieszałem kiedyś dwa płyny i którys przeżarł bok pompy wodnej w busie T3. Nie wolno mieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupowałem coś "zielonego" na stacji i pisało na etykiecie "mieszalny z wszystkimi płynami" i takiego szukałem bo nie wiedzaiłem co miałem zalane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "zielone" się ostatnio poprawiło a "różowe" - miodzio.

Posłuchaj kolegów. Koszt wymiany chłodziwa nie jest zabójczo wysoki a że zima się zbliża wymień cały. Będziesz wiedział co dolać i nie zamarznie Ci jak troche spadnie temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Tak jak napisał kolega steffy, nie każde płyny można mieszać.

Zgadza się, ja nie mieszam bo po co?,wolałbym dolać wody choć to też nie jest zalecane, ale wiem że płyny na bazie glikolu (do chłodnic Al) są mieszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Obecnie mam zalany G12 (kolor coś a'la lilia) a ponieważ trochę mi ucieka to muszę dolewać. Kolega jechał do sklepu więc go poprosiłem o zakup, ale...nie powiedziałem jakiego i kupił mi ale...g12+ (ma inny kolor - fioletowy). Pytanie więc brzmi: można mieszać G12 z G12+ :confused: Pytanie może nieco durne...ale czasami warto zapytać nawet głupio, zeby czegoś nie spiepszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć w kwestii mieszania płynu chłodniczego. Obecnie mam zalany układ płynem Febi, koloru niebieskiego. Ostatnio dostałem w "spadku" też płyn Febi, ale różowy. Czy można je mieszać? Na opakowaniu nie znalazłem informacji o możliwych opcjach mieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi podpowiedzieć w kwestii mieszania płynu chłodniczego. Obecnie mam zalany układ płynem Febi, koloru niebieskiego. Ostatnio dostałem w "spadku" też płyn Febi, ale różowy. Czy można je mieszać? Na opakowaniu nie znalazłem informacji o możliwych opcjach mieszania.

 

niebieski płyn chłodniczy? do paszteta zalecany jest G12 (różowy)

 

jakiś czas temu ja zrobiłem dolewkę G12+ do G11 i nic się nie dzieje... ale na dniach wymieniam cały płyn chłodniczy i zalewam G12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie z innej beczki ale czym się różni G12 od G12 plus plus i czy sa jeszcze jakies inne?. Pytam bo jestem przed wymianą a taki mi dali w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 to gotowy płyn, a G12+ to koncentrat do rozrobienia z wodą w stosunku 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G12 to gotowy płyn

 

G12 z Febi to koncentrat różowiutki w butelkach 1,5 L za 25 pln w motoryzacyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G12 to gotowy płyn, a G12+ to koncentrat do rozrobienia z wodą w stosunku 1:1

 

W zasadzie jest na odwrocie, że jest do rozrobienia z wodą. Nie zdawałem sobie sprawy, że gotowe też są w sprzedaży. Zawsze tylko do warsztatu , "prosze wymienic plyn..." itd i człowiek nic nie wie... ;)

 

Dzieki adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebieski płyn chłodniczy? do paszteta zalecany jest G12 (różowy)
Ten niebieski sprzedano mi w sklepie VW-audi. Nie wnikałem. Czy mam rozumieć, że niebieski to G11, a różowy to G12 i powinienem zalać jednak ten różowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G11 jest zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G12 to gotowy płyn, a G12+ to koncentrat do rozrobienia z wodą w stosunku 1:1

Płyn G12plus jest mieszalny z płynami G11 i G12.

Jednak G11 i G12 nie są ze sobą mieszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyn G12plus jest mieszalny z płynami G11 i G12.

Jednak G11 i G12 nie są ze sobą mieszalne.

 

no ja pomieszałem G12+ z G11

 

a co się stanie jak pomieszamy G12 z G11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jeszcze czy woda musi być destylowana do rozrobienia tej mixtury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności