Skocz do zawartości
dejlux

[ wnętrze] podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoją podsufitką w samochodzie ponieważ odpada materiał. Planuje zakup nowej podsufitki. Znalazłem podsufitkę od passata b3 w wersji sedan do b4 szukałem i nie moge nigdzie znaleźć.ja mam passata b4 w sedanie. Czy podsufitka od b3 będzie pasowała?są to bardzo podobne samochody.nie ma w okolicy tapicera a jak już jakiś znajdę to chcę 200 zł ja mam okazje dużo taniej kupić ale nie wiem czy będzie pasować a jak już ją wezmę to raczej nie będzie zwrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta nieszczesna podsufitka. u mnie tapicer chcial 150zl, to postanowilem sam zrobic. bede sie z tym bawil dopoki, dopoty nie zrobie, postawie na swoim! :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze swoją podsufitką w samochodzie ponieważ odpada materiał. Planuje zakup nowej podsufitki. Znalazłem podsufitkę od passata b3 w wersji sedan do b4 szukałem i nie moge nigdzie znaleźć.ja mam passata b4 w sedanie. Czy podsufitka od b3 będzie pasowała?są to bardzo podobne samochody.nie ma w okolicy tapicera a jak już jakiś znajdę to chcę 200 zł ja mam okazje dużo taniej kupić ale nie wiem czy będzie pasować a jak już ją wezmę to raczej nie będzie zwrotu

 

I nie masz pewności kolego, że taka podsufitka nie odklei Ci sie po np. pół roku. materiał na alledrogo.pl kosztuje razem z przesyłką 60 zł,klej budapren dyszke, pare browarków, troche chęci i będziesz miał taką :ok: podsufitke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma w okolicy tapicera a jak już jakiś znajdę to chcę 200 zł ja mam okazje dużo taniej kupić ale nie wiem czy będzie pasować a jak już ją wezmę to raczej nie będzie zwrotu.sam materiał będzie mnie więcej kosztował niż ta podsufitka ale chcem się tylko upewnić czy napewno będzie pasowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Lenart

samemu będziesz miał strasznie trudno przykleić materiał do sufitu. Ja prowadze z ojcem zakład tapicerski i wiem coś o tym. Jak przychodzi dach do zrobienia to musi być precyzja, a w pojedynke to można zrobić prowizorke a nie sufit. Weź do pomocy jeszcze ze dwie osoby. Najważniejsze to dobór kleju. Ktoś powie że najlepszy budapren tylko jest ich kilkanaścia rodzajów. My używamy też budaprenu który nazywa się PRONIKOL OPT-III. Można go kupić w sklepach z artykułami dla szeców. Całą instrukcję zrobienia sufitu napisałem w dziale passata b1 i b2 poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommy

Mi tapicer za wymianę podsufitówki policzył ok 300 zł ponieważ jest szyberdach. Olałem to, pożyczyłem takera i poprzypinałem dookoła zszywkami, nikt nie zwraca uwagi, a najważniejsze że nie leci na głowę. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podsufitki.

Nie wie ktoś gdzie mogę kupić materiał na podsufitkę w Rzeszowie lub okolicach, ewentualnie zamowić przez neta, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego materiału.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS

jak tak sobie czytam i te sumy od tapicerów widze to rece opadaja 300,200 ludzie owiele taniej i przyjemniej jest zrobic to samemu i wale nie jest tak ciezko.Sa 2 sposoby albo odkrecacie wszystkie plastiki i wyciagacie podsufitke na zewnatrz i tak kleicie albo tak jak ja to zrobilem przy pomocy 2-giej osoby+ klej butapren kladziecie ja tak jak lezy do góry upychajac nadmiar materiału w plastiki;) i jeszcze jedno polecałbym materiały z malutką gąbeczka na spodze a to dlatego ze przy tych bez gąbki po nalozeniu za duzej ilosci kleju powstana plamy;) a pozatym jak sie nie myle bodajze ormowiec opisał cały ten proces wraz ze zdjęciami ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wciskalem nadmiar materialu w plastiki ale mimo wszystko bylo widac niedoklejony material i widze ze budapren zalatwi sprawe :) tylko martwilem sie o plamy. pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trzeszczy podsufitka na środku przy pewnych obrotach silnika. Jest albo odklejona albo rozwarstwiona ale nie chce ściągac całości gdyz po bokach się trzyma doskonale zatem mam pytanie:

 

Czy moge wstrzyknąc strzykawką przez podsufitkę trochę kleju? Znalazłem klej Bonaterm A-plus do nadkładania pędzlem - będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest albo odklejona albo rozwarstwiona

nie jest :ok:

podsufitka to płyta z impregnowanego kartonu do której jest przyklejona tapicerka, gąbka i szmatka nie trzeszczy :) może coś lata między podsufitką a dachem. Pytaj w odpowiednim dziale, bo w opisie masz wpisane B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem jest odklejona od sufitu prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przykleja się jej do sufitu, ona opiera się na listwach nad drzwiami i tylną szybą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie co ludzie tam przyklejają gdy im lata czy hałasuje? Gdy dotknę palcem w miejscach gdzie mi to drży czuje , że podsufitka nie przylega do dachu i wlasnie drżąc obija się o dach i stąd hałas.W innych miejscach przylega do sufitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego tak jest, może wystarczy podłożyć tam kawałek gąbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie może być dobre rozwiązanie z tym, że nie chcę ściągać podsufitki bo to kłopot i może sie nie udać złożyć jej idealnie tak jak była. W przypadku gdybym cos podklejał myslałem o wstrzyknięciu strzykawką kleju bądź silikonu. Może jeszcze byc tak że tamtędy przebiega kabel anteny i to on mi hałasuje...

Edytowane przez yaneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maciej Lenart napisał że używał kleju Pronikol OPT-III. Zakupiłem takowy. A jakże , zacząłem kleić... i szlag gąbkę trafił. Wszystkie budapreny są z jakimis rozpuszczalnikami które trawią gąbkę. Nie wiem dlaczego ludzie polecają budapren jako klej odpowiedni do tych prac. Przecież to nie jest prawda, o czym się sam przekonałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem klej do tapicerki, podsufitki itp - BONATERM A-PLUS Może ten byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności