Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktos mi moze pomoc chodzi o hak kupilem Pasiaczka z hakiem i to jest ten odczepiany tylko jest jeden mankament stary wlasciciel nie mial kluczyka do haka czy da sie moze jakos zdemontowac ta stara wkladke i zamontowac nowa ?? z gory dzieki za pomoc pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś pisał, że można taki kluczyk łatwo dorobić, ale wiadomo, to był tekst sprzedającego z Allegro, że niby łatwo, banalnie. Mi się wydaje, że bez rozwiercenia wkładki się nie obejdzie. Każdy kluczyk można zamówić u producenta, ale trzeba mieć jego nr. Nr ten jest podany na kluczyku, a skoro ich brak, to mamy problem. Ta firma jest autoryzowany przedstawicielem Westfalia w PL: http://www.towingsystems.pl/ , skontaktuj się z nimi, może coś pomogą.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc sprobuje tam sie z nimi skontaktowac i moze cos mi poradza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

nie chciałem zakładać nowego wątku, więc pytam w tym temacie.

Mam zamiar założyć nowy hak do swojego passata. Wszystko wydaje mi sie łatwe do zrealizowania, lecz mam pytanie odnośnie elektryki...

 

Wiem, że instalacje gniazda wpina się w lampy tylnie - ale czy wystarczy jeśli podepne po prostu przewody w odpowiednie miejsca czy może potrzebuje wiązke przyczepy wraz z jakims sterownikiem, który bedzie poprzez can sterował oświetleniem tyłu auta kiedy jest podpięta przyczepka? Jeśli podepne wszystko zgodnie ze sztuką to nie będzie mi "świrowała" elektryka w aucie??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzis podpielem hak i elektryke i wsioo smiga bez problemu a podpinalem wedlug schematu wyzej opisanego mialem gnizado 13 pinowe z kawalkime instalacji ale zminilem na 7 pinow nasz standart i wsio smiga obylo sie bez ciecia instalacji bo sa w sprzedazy sprytne zlaczki ktore zakladasz na przewodzik wkladasz inny przewodzik zamykasz zlaczke i masz prad w przeowdzie ktory dolozyles :)_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych szybkozłączek, chyba, że firmy 3M, takie z żelem i dobrze dopasowane do średnicy przewodów.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szybko złączki te najzwyklejsze i zarazem najtańsze mają krótki żywot. Trochę wilgoci i zaczyna śniedzieć.

Najpewniejszym sposobem jest wpieńcie się w instalację tylnych lamp polutowaniem i zaizolowaniem taśmą izolacyjną parcianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem się małymi zaizolowanymi konektorami do lamp, bo wtyków oryginalnych nie mogłem znaleźć. Lampy mają dodatkowe wyjścia właśnie do instalacji haka, wystarczy popatrzeć po ścieżkach / blaszkach, który jest do czego.

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? sniedzieja złaczki jeśli mają dostep do wody a jeśli polaczysz wszysko przy samej kosce ni ema takiej opcji taki sam sytem podlaczenia instalacji widizalem w aucie ktore bylo podlanczane w serwisie VW ?? nie bede podawał miejscowości bo zbędne to ale ...robiłem kilka instalacji w ten sposób w różnych autach i było i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

 

hak macie zamontowany - gratulacje

czy pdłaczaliscie gniazdo 13 pinowe do przyczepki kempingowej ?

skąd wyciągnąć zasilanie stałe 12 V i zasilanie lodówki ( 12 V tylko po włączeniu stacyjki - duży pobór prądu ok. 15A )

opisy gniazda mam

w opisie bezpieczników mam zasilanie przyczepy, ale gniazdo bezpiecznika ( nr 35 bezpiecznik 30 A ) jest absolutnie puste ( nie ten model auta )

a co z zasilaniem lodówki po zapłonie, chyba tylko pociągnąć nowy kabelek

ale gdzie go pdłączyc

czy ktoś się w to bawił

przyjmę każde dobre słowo w tym temacie

 

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również się podepnę pod temat.

 

Ponieważ przymierzam się do zakupu i zamontowania haka, najlepiej Westfalii, to po za samym montażem, zastanawia mnie czy problemu nie będzie ze zderzakiem który posiada czujniki cofania. Kiedy się przyjrzymy takim z czujnikami i bez czujników to widać, że jest różnica w zakończeniu dolnego profilu zderzaka.

 

Pytanie czy będzie to stanowiło problem w montażu główki haka?

 

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam tylko, że na haku wiozłem ostatnio platformę na trzy rowery i mimo moich obaw wszystko wytrzymało. Platforma 'Strada' zamontowana tylko na haku wygląda zaj.....e. :D

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupilem haka o oznaczeniach 3B0803882H to pisze na glowice a na haku 321504 i 85002 podejdzie do passata b5 fl

Prosze o opinie

Edytowane przez 1982tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g katalogu na http://www.vagcat.com jest to hak do Skody Superb. Ja mojego numeru nie pamiętam, ale właśnie z Superb'a pasuje do Passata'a B5(3B). Ja to sprawdzałem troszkę dookoła. W/g katalogów VAG są dwa różne numery, natomiast w/g katalogu Westfalia są to te same haki, więc kupiłem ze Skody i pasował bezproblemowo. Możesz to jeszcze spr. przez kontakt w http://www.towingsystems.pl/. Oni są przedstawicielem Westfalia'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

dzieki za info tesz tak myslalem gosciu pisal ze byl w passacie przejsciowym b5 na b5Fl jutro sie okaze bo bedze mechanik go zakladal jeszcze mam takie pytanko bo tam jest kostka na 13pin z jakim sterownikiem czy cos takiego .Jest to wiazka nic nie po urywane tylko wypiente :) pytanie bawic sie w podpinanie 13pin czy zalozyc 7 pin i podpioc pod swiatla:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji, to jak chcesz. Możesz zamontować 7-pin gniazdko, albo zostawić to 13-pin i stosować przejściówkę (to trochę kłopotliwe, bo znów są wtyki / złącza, a im ich mniej tym lepiej). Nie wiem tylko, czy nie trzeba stosować jakiegoś modułu, bo były modele, które po podłączeniu przyczepy odłączały w module tylne lampy samochodu i miały dodatkowe kontrolki do migaczy na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do instalacji, to jak chcesz. Możesz zamontować 7-pin gniazdko, albo zostawić to 13-pin i stosować przejściówkę (to trochę kłopotliwe, bo znów są wtyki / złącza, a im ich mniej tym lepiej). Nie wiem tylko, czy nie trzeba stosować jakiegoś modułu, bo były modele, które po podłączeniu przyczepy odłączały w module tylne lampy samochodu i miały dodatkowe kontrolki do migaczy na desce.
witam.

http://www.allegro.pl/item803540511_hak_holowniczy_vw_volkswagen_passat_westfalia.html

To jest moj nowy nabytek do passata. jest to cala kompletna wiazka z jakis tam mogulem czy z sterownikiem . Jezeli zmienie gniazdo na 7 pin.to modul mysze podloczyc tesz czy jusz nie ? A jezeli zaistaluje przejsciowke to i tak musze kupic gniazdo wiec koszty sa poruwnywalne

 

Klubowicze co radzicie w takiej stytacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kompletną instalację z modułem, to zakładaj oryginał i kup przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, czy w oryginalnym haku zamontowanym w kombiaku jest aluminiowa belka?

Zakupiłem hak i nie było tam opcji z belka aluminiową. Nie wyobrażam sobie jak się trzyma zderzak kiedy jej nie ma.

 

Odnośnie podłączania elektryki, to we wkładach lamp są wolne miejsca na wsówki. Idziemy do sklepu typu RTV i kupujemy konektorki typu MS na głośnik o najmniejszym rozmiarze i zaciskamy na kabelku idącym od puszki haka. Wystarczy nałożyć koszulkę termokurczliwą na konektorki i powkładać je do lampy na odpowiednie bolce. Problem jest taki, że pozycje i kierunek z drugiej lampy trzeba przeciągnąć pod listwą bagażnika.

 

 

jeśli ktoś by chciał instrukcji jak zamontować hak to można napisać. Prosta sprawa a ponad 100zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fachowo w ASO powiniwneś kupić taką piankową (czy styropianową belkę), którą montuje się pomiędzy zderzak a belkę haka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności