Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i mam prośbe o pomoc i uzyskanie odpowiedzi.

Od niedawna jestem posiadaczem passata b5 1.8b+g 125KM oraz dokupilem sobie kabelek diagnostyczny.

Jakis miesiac temu bawiłem sie probgramem polski Vag 4.9 i chciałem adaptować przepustnice jak wszedłem na adaptacje to wziąłem 1 i adaptowałem. od tamtej pory mam problem ponieważ jak jeżdze na gazie to co chwile wyskakuje mi zbyt uboga dawka paliwa a jak skasuje ten błąd to samochód jest nie do jazdy do puki sie nie przelączy na gaz. gaśnie mi i brak siły do pewnego momentu obrotowego i sie dusi gdy chce wejsc na obroty. a jak juz jest na gazie to jezdzi normalnie do puki nie wyskoczy znow ten błąd bo jak jest juz a tym błędzie to i na benzynie chodzi ok tylko duzo pali wtedy ale nie ma tej mocy i smierdzi benzyna jak sie odpali zimny.

Mógłby mi ktos pomóc co ja zaadoptowałem i jak przywrócić w adaptacji ustawienie fabryczne na jakim kanale mam zadoptować?

 

1.jpg

 

Tj na zdjęciu wybrałem wtedy kanał 1 i zapisałem. wtedy poczułem przy pracy silnika delikatne poruszenie silnikiem i zejscie z obrótow i przy ruszaniu odczułem znaczny brak mocy. ale to tylko na benzynie.

 

Proszę o pomoc jak z tego wybrnąć jesli jest taka mozliwosc zeby nie jechać do elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można hex can em. Vcds ma już taka opcje w dodatkach.

 

a nie ma czegoś tańszego ? bo hex can kosztuje 1700 zł ;)

np commander 3.5 nie ogarnie sprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby mi ktos pomóc co ja zaadoptowałem i jak przywrócić w adaptacji ustawienie fabryczne na jakim kanale mam zadoptować?

nie wiem co zaadaptowałeś ,bo nie pracuje na tym programie ,ale nie wydaje mi sie aby to była adaptacja przepustnicy bo te wykomuje sie w nastawach podstawowych a nie w adaptacjach

W programie vag com adaptacja przepustnicy jest na kanale 60-tym. w BS (nastaty podstawowe)

Nie wiadomo jaka powinna byc poprawna wartość dla kanału 1-wszego adaptacji

Sprawdź po kolei kanały wgóre adaptacji ,jesli wartość ta z kanału 2 czyli (32737) bedzie sie powtarzac ,to spróbuj ja wprowadzić w kanale 1 .Jaka masz obecnie wartość na tym kanale?

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....mam passka 2008 1.9tdi 105km chcialem kupic kabelek vag wraz z pltka tyle jest tego na allegro ze nie wiem ktory mam wybrac czy ktos mógłby cos polecic wkleic linka.Potrzebne by mi bylo to usuwania bledow do dodania czegos do diagnozy. Z gory dziekuje i czekam na wiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich....mam passka 2008 1.9tdi 105km chcialem kupic kabelek vag wraz z pltka tyle jest tego na allegro ze nie wiem ktory mam wybrac czy ktos mógłby cos polecic wkleic linka.Potrzebne by mi bylo to usuwania bledow do dodania czegos do diagnozy. Z gory dziekuje i czekam na wiesci

Tu masz wszystko już napisane http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac?highlight=interfejs+obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem sprawdzić w świeżo kupionym samochodzie przebieg, A4 1,9tdi 2002, vcds pokazuje że nie da się zliczyć przebiegu ze sterownika, vag commanderem też w silniku pokazało 0km, jedynie jak się łączę w zegarami to vag commander 2.5 pokazuje 247k km a na liczniku mam 236k km, czy to co pokazuje program jest wartością rzeczywistą?? Czy jest możliwe żeby ktoś kopnął licznik tylko o 11kkm? A może program źle odczytuje?? dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vag commander 2.5 pokazuje 247k km a na liczniku mam 236k km, czy to co pokazuje program jest wartością rzeczywistą?? Czy jest możliwe żeby ktoś kopnął licznik tylko o 11kkm? A może program źle odczytuje?? dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Raczej sprawdzając licznik commander nic innego nie powinien pokazać tylko to co jest w danym momencie wyświetlane. Czasami może być niewielka różnica w odczycie, a gdy np. wybierzemy niewłaściwy typ zegarów różne cuda może pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej to jest niewielka różnica wskazywana przez program?? niby licznik mam RB4 i wybieram rodzaj sterownika Audi A4 BOSH RBx czy może jakiś inny mam wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedziec w którym VAG COM lub VCDS jest ta opcja sprawdzenia przebiegu?:) Ani w VCDS lite ani VAG 409 ani VAG 311.2 tego nie znalazłem... Do tego różnie pisze bo w jednej instrukcji czytam ze to jest w głównej zakładce aplikacje a gdzieindziej że to gdzieś przy diagnozie silnika engine 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby mi ktoś powiedziec w którym VAG COM lub VCDS jest ta opcja sprawdzenia przebiegu?

Po raz pierwszy ta funkcja pojawiła się w wersji VAG COM 607 i wszystkie kolejne ją mają z tym, że tylko EDC-15 od wersji 908.1 doszło też EDC-16.

 

Do tego różnie pisze bo w jednej instrukcji czytam ze to jest w głównej zakładce aplikacje a gdzieindziej że to gdzieś przy diagnozie silnika engine 01

Znajduje się to w oknie głównym programu. W wersji en pod nazwą "Applications" w wersji pl pod nazwą "Funkcje dodatkowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem w DE Passata 100% serwisowany książka serwisowa do 198tyś prowadzona a przy kontroli przebiegu wyszło mi że na liczniku jest więcej niż w sterowniku.Czy taką różnicę prawie 600 km może spowodować rozmiar opon właściciel od początku jeździł na 205/60/15 natomiast zimówki 195/65/15

 

 

 

PICT0020.jpg

PICT0016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zakupiłem w DE Passata 100% serwisowany książka serwisowa do 198tyś prowadzona a przy kontroli przebiegu wyszło mi że na liczniku jest więcej niż w sterowniku.Czy taką różnicę prawie 600 km może spowodować rozmiar opon właściciel od początku jeździł na 205/60/15 natomiast zimówki 195/65/15

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]102751[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]102752[/ATTACH]

 

A nie pisze w programie,że może się różnić do 5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wczoraj czytam o tych interfejsach i programach. Dla mnie jako swierzaka w temacie czarna magia. za dużo tego :(

Posiadam Passata 1,9 TDI 96KW 12.2001r.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie kable i jakie programy są mi potrzebne żebym mógł ogarnąć wszystko co jest możliwe: tzn, np, sprawdzić przebieg, zakodowac kluczyc, zakodowac zegary po wymianie, zrobić logi itd.

Wiem że na pewno mam kupić KKL ale o co chodzi z tymi commanderami, eperami, milionami wersji vag i vcds to już się pogubiłem.

Do tego mam pytanie Vag 311 i jego instalacja pod win7. Jest to w ogóle możliwe czy tylko VirtualPC może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzić przebieg

W EDC-15 można sprawdzić Can Commanderem lub VCDS, ale należy pamiętać, że nie zawsze się to udaje.

zakodowac kluczyc, zakodowac zegary po wymianie, zrobić logi

VAG COM lub VCDS.

o co chodzi z tymi commanderami

Commander to program przede wszystkim do liczników. Jeżeli chodzi o diagnostykę i kodowania to też da radę, ale program jest kiepski do tego rodzaju rzeczy. Kabelek od niego działa też z innymi mało wartymi programami.

milionami wersji vag i vcds to już się pogubiłem.

Wyobraź sobie, że najpierw program nazywał się VAG COM, a teraz VCDS. Samochody są coraz nowsze to i wersję programu muszą być uaktualniane, aby były w stanie je obsłużyć.

Do tego mam pytanie Vag 311 i jego instalacja pod win7.

Nie ma problemów na Win7 z 311 tylko niektóre nie chcą chodzić na 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A jakie kable do tych programów?

Masz może jakieś namiary skąd można wziąć vag311 żeby chodził właśnie pod 64bity?

Szukałem wczoraj w necie ale te co ściągnąłem niestety nie ruszyły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz może jakieś namiary skąd można wziąć vag311 żeby chodził właśnie pod 64bity?

Nie ma takiego.Jest VCDS Lite 1.2

 

---------- Dodano o 15:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:09 ----------

 

A jakie kable do tych programów?

Każdy jeden KKL z alledrogo np:http://allegro.pl/listing/listing.php?string=vag+kkl&search_scope=category-18554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I każdy jeden będzie pasował do Vag 311, can commandera itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności