Skocz do zawartości
Gość pixi78

gorąco w okolicach nóg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixi78

Witam,

Mam problem z moim passatem latem, strasznie bucha ciepłym powietrzem z okolic nóg tuż przy tunelu. Z nawiewów leci chłodne powietrze. Wygląda jakby nagrzewał się pas oddzielający komorę silnika od kabiny. Nie wiem co z tym zrobić, a lato tuż tuż :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to normalne, gdzie to cieplo musi uchodzic od silnika :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78
Moim zdaniem to normalne, gdzie to cieplo musi uchodzic od silnika :611:

 

hmm, brat ma golfa 3 gti i nie ma takich problemów,a ja nie mogę nawet puścić chłodnego powietrza na nogi, bo miesza się z tym ciepłym tam w dole i bije mi do góry prosto w twarz ciepłym :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam nawiew na nogi, pokrętło temperatury na niebieskie i leci zimne.

Sterowanie nawiewem:

1. coś się zacięło

2. coś wpadło górnym nawiewem i blokuje

3. Bez rozebrania chyba się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z zamykaniem klapek.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78
Może być problem z zamykaniem klapek.....

Z nawiewów leci zimne powietrze, a ciepło bije z tunelu środkowego i okolic pasa oddzielającego komorę silnika i kabinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

pewnie spadnieta rura - odkręć i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Musiałbys prześledzic cały przebieg ciepłego powietrza, czasochłonne, ale pewnie będzie spadnięty jakiś przewód doprowadzający ciepłe powietrze. Zobacz schemat instalacji ogrzewania w instrukcji obsługi, a zrozumiesz o czym mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Polonezie po duuużym przebiegu, wyrobione elementy miały chyba wieksze tarcie bo grzały się nadmiernie same przy pracy. Samochód po 10 min stania po odpaleniu, na postoju, uruchamiał wentylator silnika... To był jednak tylko Polonez...

A moze coś się zaciera...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

hmm, poszukam tego przewodu. Dzięki za okazane zainteresowanie. Idę grzebać i dam znać co wygrzebałem :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też leci ciepłe powietrze pomiędzy obudową kierownicy a licznikiem :kwasny: jak ostatnio jechałem autostradą i wyłączyłem klime to za jakąś chwilkę poczułem znów ten ciepły podmuch powietrza :kwasny: i zaczynam główkować skąd i dlaczego; zdjąłem klapkę od bezpieczników i przekaźników dotknąłem ręką przekaźników a co niektóre były gorące i już wszystko wiadome ciepłe powietrze jest lżejsze i znad przekaźników unosi sie do góry i wylatuje szparą pomiędzy obudowa kierownicy a licznikiem i jeszcze jeden element po długiej jeździe sie nagrzewa kolumna kierownicy ale dla czego to nie wiem osłony mam wszystkie.w poprzednim samochodzie lanosie przekaźniki były pod maską a tutaj niemiaszki trochę nie dopracowali, nie wiem co by sie stało z przekaźnikami jakbym zamknął je w jakieś obudowie termicznej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

mam wlasnie dokladnie jak piszesz i zastanawiam sie czy przypadkiem cieplo nie idzie z komory silnika, moze gdzies nie ma maty izolacyjnej. Najlepsze ze w zimie nie odczuwam tej przykrej dolegliwosci, a tylko latem, szczegolnie przy uchylonym szyberdachu gdy cieple powietrze z dolu jest wyciagane i przelatuje przez moja twarz "przyjemnie" ogrzewajac ja. W lato jadac autostrada w aucie mam ok 40 stopni :kwasny: ale nie wiem co moze byc prardziwa przyczyna tegostanu rzeczy. Z nawiewow leci zimne powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upierdliwe to jest :kwasny: sprawdź czy tobie nie grzeją sie podobne elementy co i w moim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tester

U mnie to samo. Osłona kolumny kierowniczej gorąca, nad kierownicą czuć wyraźnie cieple powietrze. Będę niedługo wymieniał przekładnię bo mam luzy na kierownicy spore, to zwrócę chłopakom uwagę aby się przyjrzeli problemowi. Jak coś znajdą, to dam znać co i jak, w końcu będą mieli wszystko na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze, że gorąco bije od tunelu. Tam poniżej jest katalizator i to on się grzeje. Normalna sprawa. Nawet chyba w instrukcji jest napisane żeby nie wrzucać papierków do popielniczki bo mogą się zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....w poprzednim samochodzie lanosie przekaźniki były pod maską a tutaj niemiaszki trochę nie dopracowali, nie wiem co by sie stało z przekaźnikami jakbym zamknął je w jakieś obudowie termicznej ???

 

i wyobraź sobie, że jedziesz w trasie podczas jebitnej burzy, pada Ci jeden z przekaźników, zakładamy oczywiście, że przezorny zawsze ubezpieczony. I co wtedy robisz :?: w Lanosie wychodzisz podczas tej jebitnej burzy na zewnatrz i grzebiesz pod maską i zmieniasz przkeaźnik podczas sporej ulewy, a przecież pracujesz przy prądzie :!: a co robisz w Passacie :?: zatrzymujesz samochód, ściągasz pokrywe bezpieczników, wymieniasz przekaźnik,zakładasz pokrywe, odpalasz jedziesz dalej suchy i nie wkurw*****.

 

A co do tego ciepłego powietrza, to Ja mam tak samo, też bije mi ciepłe powietrze podczas jazdy tak ok. na wysokości kolana-stopy, ale po prostu przyzwyczaiłem sie do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak obrazu dwie klęski na raz i przekaźnik i ulewa :D 4 lata jeździłem lanosem i nic sie nigdy nie przydarzyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

jutro jaede w trase do holandii i mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt goraco :P bo inaczej ugotuja sie cztery osoby. Przez to cieplo szyberdachu nie moge nawet uzywac bo jest jeszcze gorzej, a co do katalizatora to nie mam go juz jakis czas i nie zauwazylem roznicy, jak bylo cieplo tak jest nadal :kwasny: i totalny brak pomyslu na powod takiego stanu rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może któryś najnormalniej popuścił i stąd to ciepło w okolicy nóg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności