Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam passata 1,9tdi 90km. Mój problem wygląda następująco. Kontrolka od grzania zapala się i świeci się jak by grzały świece i wszystko było w porządku . Rzeczywiście jest jednak inaczej. Kontrolka sygnalizuje grzanie a tak na prawdę się świece nie grzeją. gdy odłączyłem czujnik temperatury świece grzeją lecz nie pokazuje temp. Co jest przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy odłączyłem czujnik temperatury świece grzeją lecz nie pokazuje temp. Co jest przyczyną ?

 

No przyczyna, że nie pokazuje temperatury jest właśnie fakt, że odłączyłeś czujnik :)

 

Wyglada, że czujnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje przyczyny braku grzania świec żarowych. to że nie pokazuje jak odłączony to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie oczywiste ale Ty pytałeś co jest przyczyną ;)

 

Wymień czujnik temperatury bo z tego co napisałeś to on jest winien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pisząc 350000 masz na myśli 6 ostanich znaków numeru VIN? Ja mam Vina 290000 i auto z 2004 roku.

Tak dokładnie chodzi o ostatnie cyfry VIN, tylko nie dopisałem że dotyczy VIN rocznika 2002 czyli dla samochodów z 2002r i VIN powyżej 350000 (oznaczenie VIN "3b-2-350001"). U Ciebie już na pewno powinny być długie bo rok 2004.

Zastanawiam się tylko czy jeśli były w oryginale 92mm, czy można założyć 97mm czy oby na pewno nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam kolego z tymi świecami tobie poszło bo ja mam taki sam problem.O co chodzi z tym czujnikiem i o który chodzi bo temp. mi pokazuje wszystko ,przekaźnik pyknie niby po grzaniu świecy a tu lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje świeczki do b6 2.0tdi 170 koni co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja potrzebuje świeczki do b6 2.0tdi 170 koni co polecacie?

 

Polecamy nr ori N 105 798 05 a co sobie kupisz to już Twój wybór :)

 

A tak na poważnie, to raczej nie masz dużego wyboru, bo jedynie (z takich znaczących producentów) NGK produkuje świeczki do Twojego autka. Świece żarowe D-Power 55, nr katalogowy NGK 9864.

Edytowane przez Romi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze to ja z innej beczki zapytam.mam do wymiany swiece i teraz pytanie.one odkreca sie ok czy mam sie obawiac ze ktoras sie ukreci.czesto sie to zdarza przy wymianie swiec.napiszcie jak to u was przebiegalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie proszę jaki numer mają oryginalne świece do B6 (BXE) z 2007r 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiam się czy można sprawdzić stan świec żarowych ich kondycje VAGiem??? Czy w jakiś inny sposób bez wykręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm zastanawiam się czy można sprawdzić stan świec żarowych ich kondycje VAGiem??? Czy w jakiś inny sposób bez wykręcania?

 

VAGiem nie można.

Bez wykręcania mozesz sprawdzić omomierzem oprność (wiadomo, zero=przepalona), poza tym wszystkie powinny miec podobną i zbliżoną do nowych :)

 

Po drugie możesz to zrobić jak robią wszyscy elektrycy, czyli dotykać kabelkiem, na którym masz + akumulatora do główki świecy, powinno iskrzyć.

Możesz wykonać bardziej "kulturalną próbę", tzn. podłączyć kabel z żróweczką jednym końcem do + a drugim do świecy, powinna zaświecić ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche kotleta, z tego co wszystko czytam to sam już nie wiem jakie świece ma założyc do swojego passka AVB vin 3BZ2P173503. 92mm czy 97mm, jakie NGK czy Beru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje troche kotleta, z tego co wszystko czytam to sam już nie wiem jakie świece ma założyc do swojego passka AVB vin 3BZ2P173503. 92mm czy 97mm, jakie NGK czy Beru??

97 mm,kup po prostu tańsze;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam :)

Mam pytanko , posiadam Passata 2.0 , 136 KM, 2004r. DPF, silnik BGW, skrzynia HHQ VIN WVWZZZ3BZ4E273279.

Potrzebuje swiecez zarowe, i tutaj mam problem bo numer swiec z ETKI to N 105 916 07 (BOSCH 0 250 402 004, 5V), okazuje se ze produkcja tej swiecy zakonczyla sie w lutym 2011 roku co nie oznacza ze jest niedostepna, ale problem polega na tym ze nie moge znalezc zamiennika, M10x1x27 tzn. gwint M10, PIN 1mm, glabokosc w glowicy 27mm. Niestety nie znam napiecia tych swiec bo podaja ze jest 5V, znajduje zamienniki 7V ale wymiar glebokosci w glowicy jest 30mm a ja mam podane ze powinno byc 27mm , czy nie powoduje to jakiejs roznicy , czy nie dojdzie do zetkniecia tloka ze swieca no i napiecie 5V, gdzie wiekszosc zamiennikow jest na 7V, niestet nie jeste mechanikiem a szkoda :(

 

Pozdrawiam i z gory dzikuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam :)

Mam pytanko , posiadam Passata 2.0 , 136 KM, 2004r. DPF, silnik BGW, skrzynia HHQ VIN WVWZZZ3BZ4E273279.

Potrzebuje swiecez zarowe, i tutaj mam problem bo numer swiec z ETKI to N 105 916 07 (BOSCH 0 250 402 004, 5V), okazuje se ze produkcja tej swiecy zakonczyla sie w lutym 2011 roku co nie oznacza ze jest niedostepna, ale problem polega na tym ze nie moge znalezc zamiennika, M10x1x27 tzn. gwint M10, PIN 1mm, glabokosc w glowicy 27mm. Niestety nie znam napiecia tych swiec bo podaja ze jest 5V, znajduje zamienniki 7V ale wymiar glebokosci w glowicy jest 30mm a ja mam podane ze powinno byc 27mm , czy nie powoduje to jakiejs roznicy , czy nie dojdzie do zetkniecia tloka ze swieca no i napiecie 5V, gdzie wiekszosc zamiennikow jest na 7V, niestet nie jeste mechanikiem a szkoda :(

 

Pozdrawiam i z gory dzikuje za pomoc :)

 

Powinno podejść NGK z pliku poniżej.

 

Uderz do kolegi Mariobros http://forum.vw-passat.pl/members/71306-Mariobros , Ona ma taki sam silnik i z tego co wiem, to własnie takie świeczki NGK zakładał.

swieca.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie co polecacie do wcześniejszego "potraktowania- zapsikania" świec żarowych na kilka dni przed ich próbą wykręcenia aby zabieg ten przebiegł prawidłowo?

WD 40 czy coś innego ?

 

oraz czy nowe świeczki-gwint trzeba smarować jakimś specjalnym smarem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie konrolki od swiec , u mnie spirala od swiec doslownie sie zapala i gasnie , w lato uwazam to za normalne ale teraz gdy jest pare st na minus? czy to moze swiadczyc o spalonych swiecach?? poza tym ostatni lekko szarpnol jak odplil wiec dalo mi do myslenia ,poki co pali od kopa ale jak przyjda wieksze mrozy, zmieniam zaraz filtr paliwa i zastana wiam sie czy za jedna robota nie dac nowych swieczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności