Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

taka duża karteczka i coś tam po niemiecku napisane i kod właśnie długopisem dopisany ale niestety po wpisaniu go (pierwszym razem na pałę coś wpisałem) pojawił sie napis safe i lipa radio zblokowane :) jutro w pracy zostawię z zapłonem włączonym i radyjkiem i spróbuję odblokować to złajstwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani to nie jest forum po to aby być delikatnie pisząc uszczypliwym,a po to aby jeden drugiemu pomóż ,niema idealnych a ja jestem początkujący doradzie jak nagrać dobrą mapę na płytę i póżniej wgrać do nawigacji Blaupunkt mfd2 dvd proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Po wielu godzinach i próbach skopiowania oryginalnej mapy Teleatlas DX Polska Czechy 2009-2010 postanowiłem podzielić się z Wami w 100% skuteczną metodą. Otóż jedyne słuszne rozwiązanie, oraz przyczyna wszelkich niepowodzeń w tej materii to nagrywarka. Tak tak, nie płyta, jej kolor czy marka, ale nagrywarka. Próbowałem na wielu nagrywarkach, bez skutku. Zaczerpnąłem więc wiedzy na innych forach i zakupiłem na allegro za dosłownie 20zł starą (2004 r.) nagrywarkę marki LG GCE-8526B. Dzięki tejże nagrywarce bez problemu, za pierwszym razem wypalenie tej najnowszej mapy powiodło się w końcu. W związku z tym iż nie posiadam komputera stacjonarnego niezbędny okazał się również kabelek do podłączenia owej nagrywarki (IDE) do portu USB do laptopa. Oczywiście oprogramowanie użyte do całej operacji to CloneCD w najnowszej wersji. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, służe pomocą.

 

Pozdrawiam,

Sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam wszędzie i nie mogę znaleźć prolila do clone cd aby wypalić płytke czy ktos moze podeslac na meila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedź najwolniej na DATA CD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos z kolegów byłby zaintersowany płytą DX do MCD/MFD Polska/Czechy 2009-2010 to proszę o info na pw. Sprzedałem samochód i została mi płytka do navi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z Was z okolic Opola i umiał by mi nagrać mapki najnowsze i poprzednie????? Ja już nie mam sił do tego, wywaliłem już ponad 50CD i nagrywałem kilkanaście różnych obrazów na dwóch podobno działających nagrywarkach i dalej nic... :-( Laser czyściłem i słuchałem już chyba wszystkich możliwych rad i dalej nie hula... Narazie używam map 2008/2009 i płyta Czechy/Polska nie zawsze mi wskakuje gdyż jest już bardzo zarysowana... Dajcie znać jak się ktoś taki znajdzie, w razie czego to moje gg: 5074039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Oławy moge pomóc gg3068911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po pierwsze navi musi być odblokowane specjalnym unlockerem na CD. Po odblokowaniu należy nagrać obraz płyty z mapą na dobrej płycie DVD (np. ActiveJet). Prędkość nie ma tutaj znaczenia, wszystko zależy od jakości płyty i nagrywarki (ja nagrywałem na Plextorze PX-750A).

 

Podstawą jest odblokowanie navi, bez tego nawet dobrze wypalona płyta nie będzie działać.

 

Navi odblokował mi użytkownik tego forum o nicku wagen z Tomaszowa Maz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest odblokowanie navi, bez tego nawet dobrze wypalona płyta nie będzie działać.

< to co kolega wyżej napisał tyczy się do navi MFD2 DVD :)

 

Do mfd2 DX, czy mfd lub mcd nie trzeba nic odblokowywać, grunt to wypalarka :cool:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wziasc profil teleatlasDX? mógłby mi go ktoś podesłac na mail??? z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógłby mi go ktoś podesłac na mail

 

To dawaj tego maila bo wróżką tutaj nikt nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie uało wypalic i działa mi na Blaupunkt Travelpilot 52 dx ktos chce mam kopie pisac na priw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagrywarkę marki LG GCE-8526B

ja też na tej nagrywarce wypalałem płytki... różne no i się udało :) znaczy z softem się udało bo map jakoś trafić nie mogę :) co do nagrywania softu to nie ważne czy verbatim, tdk, platinum czy inna firma na każdej śmiga ale dopiero po dokładnym wyczyszczeniu laserka. poprzednim razem wydawało mi się, że laser wyczyściłem a jak pod dobrym światłem przyjrzałem się co czyściłem to się rozesmiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

 

1. wypalarka

 

2. marka plyty nie zryte i gowniane verbatim ktore kiedys cos znaczyly polecam SONY SONY i JESZCZEEEEEEEEEEEEEEEEE RAZ SONY

 

3. clone cd i nie tez zaden zryty profil teleatlas itd itp tylko normalnie data cd x1 speed

 

4. jak nie dziala to zryty laser w nawigacji:

 

a) czyszczenie pierwszej soczewki (jest jeszcze druga pod spodem ale to zaraz)

b) najlepiej wykąpać obydwie soczewki

c) jak nie dziala witamy "KUPUJEMY NOWY LASER LUB CAŁY MECHANIZM"

 

wszystko na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swieta racja, dziala 100%

szukalem takich info na peb a tutaj prosze bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jeżeli ktoś potrzebuje mapy Teleatlas DX Polska Czechy 2009-2010 PL Lektor!! służę pomocą proszę pisać na GG 3525670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jeżeli ktoś potrzebuje mapy Teleatlas DX Polska Czechy 2009-2010 PL Lektor!! służę pomocą proszę pisać na GG 3525670

reklamujesz się ??:638: już w 2 tematach widziałem ten sam post

 

sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności