Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem stopkę sirio PL w miejsce anteny FM. Pod spód dałem talerz z dysku twardego, i mniejszą zwykłą stalową podkładkę, wszystko na smarze miedziowym bo deko lakier odrapałem od spodu więc musiałem zabezpieczyć od korozji i zapewnić dobrą masę dla anteny CB. Po zakręceniu santiago 1200 dach mi się dosyć mocno gnie jak ją rozbujam. Pytanie brzmi jak z tego wybrnąć? Co dać pod spód żeby trochę to wszystko usztywnić, żeby tak blacha nie pracowała mocno? Co daliście u siebie pod anteny ciężkie i długie typu santiago 1200, performer 5000, turbo 5000 czy megawat 4000? Jakby ktoś zapodał zdjęcie jak rozwiązał problem lub rysunek poglądowy to by mi bardzo pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie umocowane, antena ss1200, wzmocnienie blacha 10x20cm i tez sie giba dach, obok jest wzmocnienie dachu i nic sie chyba z tym nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie patanie... jest jakaś mośliwość montażu tego typu anteny

 

antena-cb-canva-odpow-misouri-fv-gw-nowa-1921953774.jpg

 

na takiem "klapowym" uchwycie?

 

737TarB.jpg

boxer-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamontujesz tej anteny tak, jeśli chcesz tak wygiąć antenę to szukaj ze złączem dv. Taki kikut to na klapie będzie miał słabiutki odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedynie zmiana anteny wchodzi w grę?

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na klapę to przynajmniej coś co ma nie mniej jak 1m wysokości. Najlepiej jakiś ml-145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ml-145 też jest magnetyczna a ja potzrebuje to zamontować w kombi na klapie, da sie to obejść jakimś zmiennym uchwytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zamiast do magnesu możesz ją przekręcić do uchwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reling odpada...

Ale nie czaje jak wkrece w ten klapowy antene, wkrecając w magnes to juz w podstawe wchodzi przewód antenowy a tu jakaś podstawa z przewodem jeszcze musi byc chyba

879152_8ab14deb9d6e7672c8aae197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak zapytam czemu nie chcesz do relingu? Moim zdaniem najlepsza opcja w kombi. Antena na klapie po otwarciu bagażnika obija się o dach, a tak jest ładnie na stałe zamocowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdemontowałem relingi, dach będzie gładki okolejny folią i nie chce jej niszczyć magnesem. Wychodzi na to że muszę szukać nowej anteny.

Mógłbyś coś polecić? Nie za długie w normalnych pieniądzach. Nie mam dużych wymagań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc nie za długie? 1m czy 1,5m wysokości? Z tych większych polecę Midlanda lub Sirio ML-145. Anteny w miarę nie drogie, a dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tak wychylać na tym uchwycie to lepiej antenę dv typu sirio omega 27, titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za długie bo mam niski garaż blaszak. Obecna 75cm na magnesie jest na styk... Montując na klapie mogę założyć tak myślę 100-125cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w B5 miałem tak zamontowana antenę, na zdjęciu sam uchwyt bez anteny

DSCN0631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie o tym miejscu myślę.. albo przy dłuższej antenie pomiędzy klapę a lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności