Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Taki program jest używany głównie dla tych, co dużo jeżdżą na dłuższych odcinkach. Chodzi o to, zeby nie stawiali się na serwisie co 2 miesiące. Jeżeli jeździsz mało lub na krótkich odcinkach, to lepiej zmieniać olej częściej.

Racja, ale należy pamiętać, że to jest przegląd wg wskazań kompa, a nie co 30 k km. Różnica taka, że jak ktoś jeździ krótkie odcinki to mu komputer pokaże wymianę oleju właśnie po ok 15-20 k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica taka, że jak ktoś jeździ krótkie odcinki to mu komputer pokaże wymianę oleju właśnie po ok 15-20 k km.

Może aczkolwiek nie musi, bo to tylko komputer i nie jest w stanie zmierzyć zabrudzenia ani gęstości oleju. Te parametry można ustawić za pomocą VAGa i ja tak do końca im bym nie ufał. U mnie w aucie pierwsze 30 tys. km silnik był na LL, użytkowanie wcale nie polegało na normalnej jeździe na średnich odcinkach - nawet napisałbym, że krótkich - 15-20km a pomimo tego komputer pierwszą wymianę wskazał dopiero po prawie 31k km, stąd moja decyzja o zmianie na 15k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koles zrobil je w Niemczech i udaje ze jest OK.Mam zdjecia jego po szkodzie.

 

Masakra jakie przekręty robią. Wrzuć te fotki z ciekawości, albo na mail mi wyślij (podam na PW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 5kkm zmień tryb na ten co 15kkm , co do lusterek ciągnij a się złożą. Co do parkowania , to w Passacie jest na prawdę dobra widoczność. Zobaczyłbyś jak się parkuje ALFĄ 159 to dopiero masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 5kkm zmień tryb na ten co 15kkm , co do lusterek ciągnij a się złożą. Co do parkowania , to w Passacie jest na prawdę dobra widoczność. Zobaczyłbyś jak się parkuje ALFĄ 159 to dopiero masakra :D

 

Może raczej pchaj - ciągnąć się nie da (chyba, że jesteś wybitnie "uzdolniony" manualnie :))

 

A rzeczywiście moja żona twierdzi, że widoczność jest wg niej lepsza niż w Octavii II - ja i tak ufam czujnikom parkowania.

P.S. theOne ma czujniki parkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może raczej pchaj - ciągnąć się nie da (chyba, że jesteś wybitnie "uzdolniony" manualnie

Zależy z kórej strony lusterka stoisz, możesz pchać lub ciagnąć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 5kkm zmień tryb na ten co 15kkm , co do lusterek ciągnij a się złożą. Co do parkowania , to w Passacie jest na prawdę dobra widoczność. Zobaczyłbyś jak się parkuje ALFĄ 159 to dopiero masakra

Uroki segmentu D :) Wiem, że w Passacie jest ok. Siedziałem w Insignii więc mam punkt odniesienia. Do lusterek 700 zł dopłaty, więc szkoda pieniędzy. Dzisiaj rano wybrałem się na przejażdżkę, włączam radyjko (ciągle mi szkoda, że nie ma przycisku navi :))) i mało nie wjechałem w samochód...

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie czytam jakie przekręty robią handlarze to odechciewa mi się zmieniać auto. Jedziesz do serwisu sprawdzasz dokładnie i jest wszystko ok. Nagle okazuje się że samochód w Niemczech widnieje jako skasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ie

Zależy z kórej strony lusterka stoisz, możesz pchać lub ciagnąć .

Mimo wszystko lusterka można tylko składać lustrem do wewnątrz, więc nikt w drugą stronę tego robić nie będzie próbował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak staniesz od wewnętrznej strony lusterka to ciągniesz a nie pchasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak staniesz od wewnętrznej strony lusterka to ciągniesz a nie pchasz

Ja też jestem tego zdania, ale jak widać kolega znacznie bardziej lubi pchać niż ciągnąć :marecek - popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrzucam fotki ale pozniej, aktualnie sprawa trafila na policje a w poniedzialek na prokurature idzie pismo i do wydzialu komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powrzucam fotki ale pozniej, aktualnie sprawa trafila na policje a w poniedzialek na prokurature idzie pismo i do wydzialu komunikacji.

 

Współczuję bardzo, aż strach pomyśleć do czego skłonne są jeszcze osoby handlujące samochodami... Swoją drogą dobrze, że sprawa wyszła na jaw przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z rcd 510...

 

EDIT-serwis się uporał :)

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nic nie widzę, ale fajnie, że się przyznał Jak się tam dostać?

Nie masz malutkich szczypców? Może uda się złapać. Bo jeżeli nie to trzeba będzie wymontować RCD-ka i przechylić żeby wypadło ;/

 

Cytat:

Napisał theOne Zobacz post

No i jak staniesz od wewnętrznej strony lusterka to ciągniesz a nie pchasz

Ja też jestem tego zdania, ale jak widać kolega znacznie bardziej lubi pchać niż ciągnąć - popieram

"A on tylko banany i banany " :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz malutkich szczypców? Może uda się złapać. Bo jeżeli nie to trzeba będzie wymontować RCD-ka i przechylić żeby wypadło ;/

To jest już głęboko... Przez piankowe "zatykacze" nic nie widać. Demontaż jak rozumiem jest skomplikowany? Czyli salon, ciekawe ile za takie coś wezmą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli salon, ciekawe ile za takie coś wezmą...

Pff w salonie ,w którym kupowałeś takie coś powinni Ci za free zrobić. Bo samemu bym się tego nie podejmował a komuś nie za bardzo bo jeszcze porysuje i będzie buba.

 

Cytat:

Napisał Michal.Enter Zobacz post

Ja tam polecam aso, dobre aso Koszt 150 zł, opisywałem tą usługę gdzieś.

Na pewno nie w W-wie za te pieniądze. Realnie koszt sprawdzenia auta w ASO to 450pln i jest to kwota z cennika za taką właśnie usługę. Mogę polecić ASO Zasada.

Swoją drogą nie wiem skąd Michal.Enter bierze te ceny , ale w każdym ASO cena waha się od 330-500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciało się mieszkać w Wa-wie to się ma. :-)

 

W wakacje tamtego roku płaciliśmy 150 plus sprawdzenie amortyzatorów za 50 zł w aso vw w częstochowie. Na temat tego serwisu na prawdę żadnego złego słowa nie można powiedzieć. Wg mnie profesjonalizm, tylko trochę kosztujący. W dziale polecam jest opisana ta usługa, która wykupiliśmy przed kupnem be6. Dostaliśmy to co najbardziej nas interesowało, dostęp do bazy danych, wydruki z wyposażeniem, sprawdzenie wszystkich sterowników vasem i sprawdzenie wozu elektronicznym miernikiem grubości lakieru, później jeszcze poszliśmy na salon sprawdzić czy powłoką ma normalną grubość. Zajął się nami wtedy sam kierownik serwisu. Bardzo pozytywnie zaskoczony byłem. Myślałem że wezmą kasę, postawią na podnosnik i się patrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciało się mieszkać w Wa-wie to się ma. :-)

Ja serwisuje w GD nie w W-wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciało się mieszkać w Wa-wie to się ma. :-)

 

W wakacje tamtego roku płaciliśmy 150 plus sprawdzenie amortyzatorów za 50 zł w aso vw w częstochowie. Na temat tego serwisu na prawdę żadnego złego słowa nie można powiedzieć. Wg mnie profesjonalizm, tylko trochę kosztujący. W dziale polecam jest opisana ta usługa, która wykupiliśmy przed kupnem be6. Dostaliśmy to co najbardziej nas interesowało, dostęp do bazy danych, wydruki z wyposażeniem, sprawdzenie wszystkich sterowników vasem i sprawdzenie wozu elektronicznym miernikiem grubości lakieru, później jeszcze poszliśmy na salon sprawdzić czy powłoką ma normalną grubość. Zajął się nami wtedy sam kierownik serwisu. Bardzo pozytywnie zaskoczony byłem. Myślałem że wezmą kasę, postawią na podnosnik i się patrz.

Chodzi Ci o ASO "Marszałka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności