Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

mam klime i masz racje jest to przekaźnik wiatraka tylko czemu on tak tyrka jak auto wchodzi na obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. :)

Bezpiecznik (niebieski 15A) odpowiadający za mruganie kierunkami przy otwieraniu/zamykaniu auta.

Odpowiada za błąd w module komfortu o numerze: 01131 - Control Circuit for Turn Signals : Unknown Switch Condition.

 

Pozdro.

zestawprzekaznikw25tma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze skrzynką bezpieczników. Przy okazji sprawdzania bezpiecznika 32 i 34 (chyba mi autko na tryb awaryjny przeskakuje) zobaczyłem że bezpieczników o tych numerach nie ma... Co to może oznaczać? Pod jakimi numerami w takim razie znajdują się bezpieczniki od sterowania silnikiem i wtryskiwaczami (odpowiedniki 32 i 34)? Silnik 1,9TDi 90KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam pytanie, zginęło mi zasilanie na pinach Xr i Xz od wtyczki do włącznika świateł. Napięcie powinno pojawić się tam po przekręceniu stacyjki w położenie zapłon (kontrolki na zegarach).

Czy za brak napięcia odpowiada bezpiecznik a może coś innego?

Proszę o jakieś wskazówki

 

wczniktg1a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki to podstawa Kolego,nie pytaj,tylko do wozu...:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, że wszystkie bezpieczniki z głównej skrzynki przy drzwiach sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

Mam pytanie, zginęło mi zasilanie na pinach Xr i Xz od wtyczki do włącznika świateł. Napięcie powinno pojawić się tam po przekręceniu stacyjki w położenie zapłon (kontrolki na zegarach).

Czy za brak napięcia odpowiada bezpiecznik a może coś innego?

Proszę o jakieś wskazówki

 

wczniktg1a.jpg

a coś ci nie pali się ? czy tylko brak prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko wydaje się, że wszystko działa. Do przewodu Xz podłączyłem zasilanie na przekaźnik do świateł dziennych i dziś po którymś kolejnym uruchomieniu światła nie załączyły się. Po sprawdzeniu na wtyczce nie było napięcia.

Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za to napięcie?

 

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-nie-chinskie-ledy-zobacz-i1653486981.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na szybko wydaje się, że wszystko działa. Do przewodu Xz podłączyłem zasilanie na przekaźnik do świateł dziennych i dziś po którymś kolejnym uruchomieniu światła nie załączyły się. Po sprawdzeniu na wtyczce nie było napięcia.

Czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za to napięcie?

 

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-nie-chinskie-ledy-zobacz-i1653486981.html

dzienne podpina się pod kabel w lampach od postojów lub mijania z tego co się orientuje i to działa bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem dodać, że wszystkie bezpieczniki z głównej skrzynki przy drzwiach sprawdzone

A sprawdzales pod kolumna kierownicza? tam tez jest pare bezpiecznikow. nie wiem dokladnie czy akurat bedzie odpowiadal ktorys za napiecie w tych pinach. 1 z pewnoscia jest od gniazda tylnego zapalniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzienne podpina się pod kabel w lampach od postojów lub mijania z tego co się orientuje i to działa bez problemu

 

instrukcja montażu:

http://www.michal-orzel.freehost.pl/Instrukcja2.pdf

 

A sprawdzales pod kolumna kierownicza? tam tez jest pare bezpiecznikow. nie wiem dokladnie czy akurat bedzie odpowiadal ktorys za napiecie w tych pinach. 1 z pewnoscia jest od gniazda tylnego zapalniczki

 

Jutro będę wszystko sprawdzał. W sumie to dziwna sprawa bo przełącznik działa prawidłowo i wszystkie światła działają ok.

Teraz pytanie po co tam jest to napięcie i co daje skoro bez niego i tak wszystko działa ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Zniknęły mi dwie kontrolki na desce. Od żarowych (sprężynka) i silnika.

Pewnie bezpiecznik albo przekaźnik.Nie wiem gdzie szukać.

Podpowiedzcie.

 

Passat B6 2.0 Tdi 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!

 

Ja natomiast mam pytanie gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik odpowiedzialny za zegary ale nie za podświetlenie tylko za ich zasilanie. Wiem, że jeśli padnie to tablica jest martwa i nie wyświetla się przebieg ani godzina. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy!

 

Ja natomiast mam pytanie gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik odpowiedzialny za zegary ale nie za podświetlenie tylko za ich zasilanie. Wiem, że jeśli padnie to tablica jest martwa i nie wyświetla się przebieg ani godzina. Pomoże ktoś?

 

Pomoże :hyhy

numer 5 -- 5A -- Zespół wskaźników, ogrzewanie siedzenia, urządzenie klimatyzacjne

 

numer 15 -- 10A -- Zespół wskaźników, automatyczna skrzynka przekładniowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za szybką pomoc. Jednak nie o te dokładnie mi chodziło. Te bezpieczniki są ok i przepalenie ich nie powoduje zgaśnięcia przebiegu. Słyszałem, że jest jakiś bezpiecznik pod kierownicą przy półce z przekaźnikami którego przepalenie powoduje zgaśnięcie licznika na dobre i właśnie o umiejscowienie tego bezpiecznika pytam bo wiem, że ponoć jest gdzieś bardzo głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o umiejscowienie tego bezpiecznika pytam bo wiem, że ponoć jest gdzieś bardzo głęboko.

 

Jak zdemontojesz tą osłonę plastikową pod kierownicą (chodzi mi o tą co jest w niej montowany włącznik świateł to się do nich dostaniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość limar14

brak oświetlenia zegarów i kokpitu w b5 proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak oświetlenia zegarów i kokpitu w b5 proszę o radę

sprawdź bezpieczniki

5 -- 5 -- Zespół wskaźników, ogrzewanie siedzenia, urządzenie klimatyzacjne

15 -- 10 -- Zespół wskaźników,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak oświetlenia zegarów i kokpitu w b5 proszę o radę

:doh

 

Mój post powyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności