Skocz do zawartości
Pietern

Klimatyzowany schowek

Rekomendowane odpowiedzi

I nie wiem co to jest, w instrukcji nic na ten temat nie widzę. A mianowicie jest to tarczka o średnicy ok 4 cm, z otworkiem i możliwością przekręcania jej z "0" na symbol gwiazdki, albo raczej śnieżynki. Co to może być?

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Mam dwa Passaty i oba maja klimatyzowane schowki... Na zadna "tarczke" uwagi nigdy nie zwrocilem i nie mam nawet pojecia, czy takowa jest, ale jedyne co mi do glowy przychodzi, to regulacja tej "klimatyzacji", a mianowicie pozycja "0" oznacza brak chlodzenia zawartosci schowka, a pozycja "1", czyli sniezynka lub gwiazdka oznacza chlodzenie :niepewny: To jedyne, co mi do glowy przychodzi-to musi byc tak, jak z zamknieciem jednego z nawiewow w kabinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa Passaty i oba maja klimatyzowane schowki... Na zadna "tarczke" uwagi nigdy nie zwrocilem i nie mam nawet pojecia, czy takowa jest, ale jedyne co mi do glowy przychodzi, to regulacja tej "klimatyzacji", a mianowicie pozycja "0" oznacza brak chlodzenia zawartosci schowka, a pozycja "1", czyli sniezynka lub gwiazdka oznacza chlodzenie To jedyne, co mi do glowy przychodzi-to musi byc tak, jak z zamknieciem jednego z nawiewow w kabinie

 

Dobrze kombinujesz ;) Dokładnie to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To jest regulacja nawiewu klimy do schowka.

 

Jedny słowem masz klimatyzowany schowek :hurra::hurra:

Odpal klime i pokręc tym w lewo i prawo i zobaczysz jak to działa :rotfl:

 

Mozesz sobie beer chłodzić hehehe :ok:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

To jest regulacja nawiewu klimy do schowka.

 

Jedny słowem masz klimatyzowany schowek :hurra::hurra:

Odpal klime i pokręc tym w lewo i prawo i zobaczysz jak to działa :rotfl:

 

Mozesz sobie beer chłodzić hehehe :ok:

 

 

Dziękuje, takie miałem podejrzenia (ta gwiazdka), dziwiło mnie tylko, że sie tym w instrukcji nie pochwalili. :zdziwko:

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietern, tylko ja kierujesz to polecam raczej chlodzic colke a nie beer. ;) pisze o tym bo nie wiem czy w instrukcji cos na ten temat znjadziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wam chlodzi schowek, bo mi szczerze powiem nie jest to wystarczajace? Jakos malo tego powietrza stamtad wyplywa.. Mozna jakims mykiem zwiekszyc naplyw powietrza na schowek? Uchwyty na napoje przy kratkach nawiewu na wnetrze rozwiazywaly by pewnie moj problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chłodzeniem bym tego nie nazwał.. chłodzi na tyle że czekolada się nie rozpłynie w upalny dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wam chlodzi schowek, bo mi szczerze powiem nie jest to wystarczajace

 

im dluzszy dystans (czas jazdy) tym chlodniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy testował ktos kiedy schowek sie chłodzi ??

 

wiem oczywiscie ze wtedy jak jest klima wlaczona ale chodzi mi czy chlodzenie schowka jest jakos zwiazane z ustawieniem nawiewow (mam zwykla klime nie climatronic) i sie wlasnie zastanawiam czy zawsze chlodzi czy tylko np. jak jest nawiew na nogi czy na szybe itp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi czy chlodzenie schowka jest jakos zwiazane z ustawieniem nawiewow

 

Nie - tam zawsze leci powietrze zaraz zza wymiennika ciepła, przed nagrzewnicą. Możesz dać HI i powinno wiać tam chłodem, kierunek bez znaczenia. Jest to tylko uzależnione pośrednio od obrotów dmuchawy, nie ma drugiej która by tam coś wdmuchiwała. Powietrze które się tam dostaje, powinno mieć przy sprawnym układzie klimatyzacji od 4 do 8 st.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał A_A

chodzi mi czy chlodzenie schowka jest jakos zwiazane z ustawieniem nawiewow

 

Nie - tam zawsze leci powietrze zaraz zza wymiennika ciepła, przed nagrzewnicą. Możesz dać HI i powinno wiać tam chłodem, kierunek bez znaczenia. Jest to tylko uzależnione pośrednio od obrotów dmuchawy, nie ma drugiej która by tam coś wdmuchiwała. Powietrze które się tam dostaje, powinno mieć przy sprawnym układzie klimatyzacji od 4 do 8 st.

 

Pozdrawiam

 

tak wlasnie myslalem

dzieki o takie wlasnie wyjasnienie mi chodzilo

 

punkcik odemnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uchwyty na napoje przy kratkach nawiewu na wnetrze rozwiazywaly by pewnie moj problem..

 

Musisz zmienić VW na Audi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie wiem co to jest, w instrukcji nic na ten temat nie widzę. A mianowicie jest to tarczka o średnicy ok 4 cm, z otworkiem i możliwością przekręcania jej z "0" na symbol gwiazdki, albo raczej śnieżynki. Co to może być?

pozdrawiam

Piotr

 

Witam

 

A u mnie właśnie nie ma takiej zasówki i non stop chodzi klima w schowku.. jest u mnie tylko lampka i taka dziura http://imageshack.us/photo/my-images/218/img77425hl.jpg/ (wylot zimnego powietrza). Jak w takim razie wyłączyć klime w schowku i czy to ma wpływ jakiś na spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos po prostu dla picu dał sobie jakies pokretlo od lodówki i tyle... ;) W zadnym passacie ani audi lub skodach seatach tego nie widzialem. Nawet w pheatonie lub A8 gdzie takie cos powinno byc nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos po prostu dla picu dał sobie jakies pokretlo od lodówki i tyle... ;) W zadnym passacie ani audi lub skodach seatach tego nie widzialem. Nawet w pheatonie lub A8 gdzie takie cos powinno byc nie bylo.

 

...jeśli piszesz o pokrętle w schowku, to jest ono w b.wielu passatach i pełni funkcje takie jak opisują koledzy w postach powyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos po prostu dla picu dał sobie jakies pokretlo od lodówki i tyle... ;) W zadnym passacie ani audi lub skodach seatach tego nie widzialem. Nawet w pheatonie lub A8 gdzie takie cos powinno byc nie bylo.

 

Widać nie zaglądałeś zbyt dokładnie do schowków. Ja w moim mam takie pokrętło, i bynajmniej nie dla picu.

To jest pokrętło od regulacji nawiewu z klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie potwierdzam u mnie tez jest takie pokrętło i działa ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam chłodzeniem bym tego nie nazwał.. chłodzi na tyle że czekolada się nie rozpłynie w upalny dzień

Tego bym nie powiedział, mialem pare czekolad w schowku i za kazdym razem jak było ciepło to zcekolada, batoniki sie rozplywaly, dlatego nie wiem wlasnie czy tak np schowek chlodzi wtedy kiedy jest climatronic ustawiony tylko niska temp a jak wysoka to czy leci cieplo. Widze odp nizej ale jak to wyglada u innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem jak darek180, mianowicie mam tam dziurke i powietrze ciagle leci. Wie ktos gdzie mozna kupic ta część lub jak sie nazywa? (brak wynikow na allegro dla frazy 'regulacja nawiewu schowka')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności