Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

hha, swego czasu pisałeś tak samo na temat sprawdzania przebiegu, i co? Upłynęło niewiele czasu i informacje znalazły się na świetle dziennym, więc nie przesadzaj już z tą tajemniczością i "chlebem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Taj naprawdę to nigdzie nie znajdziesz takich informacji, które zapewnią szeroką wiedzę w/w temacie

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taj naprawdę to nigdzie nie znajdziesz takich informacji, które zapewnią szeroką wiedzę w/w temacie

Nic takiego nie miałem na myśli. Zaczekamy, upłynie kawałek czasu, sam zobaczysz. I nie śmiećmy więcej już tego wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Nie rozumiem o co mam go zapytac?Jak sie to robi czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domyśle tej dyskusji chodziło o zorientowanie się w temacie cofania przebiegu w sterowniku. Zresztą o zegary też możesz podpytać, skonsultujemy doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj gadalem z gosciem co zajmuje sie cofaniem licznikow,powiedzial ze zmiana przebiegu z sterowniu jest rownie prosta co na liczniku-szkoda.

Jak się ma odpowiedni sprzęt to wszystko jest proste.

Na szczęście nie każdy o tym wie,że przebieg jest w ecu, nie każdy umie go zmienić, czy nie każdemu się chce płacić więcej za usługę itp. Wielu ludziom wystarczy że na liczniku jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji na temat zmiany przebiegu w EDC15:

Tachosoft

 

Model auta: All VAG cars 2000-2004 years with EDC15 ECU

Kopia przebiegu jest zapisana w sterowniku EDC15 w układzie 24c04 lub 24c08

ten zapis nie ma wpływu na wskazanie licznika, ale może być

odczytany z ECU za pomocą sprzętu diagnostycznego VAG lub nawet programem VAG-COM

Przebieg jest zapisany w następujących liniach

01B0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx 80

01C0: 96 98 00 xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

01D0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

01E0: xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx 80 96 98

01F0: 00 xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

gdzie następujące bajty:

80 96 98 00 - to przebieg

Reszta dla myślących

... i dalej...

Do EDC15 można użyć programatora do I2C.

Do EDC16 mozna użyć programatora do SPI.

Dalej ... no cóż tylko parę kartek papieru i umiejętność myslenia połączona z umiejętnością używania kalkulatora.

A tutaj narzędzie...

http://www.radio-dekoder.com/licznik-usb-p-28.html

 

hha, coraz mniejsze racje chleba pozostają dla "szafiarzy"! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taraba123

tak naprawdę to EDC15 nie trzeba nawet rozbierać .... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolnierzslawek

Dzisiaj dokonalem pomiaru przebiegu kilometrow w EDC 15. Okazało sie ze na liczniku mam wiecej przejechane o 15 tys km niz w EDC 15. Wynika z tego ze wiecej pokazuje niz jest w rzeczywistosci. Co wy na to w koncu licznik zawsze sie cofa do tylu a nie odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dokonalem pomiaru przebiegu kilometrow w EDC 15. Okazało sie ze na liczniku mam wiecej przejechane o 15 tys km niz w EDC 15. Wynika z tego ze wiecej pokazuje niz jest w rzeczywistosci. Co wy na to w koncu licznik zawsze sie cofa do tylu a nie odwrotnie?

A wziąłeś pod uwage rozmiar kół na przykład :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolnierzslawek
A wziąłeś pod uwage rozmiar kół na przykład :?:

Mam kola 16' juz z takimi kupilem samochod sa to oryginalne zakupione wraz z samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dokonalem pomiaru przebiegu kilometrow w EDC 15. Okazało sie ze na liczniku mam wiecej przejechane o 15 tys km niz w EDC 15. Wynika z tego ze wiecej pokazuje niz jest w rzeczywistosci. Co wy na to w koncu licznik zawsze sie cofa do tylu a nie odwrotnie?

 

Przy 300 000km to by się mieściło w granicach błędu 5% jak informuje Vag Com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zolnierzslawek
Cytat:

Napisał zolnierzslawek

Dzisiaj dokonalem pomiaru przebiegu kilometrow w EDC 15. Okazało sie ze na liczniku mam wiecej przejechane o 15 tys km niz w EDC 15. Wynika z tego ze wiecej pokazuje niz jest w rzeczywistosci. Co wy na to w koncu licznik zawsze sie cofa do tylu a nie odwrotnie?

 

Przy 300 000km to by się mieściło w granicach błędu 5% jak informuje Vag Com

__________________

W takim razie mam podstawy sadzic ze mam oryginalny przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pod warunkiem że masz 300 00km lub więcej to na to wykazuje, ale trzeba zawsze wiedzieć że każde dane w naszych passatach można modyfikować, więc ja bym pozwiedzał że masz przebieg ok ale na 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem VAG-COM w wersji 4.9 PL i w zczytał mi przebieg o 7 km większy niż na szafie (w części tzw dynamicznej - czyli przy rysowaniu wykresów). Czy należy się tym przejmować i przyjąć, że coś było jednak robione przy tym przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim modelu nie da się odczytać przebiegu z ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalek999

Witam, problem z troche innej beczki, posiadam VW polo rocznik 1996, posiada on dosyc bogate wyposazenie jak na ten model, w tym także ABS, Po podłączeniu kabelka i uruchomieniu programu VAG-COM udało mi sie wykasowac błedy poduszek, dzieki czemu przestała sie swiecic kontrolka, chciałem ten manewr powtórzyc z ABS, poniewaz prawdopodobnie padł którys czujnik chciałem sprawdzic który to jest. Problem polega na tym ze program wogóle nie łaczy się ze sterownikiem ABS, a z pozostałymi dostepnymi tak, co jest grane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmniejszyć latency timer w zaawansowanych właściwościach portu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.sprawdzilem kumplowi przebieg Vagiem i wyszlo 163tys mil.Naliczniku ma 129tysmil.Kiedy zrobilem Auto-Scan i wyszla lista bledow to pokazal sie przebieg ten 129tys mil.Niewiem czy dobrze rozumiem ale jak skanuje auto to wychodzi przebieg z deski rozdzielczej tak???bo jak sprawdze w silniku przebieg to ten jest rzeczywisty,tak???dzieki za info.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg ze sterownika sprawdzasz przez wejście w "applications", potem "display EDC15", klikasz ", reszta co możesz odczytać to idzie z szafy ;)

Pozdrawiam

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/main_screen.html

ps.oczywiście do tego musi być wersja vaga od 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności