Skocz do zawartości
Gość stark

Znikający płyn chłodzący

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie byl tez wyciek. Co ciekawe w bloku pod spodem sa zaslepki. Byla spora dziurka bo zerdzewialo. Wymienilem ta zaslepke i spokoj. Zaslepka kosztowala 2 zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu płyn gdzieś się podziewa... Prewencyjnie zamówiłem oring na korek zbiorniczka w ASO Gajos, 4,40 nie majątek a może pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znowu płyn gdzieś się podziewa... Prewencyjnie zamówiłem oring na korek zbiorniczka w ASO Gajos, 4,40 nie majątek a może pomoże ;)

 

a normalnie kosztuje 0,50 groszy za sztuke. Ten Twój to z tytanu będzie :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znika płyn ale tylko wtedy kiedy mam włączone ogrzewanie.

To mnie dziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralka w B3 nie ma zaworu płyn płynie przez nią zawsze bez względu czy ci grzeje czy nie juz ci to napisali. A tu masz wszystke możliwe przyczyny ubywania płynu czego jeszcze od nas oczekujesz bo ja juz zgupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie ile kosztuje wymiana uszczelki pod głowicą

no i uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam taki sam problem ze znikającym płynem i po oględzinach bagnetu i korka wlewu oleju stwierdzam iż jest to przyczyną pękniętej uszczelki pod głowicą (bronzowawa maż) aczkolwiek słyszałem że to może być także wina uszczelniaczy ?

Po prostu wchodził mi na obroty przy rozgrzanym silniku , w dymie nie widziałem zmian ale sam odgłos tłumika końcowego objawiał się dziwnym furkaniem .

Tak że biorę się za wymianę uszczelki pod głowicą,uszczelniaczy i regulacja zaworków.

 

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

 

A zapomniałem dodać że to passat b3 1,8 1989r benzynka bez gazu ale na wtrysku hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam taki sam problem ze znikającym płynem i po oględzinach bagnetu i korka wlewu oleju stwierdzam iż jest to przyczyną pękniętej uszczelki pod głowicą (bronzowawa maż) aczkolwiek słyszałem że to może być także wina uszczelniaczy ?

\

 

Niekoniecznie uszczelka, bo czasami ta maź jest normalną rzeczą przy takiej pogodzie jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobną przyczyną jest uszczelka pod krućcem k/świec żarowych tam gdzie są czujniki,znam przypadki "przewietrzenia "silnika i płyn dalej ciekł po bloku i po uszczelce dzisiaj wymieniałem bratu koszt 8zł to jest ten plastikowy co jest do niego podłączony powrót do chłodnicy +cienki przewód do zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam problem bo znika mi płyn nie ma żadnego wycieku.do oleju nic sie nie dostaje a jak jade słysze bulgotanie jak sie cos przelewa.dolewam litr na 100 kilometrów.pojechałem do mechanika a on stwierdził ze płyn dostaje sie do tłoków i zostaje spalany.powiedział ze trzeba robic głowice i koszt naprawy minimum 2 tysiące złotych.czy mógłby mi ktoś doradzic czy on nie chce mnie przewalic.

Koles Cie robi w balona. W moim aucie calosc z robocizna kosztowalo 1000 zl. a mialem wyjmowany caly blok, bo szlifierka szla na bloku i glowica byla robiona. mechanik moj znajomy duzo za robocizne nie wzial, bo mu przy tym wszystkim pomagalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem też mi znika płyn i muszę dolać tak ze 300-400ml raz na 3-4 miesiące, byłem u mechanika i powiedział że jest ok i że taki urok ale pewnie mu się nie chciało grzebać. Co zauważyłem, bardzo długo się nagrzewa w środku a i tak czuję że nie jest to zbyt ciepłe powietrze w porównaniu do samochodu kolegi, ma to jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagrzewnice już masz zamuloną i w dodatku gdzieś pomału przepuszcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta nagrzewnica to gdzie jest?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlam pod korkiem, to tez przyczyna jazdy na gazie - szczególnie zimą to sie objawia. Mi plyn wyciekał z pod trujników i krućca, który znajduje sie przy silniku z czujnikiem temperatury. Ta awria bardzo często sie zdarza krućce maja wade fabryczna i warto tam zerkać co jakiś czas czy coś nie cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebam dobre napewno sobie tam zaglądne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pekniety krociec ten przy glowicy i leje mi sie plyn po skrzyni.nosze sie z wymiana.

http://picasaweb.google.com/brud72/Krociec?feat=directlink

I teraz tak ten ktory jest zamontowy ma numer 0 51 121 145D natomiast wszystkie inne na pierwszy rzut oka pasujace to numer 055 121 121 F

 

http://moto.allegro.pl/item905496612_krociec_ukladu_chlodzenia_vw_golf_ii_iii_passat.html

Pytanie brzmi czy ten krociec z allegro to taki sam? bedzie pasowal w miejsce starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać, że jest inny. Króciec na aukcji to jest ten przy termostacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież widać, że jest inny. Króciec na aukcji to jest ten przy termostacie.

wlasnie dlatego sie pytam bo jakos inaczej mi wygladal.szukalem i niemoge znalezc takiego jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności