Skocz do zawartości
Gość WojtasZ

Zawieszenie przednie firmy MEYLE dla B5

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś wie czy np. pasują wahacze od Audi A4-B6,B7 do Superb 2004 rok i ewentualnie jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie czy np. pasują wahacze od Audi A4-B6,B7 do Superb 2004 rok i ewentualnie jaka jest różnica.

Niema zadnej róznicy to jest to samo zawieszenie seat exeo takze bo to audi a4 tzw.malyszówka powiem wam tak ori z penego zrodla uzywka potrafi wicej zrobic niz lem ori z inter carsu bo czesci na sklepy sa gorszej jakosci niz te do pierwszego fabrycznego montażuPozdro:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie czy np. pasują wahacze od Audi A4-B6,B7 do Superb 2004 rok i ewentualnie jaka jest różnica.

nie pasuja:) tzn nei wszsytkie, napewno inne są wahacze proste i łączniki stabilizatorow, górne też mogą się różnić, zależy jakie zawieszenie jest w a4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niema zadnej róznicy to jest to samo zawieszenie seat exeo takze bo to audi a4 tzw.malyszówka powiem wam tak ori z penego zrodla uzywka potrafi wicej zrobic niz lem ori z inter carsu bo czesci na sklepy sa gorszej jakosci niz te do pierwszego fabrycznego montażuPozdro:-)

 

 

ori z pewnego źródła raczej nie będzie korzystniej niż 2 komplety lema :) chyba że ori z pewnego źródła Robert za 1400zł a takie coś to tylko w erze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori z pewnego źródła raczej nie będzie korzystniej niż 2 komplety lema :) chyba że ori z pewnego źródła Robert za 1400zł a takie coś to tylko w erze.

Wiem że używane czesci to ryzyko szczegolnie zawias ale czasem mozna zrobic test wytrzymalosci czesci do fabrycznego montazu sa poprostu najlepszej jakosci przyklad mój ojciec ma fl zrobil 100tys w Polsce w Rajchu ja go przywozilem mial 140tys km jezdzil w firmie brany w leasing czyli ori zawiecha 240tyskm nic nieruszane tylko klocki i tarcze wymienione moj lemf.ori z inter carsu 1570zl zrobił 60tys.km i juz na lewym bananie lekki luz ma kupilem za 70zl uzywke zrobie test banan z 2007r z A4 po 190tys km mysle ze wytrzyma wiecej .

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik stabilizatora wymienia się z dwóch stron czy można wymienić ten co ma luz? Wymienia się go przy opuszczonym samochodzie czy trzeba go podnieść, wymienić i skręcić delikatnie a potem opuścić i dopiero skręcić na max tak jak przy wymienia wahaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzisz byś przyjechał to byśmy pogadali. Łącznik można wymienić tylko ten który ma luz skręca się nie za mocno a potem jak już stoi na kolach to dokręcasz do odpowiedniego momentu. Chyba ze sie pogniewałes ale wiesz z ta przesylka za pobraniem to ja bym czesci zadarmo oddawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co sadzicie o zawieszeniu z firmy Maxgear.Wiem ze to chinol ale kumpel zalozyl dawno temu z firmy Nk i wymienił po 2 latach.Puzniej zalozył tego Maxgeara i jezdzi do dzis 4 rok przy tym ze teraz robi wiecej km i z przyczepka (buduje dom) zadnych stuków nie slychac.NK kosztowało 1200 a maxgeara mozna juz za 500 kupic co sadzicie?A moze lepiej z Krafta kupic.Chodzi mi o rozsadna cene wiem ze Lmo sa dobre ale cena zabija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po taniosci tto ze sprawdzonych masz master sport;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że jest wiele szajsu na rynku ale wiekszość częśći od maxa to jest juz król wśród nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam że jest wiele szajsu na rynku ale wiekszość częśći od maxa to jest juz król wśród nich.

 

W sensie, że co najlepszy z tego szajsu, czy najgorszy,bo różnie to można interpretować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja coś nie coś na temat wahaczy. Swoje B5 posiadam już ponad trzy lata i przy kupnie pytałem o takie rzeczy jak zawieszenie, dwumasę jak i nawet turbinę (w sensie czy było wymieniane), rzekł że nic nie ruszał odkąd go kupił (pięć lat nim jeździł), trochę to mnie za niepokoiło. Autko mimo to kupiłem. Dzisiaj po trzech latach i przejechanych 80 tysiącach (350 na zegarach - i czy prawdziwe to jedynie Bóg wie) padły mi właśnie 2 górne prawe wahacze (Lemforder) po tym jak mechanik mi wymieniał przegub a z racji tego że chciał odkręcić ów wahacze użył młota i palnika aby wyjąć zapieczoną śrubę a ja teraz obstawiam to właśnie za przyczynę występująca na nich luzów :cenzura

Przechodząc do sedna sprawy mam zamiar kupić nowe wahacze również z Lemfordera i nie wiem czy tyle wytrzymają co poprzednie ale takie miałem i byłem zadowolony. Coś gdzieś kiedyś wyczytałem że z fabryki wypuszczali na wahaczach TRW (dolne) i Lemfordera (górne) tak właśnie ja mam teraz u siebie. Co do trwałości wahaczy to wydaje mi się że dużo zależy od samej wymiany czyli poprawności jej wykonania ale o tym już można poczytać gdzie indziej ;)

A jeśli chodzi o Ciebie Adam84 skoro chcesz po taniości to myślę że najlepiej zrobisz jak pojedziesz na szrot i powyciągasz oryginalne używki (byle by nie z powypadkowych) a niżeli masz brać jakieś pseudo wahacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi używkami to jest loteria. Założysz, pojeździsz trochę i może zacząć stukać. Tracisz czas na: demontaż z dawcy, montaż, szukanie uszkodzonego, wymiana na inny.

Gra była warta świeczki parę lat wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi używkami to jest loteria. Założysz, pojeździsz trochę i może zacząć stukać. Tracisz czas na: demontaż z dawcy, montaż, szukanie uszkodzonego, wymiana na inny.

Gra była warta świeczki parę lat wstecz.

 

Wiadomo że loteria, ale skoro chłopaki mówią że na "kraft" czy "master sport" po 20 tysiącach a nawet i szybciej potrafi już stukać to z dwojga złego już wolałbym kupić te używki za parę złotych i jeśli byłoby to możliwe uprzednio ich sprawdzić w miarę możliwości bo jeśli posiadają luzy to nie trzeba wiele aby to zobaczyć :707:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraft przelatał u mnie ok 3 lat po czym padła cała prawa strona, obecnie MS ponad 2 lata i spokój. Jak ja wymieniałem przegub w swojej B5 to nic nie odkręcałem (bo dolny wahacz był zapieczony na sworzniu a zalecają lepiej odkręcić dolny niż 2x górny) użyłem tylko "żaby" i pod lewarkowałem w odpowiedniej pozycji zwrotnicę po czym użyłem brechy i półoś wyszła z przegubem -tym bardziej nie grzałem sworznia bo nagrzejesz sworzeń za bardzo to może wytopić miejsce jego pracy-panewke bo za zwyczaj jest plastikowa...nie wiem co ci mechanicy mają, że używają do wszystkiego młotka i palnika....tak to można jak zawiecha idzie na straty (zużyta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pisać o przebiegu ? 3 lata dla mnie to 120tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Andrzeju dla mnie to minimum 100 tyś km. Czuję że dla kolegi to góra 30 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. http://autoczesci24.com to nie reklama. Ja u nich kupuje tylko i wylcznie lemfotdera. Pierwsze jakie zostaly wymienione przy 180tys. W chwili obecnej auto ma 283 tys. Zawias grama luzu, dwie sztuki mam jeszcze z germanii oryginalne. Jesli chcecie miec spokoj z zawieszeniem nie kuoujcie kraftow,meyle i innych wynalazkow. Po pierwsze finalnie i tak wiecej was to bedzie kosztowac, po drugie tylko nerwy i wloscy na glowie stracicie. Nasze auta sa dobrze wygluszone, na sprawnym zawieszeniu rewelacyjnie sie nimi jezdzi i szkoda na nie jakis chinsko-koreansko-wietnamskich wynalazkow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to lemfotder ? :) Ponoć dobre są ori Lemforder-y, ale drogie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajmy sie literowek. Najwazniejsze ze kazdy wie o co kaman. Powiem szczerze ze nie wiem czy drogie. 1500 za komplet i jakies 150 tys km spokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności