Skocz do zawartości
under81

instalacja i podpięcie haka

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Nie wiedziałem jak zamontować zderzak, więc przerobiłem kontrkcję haka, tak aby belka aluminiowa została na swoim miejscu jak była. Jedynie pozbyłem sie amortyzatorów uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi :winner_first_h4h:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co miałem liczyć? Wysłałem zapytanie do producenta haka w jaki sposób zamocować oryginalny zderzak aluminiowy do tego ich haka. Nic nie odpisali. Dałem im 14 dni :). Olałem ten ich patent i wziąłem się za spawanie. Teraz mam belkę na swoim miejscu i hak.

Wg mnie belka ta spełnia rolę ochrony przed najechaniem z tyłu. Nie wiem jak wyglądałby zderzak gdyby nacisnąć go od góry czy z boku. Pewnie by się załamał i wyrwał ze ślizgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hak zalozony idealnie pasowal terez zostala mi elektryka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biore sie dzisiaj do podlaczenia elektryki po robocie ,( dzisiaj lalo ) otwieram gniazdo a tam wylewa sie woda :( muslalem ze zwariujesprawdzam przewody i wszystko okejKoszulka oslonowa jest ok wiec z kad tam woda sie znalazla? wie ktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze mi ktos powiedzies kak podpiac to gniazdo.

Od poczatku podpiolem orginalne kostki i sprawdzam prawa strona jest a lewa kompletne zero nic niema a tej strony. Teraz mam pytanieczy w skodzie sa inaczej poprawadzone przewody od swiatla lewego. Bo z tego co zerknolem to od kierunku nie wychodzi mi zaden kabel wiec jak kto ma hah Westfalia w passku od Skody supry to moze mi napisze jakie przewody i w jakiej kolejnosci ma na tym lewym swietle? albo jakis schemacik bac fotke to bym BARDZO ALE TO BARDZO wdzieczny.Acha mam orginalna wiazke z przekaznikami :):mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem wiązkę do Passata b6 czy ktoś dysponuje schematem jak to połączyć??

967059212_1.jpg

967059212.jpg

967059212_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również podepnę się pod temat jak zgrać elektrykę z hakiem żeby mieć tą kontrolkę z wyświetlacza <od kierunkowskazów przyczepy> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę was koledzy. Szwagier walczył 3 tygodnie z serwisem i montażem haka w VW Caddy'laku. Caddy'lak nówka 2009 + hak oryginał i masa problemów. Nie działające kontrolki, nie działająca kontrola przepalenia żarówki w przyczepie itd itd. Skończyło się przeprogramowaniem kontrolera w samochodzie , aby mógł się dogadać z modułem z haka. Oby was coś takiego nie spotkało. Uwielbiam starsze samochody, bo proste, niezawodne i naprawialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i nigdzie nie ma jasnej odpowiedzi..:((

 

Kupiłem passata 99r i ma niemiecką wtyczkę do przyczepki (13 pinowe chyba). Nie wiem czy to normalne ale wszystkie reakcje typu włączenie świateł, kierunkowskazy itp. itd po sprawdzaniu przewodów miernikiem prąd pojawia się tylko w jednym przewodzie (chyba ziolonym z czerwonym paskiem) pozostałe nie reagują.

Czy w takiej sytuacji to normalne a jeśli tak to co dokładnie krok po kroku zrobić aby połączyć całą elektrykę na wtyk 7 pinowy?

Z góry dziękuję za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za kilka zł przejściówkę z 13 na 7 pin i sprawdź. Jeśli nie zadziała szukaj awarii w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup za kilka zł przejściówkę z 13 na 7 pin i sprawdź. Jeśli nie zadziała szukaj awarii w instalacji.

 

Już zrobiłem:p

Zajęło mi to kilka godzin bo musiałem łączyć kabelki w bagażniku i podpinać pod lampy tylne ale wszystko działa;)

Nie podpinałem tylko świateł przeciwmgielnych bo w przyczepce są raczej zbędne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podpinałem tylko świateł przeciwmgielnych bo w przyczepce są raczej zbędne.
= błąd, bo akurat przeciwmgielne w przyczepie jest niezbędne. Nie musisz mieć cofania, ale przeciwmgielne tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączaniu kabelków zobaczyłem że przeciwmgielne tylne w ogóle mi nie świecą:( a świeciły.. ostatnio grzebałem przy wiązkach przy module komfortu (robiłem brak światła wewnątrz samochodu) i może coś tam poruszyłem sparciałego..

A co do podłączenia przeciwmgielnego do gniazda to jak będzie potrzebne to wtedy podłącze - to nie dużo roboty:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przeciwmgielnego mogą cię z przeglądu odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie może przydać się to, zwłaszcza kiedy przerabiamy na 12N.

90-501Z.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przeciwmgielnego mogą cię z przeglądu odesłać.

 

Nie wiem jak to jest dokładnie ale jeszcze (przynajmniej u nas 40000 ludzików) nie sprawdza się przy przeglądach świateł..raczej to rzecz opcjonalna jeśli ktoś chce żeby mu ustawić..a już tym bardziej przeciwmgielne:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie się trzeba wpiąć żeby na zegarach po podłączeniu przyczepki paliła się dodatkowa kontrolka od kierunkowskazów ?
westfalia itd sygnalizacja odbywa się jak w samochodzie bez przyczepy czyli jeśli mamy podpiętą przyczepę a nie działa

 

Koledzy może ktoś to robił ? Albo może macie jakiś czegułowy opis jak się do tego zabrać ? Bo tak prawdę mówiąc jak już mieć hak to czemu i nie kontrolkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dokładnej wiedzy jak to zrobć. Ponoć potrzeby jest jakiś moduł. U szwarga w nowym Caddy'laku montowali hak i kilka razy go cofnęli z przeglądu bo sygnalizacja z haka nie działała jak powinna pomimo tego modułu. Skończyło się programowaniem na nowo jakiegoś sterownika w aucie i wtedy to zagrało, no ale to nówka i tam tej elektroniki jest cała masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedz ale jak ja pytałem w servisie to powiedzieli że się nie da i dlatego drążę temat na forum. Wiem ze się da bo koledze robił jakiś magik i zrobił tylko że wziął taką kasę że głowa mała a kable są poprzecinane i poskręcane więc to długo nie podziała to wole zrobić sam i mieć tak jak książka pisze tylko że bez kontrolki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności