Skocz do zawartości
pogromca

Vag-Comem sprawdziłem sobie przebieg...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bjks88

Panowie mam A3 1.9TDI AGR z 96. Da radę kablem VAG KKL odczytać realny przebieg? Widziałem WSC 46 - coś tam, a nie 0000, ale chciałbym się upewnić. Sprawdzałem Polskim VAGiem. Chcąc sprawdzić ten przebieg, muszę zczytać eeprom i jak później zdekodować te hexy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tym kablem tego nie uczynisz ale może się mylę. Druga sprawa czy przebieg był już zapisywany w tym aucie e eprom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KKL'em da sie odczytać jakoś przebieg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza zabawa z licznikiem za pomocą commandera 1.4 i na liczku zamiast przebiegu pojawił się napis def.

so zostało schrzanione? dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsza zabawa z licznikiem za pomocą commandera 1.4 i na liczku zamiast przebiegu pojawił się napis def.

so zostało schrzanione? dzięki za info

Co konkretnie robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem zmienic wartosc licznika. I w commanderze pokazuje niby nowa wartosc ale na liczniku zamiast przebiegu jest def. Pamieci nie skasowalem.

 

---------- Dodano o 21:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:23 ----------

 

Po restarcie aku jest ok i pokazuje to co zostalo ustawione ale co moglo sie stac? Pacjent to golf 98. kolejne próby zmiany również wymagały odłączenia aku bo nie chciało się zmienić na zegarach.

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzeba restartować zegary. Albo robisz to spod programu albo odłączasz aku.

i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aszyczek

witam

podrzucisz mi skad masz Vag-com 704 bo juz tyle wersji sciagnąłem ale żadna nie dziala jak musi.Podrzuć mi info na emial:[email protected]

Z gory dzieki Aszyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ag-com 704 bo juz tyle wersji sciagnąłem ale żadna nie dziala jak musi

 

rozwiń swoją wypowiedź bo nikt wróżką nie jest. Co nie działa? Co chcesz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie pytanko mam ,moze odbiega ono troche od głównego tematu wątku nie mniej jednak doczytałem tutaj dość sporą część na ten temat.Próbowałem przekodować zegary vagiem 311-2,kodowanie zmienia sie bez problemu ale zastanawia mnie

dlaczego nie zmienia sie Work Shop Code: WSC 00035 jesli w miom vagu mam ustawione WSC 00028 tu po kodowaniu zostaje dalej tak jak było, próbowałem przekodować np radio i tam bez problemu wchodzi mój numer po przekodowaniu.

Ma ktoś pojęcie dla czego tak jest ?Czy na przykład konieczne jest restart zegarów po przez odłączenie aku,ale przypominam że samo kodowanie zmienia sie., nie zmienny zostaje tylko numer WSC.

\czy na przykład trzeba by to zrobić vag+k+can comanderem i zrobic restart z pod programu

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,gdzie w b6 znajde gniazdo aby podpiac VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie skomunikujesz sie VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B6 nie skomunikujesz sie VAGiem.

 

Po co głupio odpowiadasz?Nie ma w B6 gniazda OBD?

 

---------- Dodano o 09:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:23 ----------

 

witam ,gdzie w b6 znajde gniazdo aby podpiac VAG

 

Pod kierownicą nad nogami kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy can comander w golfie V da rade skorygowac licznik? Tam jest edc 15 czy 16? Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , podczas sprawdzania różnych rzeczy w VAGu nadziałem się na przebieg to znaczy ten sam co na liczniku ,więc to raczej nie jest prawdziwy przebieg a tylko to co się wyświetla na liczniku ? dobrze myśle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. To był blok pomiarowy licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co głupio odpowiadasz?Nie ma w B6 gniazda OBD?

 

Po co sie pienisz, czytaj ze zrozumieniem.

VAGiem to sobie moze w B5fl pogrzebac najwyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co sie pienisz, czytaj ze zrozumieniem.

VAGiem to sobie moze w B5fl pogrzebac najwyzej.

 

Pytanie było gdzie jest gniazdo w B6,więc nie wykręcaj kota ogonem.Nie jest sprecyzowane jakiego Vaga miał na myśli.Równie dobrze mógł napisać podłączę komputer.Tak że sam czytaj ze zrozumieniem.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy can comander w golfie V da rade skorygowac licznik? Tam jest edc 15 czy 16? Dzieki za info

 

da rade skorygować, vag-com nawet z engine się połączył takżę w miarę ale nie wszystkie bloki się otwierały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności