Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zlikwidować tą usterkę?

 

Kupić nową główkę. Można próbować kleić ale na długo nie starcza, niestety te główki takie już są :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu na klapie, w rogu raczej nie zamontujesz. Bardziej gdzieś w połowie długości klapy. W pierwszym przypadku antena będzie haczyć o nadwozie przy otwieraniu klapy, w drugim będzie OK, musisz przymierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak i czy wogole sie da wykrecic ulamany gwint od mocowania do glowki,ktory zostal w antenie (foto-strzalka).:

8b972511dc72cbfem.jpg

Przewiercilem srodek tego gwintu i wbilem w powstaly otwor torx-a i probowalem wykrecic ale albo jest to tak mocno wkrecone albo wcale sie tego nie wykreca bo nie chce drgnac..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupić nową główkę. Można próbować kleić ale na długo nie starcza, niestety te główki takie już są :-(

Oki, kupię sobie nową główkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem cb radio pod siedzeniem kierowcy ale mam pytanie do znających się na elektronice,czy można w ten sposob uszkodzxić MODUŁ KOMFORTU ktory znajduje się pod radiem,chodzi mi oto czy fale radiowe mogą w jakimś stopniu uszkodzić MODUŁ KOMFORTU radio nie jest przykrecone do podłogi jeśliktoś mysli o uszkodzeniu w ten sposób ale jest przykrecone na płaskowniku do ramy siedzenia,

jak ktoś chce moge udostepnić fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto Nice - trance nie powinno się nic uszkodzić, ilość wypromieniowanej energii z nadajnika CB jest mniejsza niż z telefonu komórkowego więc szanse na uszkodzenie modułu komfortu są znikome. Chyba że będziesz miał uszkodzone radyjko lub przewód antenowy wtedy mogą pojawić się jakieś prądy błądzące ale to będzie naprawdę duży zbieg okoliczności ;-)

A sposób na montaż moim zdaniem mało ergonomiczny, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim poprzednim aucie miałem zamontowaną antenkę na klapie i zardzewiał mi uchwyt:(

 

Teraz w swoim pasku kombi chciałbym ją zamontować na relingu ze względu na jej długość magnes odpada (antena Texas). Czy możecie polecić jakiś uchwyt czy montować jakąś samoróbkę?! I jak jest z masą na relingach?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tysszek Reling jest prawdopodobnie plastikowy więc będziesz musiał puścić masę za pomocą jakiegoś kabelka: a o to przykładowy uchwyt : http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1735578_cb_uchwyt_brv3_reling_lusterko_nowy_f.html

Życzę powodzenia i sukcesów w strojeniu - na relingu

Pytanie : Co ty kolego chcesz 208cm antenę montować na reling :zdziwko: ?????

przecież to jest profanacja :mad: ..... wywal antenę UKV i zamontuj bezkolizyjnie Texas_a na stałe albo kup uchwyt typu: INOX na klapę (nie wiem jaki miałeś poprzednio że ci zerdzewiał)

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tysszek Reling jest prawdopodobnie plastikowy więc będziesz musiał puścić masę za pomocą jakiegoś kabelka: a o to przykładowy uchwyt : http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1735578_cb_uchwyt_brv3_reling_lusterko_nowy_f.html

Życzę powodzenia i sukcesów w strojeniu - na relingu

Pytanie : Co ty kolego chcesz 208cm antenę montować na reling :zdziwko: ?????

przecież to jest profanacja :mad: ..... wywal antenę UKV i zamontuj bezkolizyjnie Texas_a na stałe albo kup uchwyt typu: INOX na klapę (nie wiem jaki miałeś poprzednio że ci zerdzewiał)

a propos relingów ,to nie są plastikowe,mają tylko plastikowe zaślepki na śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem jak się zwał :D No jeszcze pomyślę może jednak załaduję ją na klapę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ckolego co do relingu to mi tez mowil ze nie ma masy itd, ja mam srebrny reling metalowy... pytalem w serwisach i mowili ze jest on na gumach przykrecny i nie bedzie masy.... najlepiej sprawdz to samemu, ja przylozylem jedna sonde miernika do relingu druga do zatrzepu zanka drzwi i bylo zwarcie...

pomimo tego zakupilem antene na magnes po przeanalizowaniu za i przeciw uznalem ze to dla mnie najlepsze rozwiazanie, co do dlugosci anteny to fakt ze im dluzsza tym lepsza ale jesli ma to sluzyc jako antymisiek to nie trza dlugiej, sam kupilem presidenta ml145 i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje ale nie używam jej tylko jako antymisiek:D

 

Nie wiem ja mam czarne relingi. Skoczę do serwisu CB i pogadam z ziomkiem co by ciekawego zaproponował.

ML miałem wcześniej ale mam mieszane uczucia co do niej. Jako antymisiek to wystarczy w zupełności.

Kwestia tylko jeszcze zamontowania radia w moim b5 muszę znaleźć optymalne miejsce i pewnie to będzie od strony pasażera przy drążku do zmiany biegów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radio pomiedzy fotelem pasazera a tunelem calkiem spoko dostep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak i jestem bardzo zadowolony:

 

johnnyII.jpg

 

hawaii.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziure w dachu masz ? Jak masz rozwiązaną antene do navi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

antena do navi poszła out, nie jest mi potrzebna, ponieważ nie używam nawigacji fabrycznej. Jeżdze na Mio P560 + Automapa 5.3, uzupełnieniem tego jest President Johnny II i President Hawaii w daszku jak dla mnie bomba i jeżeli chodzi o moje potrzeby i jeżeli chodzi o design :) A jak zechce miec navi w kokpicie i tak nie będzie to fabryczna nawigacja więc odbiornik umieszczę sobie gdzieś indziej :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam zestaw. Tylko radyjko mam na półce od książki serwisowej. Co do anteny FM to wrzuciłem ją do bagażnika ale niestety tylko w mieście łapała fale, na obrzeżach tylko Ojca Dyrektora dało się usłyszeć. Więc wstawiłem spliter (dupleks) aby radio FM i CB było na jednej antenie. Zasięg FM trochę wzrósł ale to jeszcze nie było to. Przy dokręcaniu anteny, jak dotknąłem anteny śrubokrętem to radio jak grało z lekkim szumem to zaczęło grać idealnie. Wziąłem przewód ok 10cm z jednej strony ściągnąłem izolację tak aby dało się owinąć podstawę anteny (ta metalowa część pod śrubką) resztę owinąłem wzdłuż cewki. Oba końce owinąłem taśmą żeby się trzymało. Zasięg w mieści ok 6-7 km, trasa ok 10km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jest i na to bardzo prosty sposób, drut miedziany + zalutowana końcówka od anteny FM u mnie wygląda to tak:

 

antena_fm1.jpg

 

antena_fm.jpg

 

w moim topicu opisane dokładnie co i jak :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu nad klapą na magnes najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak na dobrą sprawę zależy co kto lubi, mnie się magnes za cholerę nie podoba tym bardziej w kombi, a poza tym niszczy lakier trzeba kombinować z naklejkami ochronnymi, uważac przy zdejmowaniu łeee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności