Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

3. Czy da się tak zrobić żeby mieć przeciwmgielne i w samochodzie i w przyczepie ?

 

Da się, ale to przeszkadza w nocy bo ci się czerwony mocno odbija od przyczepu w lewym lusterku.

 

Widok gniazda 13 z przodu:

p00a.jpg

1 - kierunkowskaz lewy

2 - światło przeciwmgłowe tylne

3 - masa (dla styków 1-8)

4 - kierunkowskaz prawy

5 - pozycyjne prawe

6 - stop

7 - pozycyjne lewe

8 - światło cofania

9 - +12V (stałe) - oświetlenie wnętrza przyczepy

10 - +12V przed stacyjką - ładowanie akumulatora

11 - masa (dla styku 10)

12 - rozpoznanie przyczepy (styli 3 i 12 we wtyku przyczepy zwarte)

13 - masa (dla styku 9)

Możliwość wyłączenia tylnego światła przeciwmgłowego samochodu po podłączeniu przyczepy (światło przeciwmgłowe zapala się tylko w przyczepie).

 

p02f.jpg

 

Widok gniazda od tyłu lub wtyku od strony przewodów:

p01tc.jpg

 

 

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widać na foto, to jakiś moduł do tych świateł. Daj to kumatemu elektrykowi, to szybko to opanuje jeśli sam nie dajesz rady. Właśnie te moduł (jeśli nim faktycznie jest) odpowiada za sposób działania świateł na aucie po podłączeniu przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie te moduł (jeśli nim faktycznie jest)

Zapalanie przeciwmgielnego przy przyczepie razem z samochodowym światłem można zrobić omijając kablem przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to nie na moją głowę ta elektryka. Poza tym mam inne gniazdo (firmy Bosel)... do tego próbowałem je rozkręcić żeby rozszyfrować kolory kabli...nic z tego śruby zapieczone. Pewnie w lato się za to wezmę. Miałem nadzieję, że jak dam zdjęcie to ktoś będzie konkretnie wiedział który kabel to przeciwmgielne tylne, to bym to cholerstwo wypiął z wtyczki czy z tego przekaźnika i podpiął do tego wolnego gniazda. W razie czego zamieszczam dodatkowo zdjęcie mojej wtyczki przy haku i wiązki kabli z okolicy lewej tylnej lampy.

 

A swoją drogą to co za bałwan to wymyślił...to że światło od przeciwmgielnego będzie się odbijało w przyczepie przewidzieli, ale tego że można mieć hak i jeździć normalnie bez przyczepki i posiadając przy tym przeciwmgielne tylne to już nie. Co mam powiedzieć Policji podczas kontroli..."Panowie mam przeciwmgielne tylko w gnieździe od przyczepki, której akurat nie ciągnę"...

wolne gniazdo.jpg.jpg

wtyczka - hak.jpg

wi?zka kabli.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogą to co za bałwan to wymyślił...to że światło od przeciwmgielnego będzie się odbijało w przyczepie przewidzieli, ale tego że można mieć hak i jeździć normalnie bez przyczepki i posiadając przy tym przeciwmgielne tylne to już nie.

 

 

wszystko jest przewidziane... tylko że u Ciebie jest to zepsute.

 

moduł działa w ten sposób że odcina prąd do lampy w samochodzie w chwili podłaczenia przyczepki. LECZ !! :) gdy przyczepka nie jest podpieta, moduł spowrotem "puszcza" sygnał do lampy samochodu. Ta druga funkcja jest u Ciebie skopana. Jeśli masz miernik i chęci to zrobisz to sam :) jeśli nie to daj to do elektryka (a połączy Ci bez modułu, bo będzie najszybciej) i też będzie działać ;)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. U mnie też jest hak z dodaną wiązką i tym modułem. Światła przeciwmgielne nie działają na aucie. Przy przeglądzie musiałem wypiąć kostki od haka i wpiąć oryginalne w klosze lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. U mnie też jest hak z dodaną wiązką i tym modułem. Światła przeciwmgielne nie działają na aucie. Przy przeglądzie musiałem wypiąć kostki od haka i wpiąć oryginalne w klosze lamp.

 

i co działały? Bo ja też odłączałem ten moduł od haka i podłączałem te kostki bezpośrednio do lampy i nic. Najbardziej intryguje mnie dlaczego 1 gniazdo w tym panelu lampy mam "wolne" i ono jest na pewno na jeden kabelek...pytanie który?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie światła przeciwmgielne zadziałały po przepięciu kostek. Przy okazji wyszło, że brakowało jednej żarówki. Może zajrzę u siebie i zobaczę, czy mam ten wtyk wolny czy nie.

 

P.S.

U mnie nie ma żadnego dodatkowego przewodu, w samej wiązce za przeciwmgielne odpowiada u mnie szary przewód. W lewej lampie jest on podwójny, w prawej pojedynczy. Pamiętaj, ja mam starszy model (inne kable, być może inne wtyki). Z kolei moduł jest od migaczy.

 

P.S.2

Sprawdź puszkę przy haku. Podobno ta blaszka od świateł przeciwmgielnych (wewnątrz puszki) lubi śniedzieć i wtedy nie ma przejścia. Blaszka przerywa obwód świateł kiedy wepniesz przyczepę.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok... zerknę do tej puszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie instalacji haka mianowicie mam passata z hakiem z którego chce go zdemontować i założyć do swojego i instalacja biegnie aż do przodół auta czy to możliwe aby była podpięta aż pod bezpieczniki gdzie szukać początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie instalacji haka mianowicie mam passata z hakiem z którego chce go zdemontować i założyć do swojego i instalacja biegnie aż do przodół auta czy to możliwe aby była podpięta aż pod bezpieczniki gdzie szukać początku
hak powinien być podpięty pod tylne lampy ale "zasilanie" haka może być pod bezpiecznik podpięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale instalacja idzie wyrażnie pod przod auta też byłem zdziwiony tym faktem no chyba że gdzieś jest schowana pod tylnymi fotelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że komuś się chciało prowadzić całą wiązkę do przodu.Sprawdź to jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem w necie nic na ten temat nie znalazłem ale dzwoniłem do paru fachowców i możliwe że tak może być ze to jest podpiete pod bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli hak był zamontowany fabrycznie tok może być bo w moim pasku wiązka od haka wchodzi w wiązkie intalacji samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wielka lipa idę zaraz się z tym dalej bawić może coś uda mi się bardziej konkretnie ustalić a hak napewno był orginalnie zamontowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wielka lipa idę zaraz się z tym dalej bawić może coś uda mi się bardziej konkretnie ustalić a hak napewno był orginalnie zamontowany

 

Jak chcesz przełożyć to pruj instalację,lub tnij gdzie Ci wygodnie i zaślep kabelki.Później kup oryginalne wtyczki-bez problemu dostaniesz i podepnij do drugiego Passka i pod lampy-łatwo i bezinwazyjnie.

 

P.S. po co piszesz w różnych wątkach to samo?? :hyhy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i niestety moje obawy się sprawdziły instalacja jest podłączona pod bezpieczniki i jest połączona taśmą z instalacją auta wiec jest jej demontaż bardzo czasotrwały wiec lepiej podpiąć się bezpośrednio pod lampy i problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy ma ktoś w Passacie hak marki PEKA z demontowalną końcówką? A dokładnie czy ma ktoś z nią problem przy zakładaniu. Pokrętło nie chce mi się przekręcić do końca tak żeby schował sie ten pionowy duży ścięty bolec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś w końcu podpowie jak podłączyć elektrykę gniazda 7pin pod przewody lamp bez oryginalnych kostek? Dokładniej chodzi mi o kwestię światła przeciwmgielnego tak aby było w aucie bez przyczepki i żeby nie było w aucie po jej podpięciu. Może jest na forum jaki elektryk? Reszta przewodów to tylko kwestia wlutowania a przeciwmgielne to chyba nie tak hop siup co?

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności