Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim passacie B5 z 2004 mam oryginalne radio z nawigacją i zestaw głośnomówiący z uchwytem na telefon (pasuje jakiś Siemens), które postanowiłem wymienić na zestaw z bluetooth'em BURY CC 9048.

 

Przed rozpoczęciem montażu mam parę pytań:

- czy jestem w stanie wykorzystać oryginalny mikrofon zamontowany w podsufitówce i jakoś podłączyć go do nowego zestawu?

- czy oprócz wiązki ISO dołączonej do zestawu będę potrzebował jakieś inne kable do podłączenia zestawu?

- czy macie jakieś sugestie gdzie zamontować nową centralkę? Za radiem czy próbować usunąć stary zestaw i próbować przeciągnąć nowe kable z podłokietnika?

- Kobieta, od której kupiłem zestaw mówiła, że może będę potrzebował podciągnąć + od stacyjki i podłączyć go pod centralkę. Gdzie go szukać a może jestem w stanie wykorzystać któryś kabel podciągnięty do podłokietnika do starego zestawu?

- jeżeli będę musiał wymienić mikrofon (bo rozumiem, że obcięcie w podsufitówce starego i wstawienie nowego raczej nie wchodzi w grę) na nowy to którędy leci stary kabel, tak żebym mógł go zastąpić nowym i czy będzie to trudne?

 

Wszystkie potrzebne kable masz w podłokietniku w oryginalnej wtyczce, jest tam zasilanie po +, jest masa, sygnał mute-phone do radia, audio i mikrofon.

Ja osobiście (zmieniałem na Nokia CK-200) zamontowałem centralkę w miejsce oryginalnej i użyłem istniejącej instalacji.

Oryginalną kostkę odciąłem a kable polutowałem w odpowiednie miejsca do ISO dołączonego do zestawu.

Na początku wykorzystałem istniejący mikrofon w podsufitce ale jakość była marna, strasznie zgarniał szumy od wiatru, przeciągnąłem więc mikrofon dołączony do zestawu i zamocowałem za kierownicą pod zegarami na desce.

Rozpiskę wyjść w kostce masz na pierwszej stronie, ja z niej korzystałem i dałem radę wszystko zacnie podłączyć.

 

Tak zamontowałęm mica.

IMG_20160222_130912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zamontowałem wczoraj zestaw za radiem bez cięcia i przerabiania wtyczek i a mikrofon umieściłem zgodnie z instrukcją Aleiz.

 

Dodatkowo zestaw głośnomówiący posiada kabelek do ładowania telefonu, który chciałem wyciągnąć w popielniczce (obok gniazda ładowania 24V jest nawet otwór, którym mógłbym przełożyć kabelek) ale mam problem z wyjęciem popielniczki. Otwieram popielniczkę, demontuję wkładkę z popielniczki i mieszek na skrzyni biegów i popycham od spodu popielniczkę dzięki czemu wyskakują dwa pazurki od przodu, następnie próbuję wyciągnąć ją do góry ale ewidentnie cos trzyma od strony kierowcy. Czy ta popielniczka jest zamontowana na jakieś śruby i jak się do nich dostać? Dodam, że ciągnąłem dość mocno a użycie większej siły może doprowadzić do uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie fabryczne są najlepsze i bym ich nie ruszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdanie fabryczne są najlepsze i bym ich nie ruszał

 

Niewątpliwie, natomiast ciężko podłączyć dzisiejsze telefony do instalacji z 2000-2004 roku nie uważasz ? Chyba, że mówisz o fabrycznych mikrofonach, to niestety nie są wcale takie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym wymienić swój moduł bluetooth w samochodzie.

 

Aktualnie mam:

  • moduł 3C0 035 730 A
  • radio MFD2 DVD
  • czerwony pełny FIS
  • gniazdo na telefon Nokia w podłokietniku
  • wysuwana klawiatura do telefonu
  • mikrofon w podsufitce
  • wielofunkcyjna kierownica

 

 

Zależy mi na:

  • słuchaniu muzyki przez bluetooth(A2DP),
  • nie działaniu na zasadzie zdalnej karty SIM - czyli chcę taki moduł, który nie korzysta z rSAP(chyba),
  • obsługa "Następny/Poprzedni utwór" przez przyciski w kierownicy - oczywiście wiem, że to zależy też od telefonu i aplikacji, ale ostatnio jechałem Seatem Ibizą z 2016r i w ten sposób to działało z Androidem+Spotify.
  • samochód jako zestaw głośnomówiący/handsfree

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doborze nowego modułu :)

20160626_202217.jpg

20160626_202154.jpg

20160626_202117.jpg

20160626_202243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polecam taki jak ja mam 1k8 035 730 D tani a ma te funkcje które Ty oczekujesz.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hubcio :) Poczytałem jednak trochę i postanowiłem, że zmienię zegary i zamówiłem moduł 3C8035730C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do właścicieli b5 Fl z zestawem głośnomówiącym.

wpadłem na pomysł żeby podłączyć starą słuchawkę bluetooth taką do ucha do ori zestawu.

wykorzystać mikrofon i wyjście na głośniki. mute mogę sterować ręcznie, i tak musze odebrac telefon..

trochę grzebaniny ale nie widzę wad mojego rozumowania więc pytam o zdanie .. może ktoś doświadczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od tygodnia Passata B6 z 2010 , wnętrze to B7 , jest BT w radiu fabrycznym i jest moduł, jednak nie ma adaptera, są one dostępne , jednak sprawdzone kosztują 450 zł pytane czy można to zastąpić jakimś współczesnym BT obsługującym smart-fony, przydało by się jakieś info jak podpiąć przewody, kolory. To co było w Passacie ORYGINALNY ADAPTER VW BLUETOOTH 3C0051435TA. OK może i te 450 zł to nie dużo, jednak czy można to zastąpić? Nie jest to estetyczne, a i po usunięci będzie problem z naprawą ( likwidacja dziury ) . Jeżeli coś wiecie dajcie znać, będę niezmiernie wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności