Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

reklamować w serwisie i się nie przejmować - zapłaciłeś, wydałeś pieniądze, a nie działa proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zareklamuje napewno:)Wyczytalem gdzies w necie ze trzeba teraz adaptacje przeprowadzic czy ktos sie z czyms takim spotkal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega pisze w wątku B5 a w opisie widzę B6, lepiej poszukać w odpowiednim dziale informacji bo "u nas" czujnik jest bezobsługowy. B6 ma więcej elektroniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok - więc jak "dtambor" pisał - długość jest jednakowa, ale po długości w innym miejscu jest mocowanie w lewej jak i prawej - nie są to mocowania symetryczne :rumieniec tak więc po przełożeniu lewej na prawą wycieraczka teraz zgarnia oko sensora i powinno być ok (sprawdzałem spryskiwaczem do szyb i działa prawidłowo - kwestia przetestowania w deszczu)

 

aaa - na szybie widoczne jest czarne koło gdzie jest sensor - to koło ma średnicę ok. 4-5 cm, ale jak się przyjrzymy to sam sensor (oko) ma średnicę ok. 1 cm i jest umiejscowiony idealnie w środku tego czarnego koła, więc przed przełożeniem stron piór wycieraczka u mnie w ogóle go nie wycierała się okazuje...

 

Tak więc reasumując - jeżeli komuś wariują wycieraczki jak ma ustawione na sensorze to w pierwszej kolejności SPRAWDZIĆ, CZY WYCIERACZKA PASAŻERA PRZECIERA OKO SENSORA - jeżeli nie to macie złe wycieraczki - ewentualnie jak u mnie nieprawidłowo zamontowane strony piór i stąd problem...

 

dziękuję za odpowiedzi i pomoc :-) :ok

U mnie było to samo, po zamianie wycieraczek wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam lusterko fotochromatyczne a na jego zewnętrznej części (od strony szyby) jest dioda. czy to może być czujnik deszczu ?? Wycieraczki w pierwszej pozycji zachowują się czasem dziwnie raz machają bez przerwy czasem z przerwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu jest na szybie, a nie w lusterku - dokładnie w miejscu mocowania lusterka do szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie dziś przetestowałem... na pierwszej pozycji manetki na suchej szybie wycieraczki machały tylko raz a podczas jazdy przy mżawce włączały się gdy była taka potrzeba same.

 

Przy stopce lusterka nie mam żadnego sensora jak to opisujecie a wycieraczki pracują jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie go nie widzisz ;).

Pobaw się chlapiąc w to miejsce wodą i będziesz widział jaka jest reakcja wycieraczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak zrób - ale uprzednio spryskaj szybę całą - potem dopiero włącz wycieraczki. Psikaj na sensor (stopka lusterka) i patrz co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja jest oczko ... mieliście rację ehh,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie sensora deszczu. Zrobiłem zdjęcia (przepraszam za jakość) w linku poniżej:

http://s934.photobucket.com/user/nypel22/media/sensor/20131009_154333.jpg.html

Prosiłbym o opinie czy z nim wszystko ok bo mam wrażenie jakby był zalany...

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to do Bee6, a nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie ktos spotkal z takim problemem, ale u mnie po wymianie szyby czujnik zrobil sie za czuly. Regulacja w manetce rzadko pomaga, a jesli juz to na chwile, i nawet na malym deszczu wycieraczki potrafia dzialac prawie non stop.

Czujnik wyglada na dobrze wklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy sie ktos spotkal z takim problemem...

 

u mnie tak było jak wycieraczka nie przecierała całego oka sensora - pamiętaj, że wycieraczki mimo tej samej długości mają zaczepy na różnej wysokości - czy podczas wymiany szyby nie wymieniali od razu wycieraczek ? Często wciskają wycieraczki w komplecie... jeżeli tak to przestaw stronami wycieraczki i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem taki że po włączeniu na sensor niby pracują ale jak im się podoba,czasami nawet jak już jest sucha szyba to potrafią dalej chodzić a za chwilę jak deszcz leje to nie przecierają jak powinne i jakby się zawieszały że szyba cała mokra nic nie widzę a one za jakiś czas dopiero reagują.Jak chlapię na sam czujnik to też jakby działają ale nie dokładnie w tym momencie jak chlapię tylko jak im się podoba czasem jak leje deszcz a one przestają na chwilę pracować to da się je wzbudzić manetką tym suwakiem ale same też ruszą ale dużo później.

Stało się tak po awarii poprzedniego sensora bo przestał działać i jak go oglądałem wklejałem i odklejałem od szyby to wydaję mi się że kable na tyle się wypracowały przy samym czujniku że się robiło zwarcie.

Więc kupiłem nowy oryginalny na allegro i też nie bardzo chciał działać więc jak też po którymś z kolei wklejeniu zareagował to już nie dotykałem go.

Możliwe że uległ uszkodzeniu np przekaźnik czy może da się jakoś go przyuczyć po podłączeniu nowego czujnika?

Dodam że szybę miałem wymienianą ale dokładnie tak samo reaguje jak przed wymianą.

Doradźcie coś bo denerwujące to jest.

 

Aha po założeniu nowych ori wycieraczek też poprawy niema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak było jak wycieraczka nie przecierała całego oka sensora - pamiętaj, że wycieraczki mimo tej samej długości mają zaczepy na różnej wysokości - czy podczas wymiany szyby nie wymieniali od razu wycieraczek ? Często wciskają wycieraczki w komplecie... jeżeli tak to przestaw stronami wycieraczki i będzie ok.
Wycieraczki pozostaly stare. Zmienilem je na inne, bo juz zaczely szwankowac. Oko czujnika jest wycierane do sucha przez wycieraczke. Nic to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stało się tak po awarii poprzedniego sensora bo przestał działać i jak go oglądałem wklejałem i odklejałem od szyby to wydaję mi się że kable na tyle się wypracowały przy samym czujniku że się robiło zwarcie.

Założyłeś nowy podkład silikonowy pod czujnik deszczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłeś nowy podkład silikonowy pod czujnik deszczu??
Podobno sprzedaja to w ASO, jak i tez jest nalozone na nowa szybe przy jej wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obowiązkowo zawsze wklejam nową z aso ale wiem stary czujnik działał nawet po powtórnym wklejaniu na starym żelu, i tez reagował nawet na sam palec a z tym już tak nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności