Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie anteny montowane na stałe są na śrubce.

Problem w tym, że to jest i źle i dobrze.

Dobrze, bo w opisanej przez Ciebie sytuacji wystarczy poluzować śrubkę i antenę położyć.

Źle, bo widząc to byle debil odkręci i zabierze antenę w 3 sekundy.

Koledze z grupy - co opisuje - ukradli CAŁĄ antenę wyłamując podstawę z blachy.

Jak widać, nie ma dobrego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie anteny montowane na stałe są na śrubce.

Problem w tym, że to jest i źle i dobrze.

Dobrze, bo w opisanej przez Ciebie sytuacji wystarczy poluzować śrubkę i antenę położyć.

Nie wiem czy Cię dobrze rozumie że wszystkie anteny są na śrubce pewno chodzi ci o mocowanie ??? czy o to że każda ma taką możliwość łamania jak moja :D( jestem w świecie CB dopiero od roku i dopiero coś tam liznąłem z tematu) ja mam taką i dla mnie jest to wygodne rozwiązanie załączam foto.

texas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie.

Każda stała ma zdolność pochylania.

Różnią się jedynie konstrukcją tzn. jedne lamią się nad cewka, jak twoja, a inne pod cewka jak moja.

To drugie rozwiązanie jest IMHO lepsze w naszym grajdołku, bo zostaje mały występ, za który trudno złapać bez narzędzia w celu wyrwania podstawy.

Antena z obrotem nad cewką powoduje, że nawet jak zdejmiesz bat, to zostaje solidy uchwyt dla kretyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda stała ma zdolność pochylania.

 

No nie każda New Alaska jest wkręcana do głowicy PL i wadą anteny jest że nie ma regulacji w pionie.

 

 

Antena z obrotem nad cewką powoduje, że nawet jak zdejmiesz bat, to zostaje solidy uchwyt dla kretyna.

 

Właśnie chodzi o mocowanie do częstego zdejmowania mało praktyczna jest głowiczka DV http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=s001 natomiast wspomniana wyżej antena jest na głowiczce PL http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=s003 i po dwóch latach przy/odkęcania nie miałem śladów zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie chodzi o mocowanie do częstego zdejmowania mało praktyczna jest głowiczka DV .

 

Dlaczego, Mocowana jest zwykle na śrubę z uchwytem i odkręcenie jej zajmuje kilka sekund. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego, Mocowana jest zwykle na śrubę z uchwytem i odkręcenie jej zajmuje kilka sekund. ?

 

Też nie odczuwam, żadnych uciążliwości-motylek i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego, Mocowana jest zwykle na śrubę z uchwytem i odkręcenie jej zajmuje kilka sekund. ?

To prawda ale z czasem wyrabiają się gwinty oraz te ząbki na półksiężycach - ale to tylko opinia moich kolegów,którzy używają już po kilka lat.

Ja używam mocowania PL i nie mam problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja, po głębokim namyśle postanowiłem nie odkręcać. :P

Owinąłem cewkę taśmą i posmarowałem lekko olejem. W tydzień nalepiło się na nią sporo brudu, a nawet miejscami zrobiły się rdzawe plamy.

Przy myciu samochodu dokładnie pilnuje, aby jej nie myto.

Wygląda na starą i pordzewiałą,

Po zdjęciu taśmy jest nowa i lśniąca - jak ze sklepu.

Starej i pordzewiałej nikt nie ukradnie, taką mam nadzieję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość masoya

Ja osobiscie wsadzilem CB po lewej stronie w schowku (b5 97rok), radio uniden 520xl wchodzi dosc ciezko, ale jest git. Zrobilem mala dziurke na kable, kabel od anteny schowalem w progach od strony kierowcy, rozkrecilem plastiki przy skrzyni i rozdzielilem kabelki od popielniczki w kostke.

Efekt - wszystko schowane, tylko z gruszka nie wiem co zrobic, chyba dam na rzep na drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest za duże do schowka.

Zamontowałem na osłonie kanału od strony pasażera. Uchwyt na gruszkę przykręciłem do dolnej prawej zaślepki przełączników na kontroli środkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Witam u mnie wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach z tym że zasilanie mam już podpięte do radia i uchwyt do mikrofonu przykręcony z boku radyjka. Antena wsunięta pod reling więc na pewno nie spadnie.:hurra:

Obraz 023.jpg

Obraz 024.jpg

Obraz 025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem sobie radyjko president hary i teraz potrzebuję dobrą antenkę wiem że, dobre są ML-ki 145 ale są bardzo długie a może byście poradzili jaką dobrą kupić antenkę w miejsce radiowej [krótszą]ale żeby brała podobnie do ML 145.Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Witam. Passek jak w miejsce radiowej to najlepiej President Indiana, do tego spliter i masz pod jedną anteną radio i CB. Indiana ma jakieś 125 cm. Jeżeli za długa jeszcze to proponuję Sirtela Gamme ma długość 92 cm tylko nie wiem jak wspólpracuje ta antena ze spliterem. To naprawdę niezłe anteny nie wymagające strojenia więc jak w dziurkę po radiowej to proponuję coś z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz i tak właśnie oscyluję pomiędzy indiana a gamma i do tego spliter może ma ktoś na forum paska z takimi antenkami jak to sie sprawuje jakieś foto.Miłego dnia pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie, że radio najlepiej montować w półce na książkę to wiem ale co z gruszką gdzie ją umocować tak aby nie przeszkadzała?

Nie chciał bym wiercić otworów na ślepo i później okaże się że to złe miejsce (gdzieś obok było by lepiej). Myślałem też nad spliterem czy to dobre rozwiązanie? Czy CB bedzie chodziło na normalnej antenie od radia?

A jeszcze jedno skąd ukraść napięcie do CB aby nie było spadków mocy i było ok

Dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Jeżeli chcesz jedną antenę do CB i radia to wywalasz radiową i wstawiasz w jej miejsce antenę do CB helikala i spliter. Proponuję Indianę nie trzeba jej stroić, do niej spliter i powinno śmigać aż miło. Zasilanie do CB radia ciągnij z akumulatora w ten sposób unikniesz zbierania zakłóceń. Miejsce po książce moim zdaniem nie jest szczęśliwe ze względu na problem z dostępem do radia w czasie jazdy i ewentualną potrzebą doregulowania sobie czegoś. Najlepsze miejsce to tunel po stronie pasażera a uchwyt mocujesz w dywaniku i nie ma potem śladu po demontażu no i uchwyt do mikrofonu na obudowie radyjka z boku na śrubach mocujących obudowę. Taka moja propozycja. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam pytanie, czy w tej okładzinie po prawej stronie można kręcić byle gdzie czy tylko w jakimś określonym miejscu ? Chciałbym zamontować radio tak jak ma Arek Puto i nie chce czegoś uszkodzić :), nie wiem czy to ma znaczenie ale mam automata wersja po lifcie radio to tti 770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Witam. Myślę że bez najmniejszego problemu możesz montować. Jeżeli masz wątpliwości to zdejmij osłonę tunelu i zerknij między dywan a tunel czy nie ma tam jakiejś wiązki elektrycznej. Co do montażu to musisz sobie sam znaleźć w jakim dokładnie miejscu i jak nachylone radyjko ze względu na długość rąk po to abyś miał wygodny dostęp do radia bez konieczności odwracania uwagi od prowadzenia auta. U mnie taki montaż jak mam wymusiła niestety blokada skrzyni bo wolałbym mieć radio trochę bliżej fotela pasażera ponieważ schowek nie do końca mi się otwiera. Pozdrawiam i do dzieła:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak....Przyznam sie ze kompletnie nie znam sie w sprawach dotyczacych CB a chcialbym troche zaoszczedzic na mandatach bo juz uzbieralo sie tego pewnie z 1000 zl jak nie lepiej(okres mniej wiecej 2-3 latka).Po poczytaniu tematow odnosnie radyjek jestem zdecydowany w 99% wlasnie na Unidena Pro 520 XL.Pozostaje jeszcze kwestia antenki.Chetnie bym zamontowal ja na tylniej klapie za pomoca uchwytu np. takiego:

http://www.allegro.pl/item392049389_...ocny_hurt.html

..zeby tylko na parkingu odkrecic motylek i schowac antenke.No i zeby kabel przeprowadzic na stale zeby sie nie platal po samochodzie.

Chyba zakupie radyjko na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item399210378_...wany_wtyk.html

..chociaz nie wiem jak to bedzie z ta gwarancja skoro sprzedawca nie wystawia faktur..

Ktora antenke z Allegro (niedroga) zamowic do tego radyjka zeby dobrze sprawowal sie taki zestawik...??

__________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności