Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

hej. czytajac wypowiedzi o zamontowanych antenach na relingu nie mozna jednoznacznie stwierdzic ze pomysl jest najlepszy. jednak po zmianie autka ta droga montarzu (przynajmniej na ta chwile) jest dla mnie optymalna.

posiadam antene president, planuje ja zainstalowac na takim uchwycie.

 

i jak najlepiej ustawic te pierscienie na tej antenie?

 

 

mozecie mi powiedziec co myslicie o takim rozwiazaniu? czy antena czasem nie jest zbyd ciezka itd.

za wszelkie uwagi bede wdzieczny

pozdro

reling.jpg

antena2.jpg

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak zamontowane na antenie PR Texas 209cm śmigam już ze 2 lata i zero problemów. Do tego podpiłowałem okrągłym pilnikiem delikatnie reling od spodu tak , że śruba dotyka w tym miejscu reling i masa jest idealna.

ebf692a1bd2f5407m.jpg

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak najlepiej ustawic te pierscienie na tej antenie?

 

Reflektometr w dłoń i mierzymy, te pierścienie zmieniają impedancję anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reflektometr w dłoń i mierzymy, te pierścienie zmieniają impedancję anteny.

a jest jakies miejsce poczatkowe, czy ma tu zastosowanie metoda prob i bledow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od środka (obydwa pierścienie razem) i potem zgodnie ze wskazaniami reflektometru w górę bądź w dół. Ważne, aby pierścienie były razem, na koniec warto je "zakontrować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i znow wielkie dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja antenę zamontowałem tak jak na zdjęciu.

Blacha nie rdzewka około 2mm grubości.

Taki sam uchwyt (tylko inaczej zagięty) został wykorzystany kombi B5 i A4

1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody_ONY

koledzy ma problem z montazem anteny na klapie bagaznika mianowicie jak kabel puscic zeby jak najmniej go bylo widac a nie przygniatala go klapa zeby z czasem sie nie przetarl pozdrawiam

Edytowane przez Młody_ONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sedan czy kombi ? Jak masz sedana to niestety musisz go trochę zostawić bo jak otwierasz klapę to ona idzie cała do góry i jakaś tam rezerwa kabla musi być. U mnie masz foto. Też ostatnio montowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zdjęć Passata B5FL lub B5 w sedanie z anteną Sirio T3-27 w dziurze po antenie FM.

Planuje w swoim passku przeprowadzić dyskretny montaż CB i przed zakupem chciałbym zboczyć jak się prezentuje na aucie.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie montażu anteny CB w moim pasku. Pacjent jak po lewej w opisie. Jest to kombi, a jako miłośnik cb muszę mieć konkretną antenkę zamontowaną na stałe. Szkoda mi dachu (w poprzednim aucie zrobiłem na środku dziurkę pod antenę) i pomyślałem o montażu w miejsce anteny fm. Pytanie kieruję do osób, które tak montowały antenę w b5 lub widziały taki montaż. Plan jest taki, żeby wyjąć antenę fm, w jej miejsce postawić antenę cb, natomiast jako fm kupię elektroniczną, którą przykleję na szybę boczną lub tylną.

Moje pytanie brzmi, czy w b5 do anteny fm jest doprowadzone zasilanie czy będę musiał kombinować z jego doprowadzeniem?

Ile metrów kabla będzie mi potrzebne tak orientacyjnie? (współczynnik skrócenia sobie wyliczę i utnę jak trzeba)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie tak wjj2.jpg z anteny gps od sharana. Lub mozesz sprobowac podlaczyc antene wewnetrzna od sharana pod ogrzewanie tylnej szyby.

 

czzr.jpg

 

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w b5 do anteny fm jest doprowadzone zasilanie czy będę musiał kombinować z jego doprowadzeniem?

Jak masz oryginalne radio to ono samo podaje napięcie do wzmacniacza, do nieoryginalnego będziesz musiał dołożyć separator.

 

współczynnik skrócenia

Co to takiego? przecież kabel możesz mieć dowolnej długości. Nie wiem dokładnie jak chcesz poprowadzić kabel ale mi do montażu na relingu z tyłu po stronie kierowcy prowadząc go pod progami, tapicerką bagażnika, słupkiem i wyrzucając na dach wystarczyło mi 7 metrów kabla. Radio mam zamontowane pod kierownicą na półce przewidzianej na książkę serwisową. Kabel na całej długości schowany pod tapicerką.

 

Kolega Gracek ma bardzo fajny montaż. Na cb-forum.pl ma pokazany a tutaj rzucił Ci jedną fotkę.

 

natomiast jako fm kupię elektroniczną, którą przykleję na szybę boczną lub tylną.

Dobrze to przemyśl bo jak dla mnie kasa wywalona w błoto. Nie wiem czy tu na forum czy na w/w forum ktoś zapodał antenę chyba blaupunkta i co.... **** nie działało to dobrze. Sam w golfie miałem antenę cb w miejscu fmki a fm wsadzoną za tylna szybę i często gubiło sygnał. Jeśli firmowa na szybę ani ORI nie dawała rady to wątpię żeby jakiś chińczyk działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Podoba mi się bardzo montaż kolegi Gracka ale nie wiem czy będę miał na to środki i czas. Póki co muszę posłużyć się tym co mam i dokupię tylko kabel i antenkę wewnętrzną fm (wujaszek z taką za 12zł w oplu zafirze śmiga już 3 lata i ostatnio coś zaczęła szwankować - jak za tą cenę uważam, że sukces) Ogólnie będę dążył do tego jak ma Gracek zrobione, ale wszystko z czasem.

Współczynnikiem skrócenia się posługuje bo mnie tak nauczył mój guru w temacie cb-radia. Nigdy nie wnikałem jak bardzo jest to istotne i czy ma sens czy nie. Ufam mu w tym temacie i uznaję jego wiedzę i słowa za prawdę objawioną i z tym nie dyskutuję. Wiem jak go wyliczyć i wyliczałem go dla kabla na bazę (H155) i dla RG58 do auta. Niby jest to nie istotne ale przynajmniej wiem, że zrobiłem najlepiej jak mogłem, a zależy mi na tym żeby swr był cacy nie tylko na ch19 ale także kilka 40-stek w lewo i w prawo :).

 

Dzięki za zainteresowanie tematem. Jak zamontuję wszystko może pokuszę się o jakąś fotorelację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt mojego montażu jest nieduży bo wyniósł mnie 40zł plus główka pl sirio, z czasem troszkę gorzej bo montowałem to około 5godzin. Kablem stroisz anteny, ale tylko niektóre stacjonarne :jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na montaz anteny w moim temacie. Koszty dodatkowe 0zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Magnes za zainteresowanie. Niestety u mnie takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Po pierwsze, magnes żeby utrzymać moją antenę musiałby mieć średnicę 16cm. Odkręcanie anteny, żeby wjechać na parking podziemny czy też do garażu powodowałoby rysowanie za każdym razem dachu (magnes przy odkręcaniu i dokręcaniu bata na stopkę się też obkręca na dachu). No i zostaje jeszcze kwestia estetyki, taki placek na dachu to nic szczególnie pięknego, a magnesy o tej średnicy to bardzo chodliwy towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam takie pytanie. Mam antenę Midland ML-145 (165cm) na podstawie magnesowej. Z racji że guma osłaniająca magnes się trochę porwała pomyślałem aby zamontować ją na stałe. Jaki uchwyt byście polecili? Nie będę wiercił dziur w dachu. Myślałem nad jakimś uchwytem klapowym ale słyszałem na ich temat różne opinie. Zastanawiałem się czy nie dorobić sobie uchwytu z blachy stalowej ok. 2-2,5mm grubości i przykręcić pod jedną ze śrub mocujących zawiasy tylnej klapy. Blachę oczywiście przed montażem dałbym do cynowania aby zaraz ruda jej nie zjadła. Najlepiej jakby ktoś podrzucił jakieś konkretne linki z allegro czy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uchwyt alan sps inox, nie rdzewieje i cena przystepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności