Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

No bywa, bywa. Trafiłeś na lipny egzemplarz!

Niestety, ale akurat 2,0TDI z lat 2005-2006 nie trudno było trafić na lipny egzemplarz pod względem głowicy i koła dwumasowego. Sam przy przebiegu 23tys km wymieniałem głowicę i dwumasa na gwarancji. Poza silnikiem 2,0TDI to moim zdaniem bardzo dobre auto i w zestawieniu z 1,8TSI badź 2,0TSI dla mnie idealne. Aktualnie jeżdżę toyotą i niby to nowe auto, ale pod każdym względem gorsze od passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli miałeś to samo. U mnie pierwszy raz głowica była wymieniana przy ok. 60-ciu tysiącach

U mnie dokładnie tak samo koło 60.000km. Tylko ,że zrobiono na gwarancji nie było płacone ani złotówki. Sprzęgło także wymienili na gwarancji po raz pierwszy, po raz drugi (10.000km temu) zapłaciłem w raz z dmumasą kosmiczną kasę w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bajera przy wlączniku do świateł "AUTO" na tym pokrętle w Passku highline 2010?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za bajera przy wlączniku do świateł "AUTO" na tym pokrętle w Passku highline 2010?

Chyba wiem o co Ci chodzi bo w swoim nie masz trybu automatycznych świateł.

To jest to ,że nie musisz cały czas przekręcać pokrętła od świateł tylko samoczynnie Ci się włączają jak się ściemni (czujnik zmierzchu). Można też ustawić tryb skandynawski -czyli światła świecą się cały czas nie zależnie od pory dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja wyposażeniowa Carat ? Czym ona się rożni od np. Highline ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CARAT to patrząc na rodzynki z allegro, to juz chyba full wypas i troszkę inne te skóry... z pamięcia itp?

 

Rojasek: zgadza sie, nawet myślałem zmienić tryb u mnie VAGiem jak gadałem z Wolfem:) Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CARAT to patrząc na rodzynki z allegro, to juz chyba full wypas i troszkę inne te skóry... z pamięcia itp?

Taaa, w PL byłą nie dostępna , z resztą tak jak INDIVIDUAL .

Rojasek: zgadza sie, nawet myślałem zmienić tryb u mnie VAGiem jak gadałem z Wolfem Zobaczymy...

Ale Ci powiem ,że ja tego nie używam, w ogóle nie przydatne . Cały czas trzymam na włączonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Ci powiem ,że ja tego nie używam, w ogóle nie przydatne . Cały czas trzymam na włączonych.

 

Jak masz na przełączniku AUTO (coming&leaving home) to włączając na pozycję ostatnią (mijania) swiatła same po czasie zgasną (nie trzeba włączac trybu skandynawskiego, po prostu przełącznika sie nie rusza) bez opcji c&l home warto włączyc tryb skandynawski, bo wtedy nie musimy co kawałek włączac i wyłączać świateł. A czujnik swiatła o którym mówicie jest przydatny (jest połączony z comming&leaving home i moze zle zauwazyłem ale i z navi która sie sama sciemnia i rozjaśnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem nad tym, co mają Skody Octavie choćby i to fabrycznie - mijania jako przeciwmgielne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!

Panie i Panowie mam pytanko? dlaczego po sprawdzeniiu numeru VIN w serwisie nie otrzymałem wydruku?

Podczas sprawdzania wszystko zgadzało sie z książką serwisową. Nadmieniam iż auto zostało sprowadzone z Niemiec. Możliwe jest żeby sprzedający miał jakis układ z pracownikiem serwisu?))

poradzcie coś.

pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO nie może Ci wydać wydruku.coś się ostatnio pozmienialo w tej kwestii.jedenym wyjsciem jest jakiś znajomy w ASO albo ASO , któro Ci taki wydruk wyda wbrew prawu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASO nie może Ci wydać wydruku.coś się ostatnio pozmienialo w tej kwestii.jedenym wyjsciem jest jakiś znajomy w ASO albo ASO , któro Ci taki wydruk wyda wbrew prawu

Dokładnie, tak samo teraz VIN-u przez telefon Ci nie podadzą. Musisz podjechać z dowodem rejestracyjnym do serwisu. Wydruku nie ma jak dostać niestety :) Poza tym co mu po układach? Jezeli udowodniłbyś ,że serwis nienależycie sprawdził samochód (chodzi tutaj o przedkupne sprawdzenie samochodu) możesz wystąpić na drogę sądową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydrukują, bo VW już miało problemy... różne kombinacje naszych rodaków z przebiegami wbrew tego, co było w bazie VW.Jak sprowadziłem swojego Passka, gość bez problemu wklepał VIN do kompa, odwrócił monitor w moją stronę i "patrz pan!" - podziękowałem :) Jak sprzedawałem B5FLa, to to samo - powiedziałem mu kiedy był ostatni przegląd w ASO w DE, ten pokiwał głową przy Kupującym i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc!!!Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsystkich. Nowy od wczoraj ale w temacie ;)

 

Mam B5 i szykuje sie do kupna B6 2006r. Nie wiem ktory model silnika wybrac 1.9 TDI czy 2.0 TDI. wiem ze roznia sie moca ale to kazdy wie ;). bardzo duzo ludzi z B5-ek mowi mi ze 1.9 TDI to bardziej udane silniki jak wy to widzicie - jezdzicie nimi na codzien .

 

Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i dla świętego spokoju wziałem 1.9TDI 105KM, gdybyś celował w B6 rocznikowo 2007, to myślę spokojnie 2.0TDI można brać, już w 2006 były podobno lepsze... Jakbym teraz brał, to 2.0TDI 170KM i DSG :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze przeczytaj cały ten temat.ja powiem Ci tylko tyle, że jak chcesz ściągać samochód z niemiec to bardzo dokładnie go sprawdź (w polsce to samo).i miej na uwadze, że jak samochód jest za poł darmo to napewno nie pojeżdzisz nim zbyt długo.to się tyczy bardziej silników 2.0 ,bo 1.9 są starszą konstrukcją i nie są tak rozbudowane technologicznie, więc co za tym idzie są trwalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie anglik jezdzony w Angli mysle o roczniku 2006 -2007 max.

 

Wahalem sie miedzy A4 a Passatem ale cos mi podpowiada ze ten drugi zreszta buda mi sie cholernie podoba. Jezdzilem 2.0TDI 2009r. przez 2 tyg. ( samochod zastepczy ) i teraz chcialbym taki ale troszke za drogi jak na moje progi :zeco.

 

Wyposazenia sa zblizone ale wazne jest dla mnie spalanie bo duzo jezdze po miescie i stoje w korakch.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyposazenia sa zblizone ale wazne jest dla mnie spalanie bo duzo jezdze po miescie i stoje w korakch.

 

jak nie jeździsz w trasy tylko samo miasto to bierz 1.9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za porównanie? 2.2D-4D do 2.0TDI i tego prawie 40KM mniej.

Może i mniej, ale dynamika passata niczym nie ustępuje toyocie mimo mniejszej mocy. Silnik volkswagena na pompowtryskach ma inną charakterystykę i pomimo tego, że jest wyraźnie głośniejszy, jeździło mi się z nim lepiej - takie moje subiektywne odczucie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności