Skocz do zawartości
dejlux

[ wnętrze] podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przyklejałem budaprenem i zero problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo ja też przyklejałem na butapren i wszystko poszło elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli mogę coś odradzić to właśnie stosowanie butaprenu.

Ten klej na początku tak jak koledzy piszą wcześniej działa pięknie klei i trzyma, ale słonko i dochodząca temperatura do ponad 50stopni może i lepiej właśnie na dachu spowoduje że oblezie choćby nie wiem jak ładnie było na początku. Wiem bo tak miałem i cała robota na marne była w nieco ponad rok.

Zastosujcie lepsze kleje typu właśnie ten Pattex Classic czy tego Bonaterm'a.

Wczoraj wydłubałem w swoim poczciwym B4 podsufitówkę i zabieram się za zdrapywanie pianki. Już wiem, że walka będzie ciężka. Przy okazji po tylu latach zamocuję brzęczące kable od czujek alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zapytanie, w jaki sposób wyciągnąc podusfitke w b3 z sedana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Złóż fotele i przez bagażnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się udało wyciągnąć, skleiłem i wszystko było w porządku do czasu kiedy na dworzu pojawiła się temperatura 50 stopni i wszystko od nowa.... Czym to skleić cholerstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wyjąc podsuftke, kupic fajny materiał, dobry klej i .... wiadomo ;) ja u siebie miesiąc temu robiłem tą operacje i nic trudnego... kilka godzin ze schnieciem ale efekt super ) tym bardziej ze to czarna podsufitka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam panie jeszcze szyber i jak zmienię na czarny kolor to nie będzie mi się zgadzało z zasówką szybru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też się zastanawiam nad czarnym daszkiem tylko kwestia szyber dachu i te "uszczelki" łapiącej podsufitkę dokoła szyber dachu no i słoneczników bo reszta już czarna jak ten problem rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupilem spray czarny macik i heja po uszczelce ;) material(na tej uszczelce) fajnie sie pomalowal ;) elementy tez mam czarne wlacznie ze słonecznikami. Ja równiez mam szyber i klapke mozna wyjąc calkiem do tylu, wystarczy uchylic szyberdach i uderzyc z piesci w ten element szyberdachu ktory sie nie podnosi, jest to opisane w ktoryms temacie o podsufitce albo wymianie szyberdachu. Gwarantuje Ci ze nie bedziesz mail problemu z tym ;) a czarne wnetrze... super ;)

 

Tutaj wrzucam fotke jak wygladala moja podusfitka, jest takaze wyjeta klapka z szyberka

e16b2459c5d43f08m.jpg

 

a42dfdd0357e7bc4m.jpg

 

5e804485fbaee15am.jpg

 

da4d4d4c1fa55ea7m.jpg

 

Powiem Ci, że bałem sie zawsze to cholerstwo wyjąć ale uznałem... co mi szkodzi... najwyżej spier.. :D i wystarczylo zdjąc plastiki z jednej strony auta i podsufitka tylnymi drzwiami wyszla;) przy montażu fajnie sie wklada gdy masz tylko z jednego boku zdjete plastiki

Edytowane przez dancecoreb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a farba na słonecznikach po jakimś czasie nie odłazi łuszczy się czy coś w tym stylu ?jak zachowuje się gdy się je ugina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to juz 2 miesiace i nic sie z tym nie dzieje ;) podobnym sprayem odnawialem sobie felgi ;) równiez jest ok do tej pory. Nic sie niesciera, nie peka i nie lamie przy otwieraniu, zaginaniu itd

 

Z kolegą zaczeliśmy o 11:15 - skonczylismy o 17 wraz ze schnieciem i montazem wszystkiego do kupy, przy okazji wygluszylem plastiki i spasowalem je idealnie... CISZA w Srodku ;)

Edytowane przez dancecoreb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odkleiła się tapicerka ale na samym elemencie uchylnym szyberdachu...

Zerwać do końca i przykleić na nowo czy odklejoną część posmarować klejem(jakim?) i spróbować nakleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi odkleiła się tapicerka ale na samym elemencie uchylnym szyberdachu...

Zerwać do końca i przykleić na nowo czy odklejoną część posmarować klejem(jakim?) i spróbować nakleić?

A masz stary materiał czy robileś nową podsufitke? Jak stary to odklejanie i podklejanie Ci nic nie da bo to co jest pod tym materiałem - gabka(kilunasto letnia) i klej jest do wy*^%$a :P drzec, material nowy i kleic. Polecam Bonaterm A+ tym kleilem na pedzel... szybko przysycha i pięknie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz stary materiał czy robileś nową podsufitke? Jak stary to odklejanie i podklejanie Ci nic nie da bo to co jest pod tym materiałem - gabka(kilunasto letnia) i klej jest do wy*^%$a drzec, material nowy i kleic. Polecam Bonaterm A+ tym kleilem na pedzel... szybko przysycha i pięknie trzyma

 

Stary materiał na podsufitce... Ale wstawiać nowy materiał na samym szyberku to tak lipa bo nie będzie pasować kolorystycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary materiał na podsufitce... Ale wstawiać nowy materiał na samym szyberku to tak lipa bo nie będzie pasować kolorystycznie...
Materiał nowy to nie są az takie koszta a podsufitke i tak musisz zwalić cała z dachu żeby wyjąć tą klapke, więc jedna robota a efekt.... super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko , ma ktos moze sprzedac podsufitkę z szyber dachem do passata b3 sedan ? z milą chęcią bym kupil gdyz nie mam wogóle a znalesc tez nigdzie nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia polecam boll super klej nr kat. 001035. Kleilem z kumplem takim klejem i poki co elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności