Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009
    8 godzin temu, jihad napisał:

To te same opony raczej. Tzn. nie konkurencja, a jeden koncern i jedna opona pod dwiema markami należącymi do Michelin.

Nawet nie zwróciłem uwagi - faktycznie wyglądają tak samo.

Tak sobie teraz na szybko przejrzałem testy z ADAC i w zasadzie... nie wiadomo co polecać Nokiany WR A4 w zależności od rozmiaru i roku testu wypadają raz na podium (2-3-cie miejsce), a innym razem na drugim końcu stawki. Wygląda więc na to, że co się nie weźmie będzie dobre i to kwestia tylko ładnego wyglądu i... tego kto więcej zapłaci za test :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Rok prod: 2002
    4 minuty temu, radekrp90 napisał:

i to kwestia tylko ładnego wyglądu

Zimówka wręcz nie powinna ładnie wyglądać jeśli ma być skuteczna w naprawdę zimowych warunkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000
    13 minut temu, radekrp90 napisał:

Wygląda więc na to, że co się nie weźmie będzie dobre i to kwestia tylko ładnego wyglądu i... tego kto więcej zapłaci za test :D

Należy kupić opony na miarę swoich możliwości i tyle. Nie oszczędzać specjalnie, ale też nie starać się kupić najlepszych na świecie opon, bo to niemożliwe, a doktoryzowanie się z rynku oponiarskiego przy okazji zakupu kompletu nie ma sensu, szkoda życia.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.8 VR6 174KM (AAA)
    Rok prod: 1994

Pewien miły Pan z oponeo.pl uświadomił mnie wczoraj że testy opon zimowych i przyznawane im kategorie (spalanie, odprowadzanie wody, hałas) nie są wykonywane miarodajnie. Nie ma żadnej dyrektywy dotyczącej opon zimowych, więc badanie odbywa się w warunkach letnich :D

Trochę jaja...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piszesz o etykiecie UE - to co tam jest napisane to bzdura i tyle. Zresztą jaki przepis UE ma sens.

Mnie bardziej zastanawiają testy w warunkach "rzeczywistych" robione przez takiego AutoBilda czy ADAC - nie ma kompletnie żadnej reguły kto wygra (zwykle Dunlop/Michelin/Continental na początkowych miejscach, a reszta to chyba jak wypadnie ze słoika).

Godzinę temu, Obywatel napisał:

Zimówka wręcz nie powinna ładnie wyglądać jeśli ma być skuteczna w naprawdę zimowych warunkach.

To było sarkastyczne ale widzę, że należy takie rzeczy wyraźnie zaznaczać :) Najładniej (jeśli chodzi o ciekawy wygląd bierznika) wypadają chińskie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 2.8 VR6 174KM (AAA)
    Rok prod: 1994

Opony z bieżnikiem symetrycznym będą lepsze w śniegu, a asymetryczne sprawdzą się lepiej w ruchu miejskim gdzie śniegu raczej nie ma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2002
    12 godzin temu, radekrp90 napisał:

To było sarkastyczne ale widzę, że należy takie rzeczy wyraźnie zaznaczać :)

Nie zastanawiałem się czy to było na poważnie czy nie. Po prostu chciałem zaznaczyć, że rynek jest pełen "metroseksualnych" i drogich zimówek marek premium, które w prawdziwie zimowych warunkach przegrywają z z rasowymi drapakami typu Frigo Directional. No ale cóż, dziś najważniejszy jest lansik oraz to, żeby były ciche na autostradzie...

13 godzin temu, jihad napisał:

doktoryzowanie się z rynku oponiarskiego przy okazji zakupu kompletu nie ma sensu, szkoda życia

Podpisuję się obydwiema rękami !

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie pisz, że jak opona hałasuje to nie ma dla Ciebie znaczenia? ;) Chyba, że wszystko inne hałasuje bardziej jak opony to ok. Mnie Uniroyale (choć fakt, że są pewnie wyząbkowane i zwyczajnie stare) drażniły to powędrowały na tył gdzie ich hałas aż tak mnie nie irytował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2000
    Dnia 8.11.2018 o 08:45, radekrp90 napisał:

Piszesz o etykiecie UE - to co tam jest napisane to bzdura i tyle. Zresztą jaki przepis UE ma sens.

Ta etykieta chyba powstała tylko z formalnych powodów no i żeby Kowalski miał jakiś punkt odniesienia jak wpada do sklepu i na jakiejś podstawie musi kupić opony.

W moim przypadku etykieta podaje mi dla letnich 67db i 69db dla zimówek a tymczasem to zimówki są znacznie cichsze od letnich.  I co mi z tej etykiety jak nie wiem w jakich warunkach była testowana opona i czy wszystkie posiadające taką etykietę były testowane tak samo i w takich samych warunkach? Jest bo jest i tyle a my nadal w ciemno wybieramy opony bo jak inaczej? Testy się robi na zamówienie, opinie są jak zawsze wszelakie i weź tu człowieku gumy kup :zakrecony:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 1.8 TSI 180KM
    Rok prod: 2017

215/55/17  Hankook icept evo w320. Szkoda pieniędzy. Mieszkam we Wrocławiu, tu na prawdę śnieżnej zimy nie widziałem kilka sezonów choć na śniegu miałem jeździć okazję po okolicach. Opona na śniegu sprawdza się okej ale w przypadku suchej nawierzchni w okolicach zera i poniżej czy też mokrej powyżej zera jest cieniutka. Droga hamowania jest za długa. Na drugim samochodzie mam stare GY Ultragrip chyba 6 bez porównania lepsze. Może cięższy Passat inaczej się zachowuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam letnie Hankooka i moje odczucia są podobne. W B4 miałem Bridgestone Potenza (więc w sumie inna klasa opony) w rozmiarze 205/50, tutaj mam letnią podobną 205 i na mokrym jest tragiczna.

Ale czy takiem porównanie między autami jest miarodajne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta