Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

najmniejsza jaka mi wypala to x4 nawet jak ustawie x1

 

edit

 

okazalo sie ze byl brudny laser po wyczyszczeniu wsio smiga

Edytowane przez apol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami gdy nagrywarka sobie nie radzi z zabezpieczeniem SafeDisc można zamontować obraz w Daemon Tools i w nim wybrać emulacja safedisc, następnie w CloneCD kopiowanie w locie na dołączonym profilu. U mnie działa nagrywane na starym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Piszę w tym temacie gdyż mam problem o którym mowa tutaj. Otóż rok temu nagrywałem mapki 2008/2009 i miałem z tym sporo kłopotów. Nagrywałem mapki różnymi nagrywarkami na różnych płytkach i po zmarnowaniu kilkudziesięciu CD oraz przeczyszczeniu lasera w końcu się udało. NAVI zaczęła mi czytać płytkę HAWK 1-52X nagraną w nagrywarce LG GCE-8400B.

W tym roku mam ten sam problem. Otóż nagrywałem już płyty 4-ma modelami poniższych nagrywarek LG:

- GCE-8400B

- GCE-8525B

- GSA-H22L

- GH-22LS30

Płyty jakie nagrywałem to:

- Supratec 52X

- BenQ 52X

- Sony 1-48X

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć już płytek HAWK 1-52X które w przypadku poprzedniej mapy działały…

Nagrywałem różnymi wersjami CloneCD (nie wiem czy coś to zmienia), różnymi profilami dostarczonymi do map (jednak po ich edycji i tak okazywało się że każdy z nich ma identyczne parametry lecz różną nazwę) oraz na różnych wersjach systemu WinXP, jako że w każdym komputerze mam inną nagrywarkę oraz inną wersję systemu (oryginalna wersja WIN XP PROF SP2; oraz przerabianą wersję WIN XP PROF. SP3 przez darevkibmw)…

Pytanie mam odnośnie prędkości nagrywania. Otóż testowałem różne prędkości na różnych płytkach, różnych nagrywarkach, różnych profilach w symulacji i bez i ZAWSZE nagrywarki nagrywały płytki z prędkością 8X – nie ważne czy ustawiłem 1X, 2X czy 4X , zawsze było 8X… Czy to normalne i jak to ewentualnie rozwiązać???

Czy jest to możliwe że laser się mógł od ostatniego czyszczenia się znów zanieczyścić tak że czyta poprzednią wersję mapy a nie czyta nowych???

Stoję w kropce i nie wiem od czego zacząć, a nie chciał bym znów marnować płytek, zwłaszcza tych Sony za które kupiłbym 5 razy tyle Supratec’ów…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam płytkę z navi polska 2008/2009 przez rok wszystko chodziło ok. i nagle zniknął polski lektor. W ustawieniach jest polski ale mówić zaczął po angielsku. Czy ktoś miał taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam proźbę czy ktoś posiada profil teleatlas dx jeśli tak to proszę o wysłanie na prv i zgóry sziękuje pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nagrywam bez profilu, jako data cd i smigaja lepiej niz z profilami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nagrywam bez profilu, jako data cd i smigaja lepiej niz z profilami

Na jakiej płytce ? Szybkośc x1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nagrałem po raz kolejny kolejną płytkę i niby znowu się instaluje mapa na navi potem mam komunikat navi wird aktiviert czy jakoś tak (po niemiecku) a na koniec wywala mi taki komunikat i navi nie rusza :/

a96d118b5aaad02fmed.jpg

Pomożecie z tym? Nie wiem o co chodzi :/

p.s. post przeniosłem do odpowiedniego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj dalej, zmień rodzaj płyt na jakich nagrywasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McKanar, przeczyść soczewkę lasera< klik, następnie spróbuj jeszcze raz włożyć płytkę, z którą Ci zaczęło ładować mapkę.

Wypalałeś na jasno niebieskiej TDK ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest czysty laser nie ma znaczenia na jakiej płycie, u mnie po czyszczeniu czyta od esperanzy po czarne winyle.....

 

czy ktos dysponuje mapa z 05/06 z Polskim lektorem?? Chciałbym w końcu uaktywnic polskiego lektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest czysty laser nie ma znaczenia na jakiej płycie, u mnie po czyszczeniu czyta od esperanzy po czarne winyle.....
laser moze być ok, ale jak nagrywarka sobie nie radzi to trzeba próbować w inny sposób ;)

tak miałem w poprzedniej navi :)

czy ktos dysponuje mapa z 05/06 z Polskim lektorem?? Chciałbym w końcu uaktywnic polskiego lektora.

przecież o mapkę nie trudno, a resztę możesz sobie wykonać sam ;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25137

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywałem na verbatimie azo. Nagrywarka w końcu taka, na której nagrywa się płyty i napęd je widzi. Na tej samej płytce poszedł sofcik i update sie zrobił tutaj się instaluje ale nie rusza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nagrywarka LG i zaden walniety profil one sa chyba dla picu bo wiecej plyt chodzi nagranych na sony cd-r bez zadnego profilu dodatkowego tylko jako DATA CD

 

na lg h42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wyjąłem radio do czyszczenia laserka odpiąłem od zasilania i teraz mam problem z kodem i jak czytałem w innym wątku lipa bo musze do aso lecieć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpiąłem od zasilania

po co ?? !! :eek: nie czytałeś dokładnie info o czyszczeniu.

jeżeli radio było zamontowane oryginalnie to podłącz je , włącz zapłon, włącz radio, wyłącz radio i ponownie włącz radio, kod powinien wskoczyć sam.(tak miałem, jak miałem MCD, zresztą w golfiku u żony tak dokładnie się to odbywa ;) - kod jest zapisany w zegarach)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto mam na parkingu przed blokiem wiec dlatego je wyjąłem, żeby w mieszkaniu przeczyścić. radio zablokowałem bo myślałem ze kod w książce serwisowej to do radia :/ muszę zaczekać do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zablokowałem bo myślałem ze kod w książce serwisowej to do radia

 

jesli miales kolo wlepymala wlepke, taki pasek z numerem fabrycznym a obok dlugopisem cztery cyfry to to był kod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności