Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam na co narzekać naprawdę uwierz mi.
To mnie również przekonało ze to będzie lepsza decyzja niż kupno diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie również przekonało ze to będzie lepsza decyzja niż kupno diesla.
benzyna może i droższa jako paliwo ale części na pewno tańsze i mniej awaryjne silniki to są wg mnie (to moja prywatna opinia) i jak bym zmieniał to tylko na PB :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzyna może i droższa jako paliwo ale części na pewno tańsze i mniej awaryjne silniki to są wg mnie (to moja prywatna opinia) i jak bym zmieniał to tylko na PB :dobrze
Rafał ja tez tak uważam a w końcu to ja będę jeżdził i tankował oraz serwisował padake. Decyzja już zapadła ze i tak biore PB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze no ja mam paska kombi 2.0 TFSI 200 152 tkm kucy robie w roku od 10 do 15 tkm i dlatego padł wybór na benzyne mam go od pazdziernika ver bez pdc skóra xenon tempomat full wypas w zimie pali mi to 12 litrów chodzi o miasto trasa trasa od 8 do 10 zalezy jaki but jak na razie nie ma problemów jesli chodzi o silnik jedynie nie lubi jak jest zminy gwałtu wtedy widac jak wskaznik paliwa idzie w dół bo jak jest ciepły to nie widac wiekszego spalania nie wiem czy to tylko u mnie ?

 

 

mam namiary na gostka z wa-wy co z tego silnika bez zadnych problemów robi 300 koni i 480 n

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek mnie i 200KM wystarcz teraz mam 101 to jak będę miał 200 toż to szok. :lol Przy takim spalaniu jak piszesz to nie mam co się martwic nie jest tak źle. A przy zimnym to raczej żadnego silnika nie powinno się butowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek

Witam

jestem zainteresowany kupnem tego samochodu,i mam pytanie czy wybrać 1,9 TDI 105km

czy 2,0 TDI 140km 170km HIGHLINE jaka wersja lepsza? 1,9 czy 2,0.

Edytowane przez Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój post został usunięty?? Ja nie bardzo rozumiem administratorów. Jeżeli ktoś szuka auta, to lepiej żeby kupił coś dobrego a nie jakąś kaszankę z allegro...

Więc jeżeli tutaj wspomniałem że mogę sprzedać swoje auto, to chyba nic złego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy czy uzywany ? jesli chodzi o 1.9 na 1600 kg bude 105 koni to dla emeryta 2.0 ale po 08 bo starsze sie sypią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HIGHLINE jaka wersja lepsza
To zależy bo teraz można kupić comfortline z doposażeniem i będzie prawie jak Highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego mój post został usunięty?

Odpowiedź znajdziesz czytając regulamin forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego 2.0 tdi nie brał znam kilka osób które mają te silniki w skodzie, seacie czy vw i strasznie są wkur*** na jakość porównując do starych sprawdzonych jednostek 1.9

Jak ktoś robi ok 15 tyś to brać benzyne i nawet sie nie zastanawiać. Ja śmigam codziennie do pracy (25 km w jedną stronę) zwykle rano jak jade to spokojnie nie ma ruchu a zanim sie rozgrzeje to jestem w 1/3 drogi wiec go nie cisne szkoda auta. Spalanie jakie wychodzi mi na takiej trasie (wiekszość miasto i okoliczne wioski ) to 9l/100 przy prędkości do 90 km /h.

Jazda w trasie 500 km do warszawy i do domu wyszło mi średnio 7.8 przy prędkościach do 130. Można spokojnie jeździć tym autem oszczędnie a 200 koni powoduje że wyprzedzanie to przyjemność która trwa bardzo któtko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze w 10L można się śmiało zmieścić wiec nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam manuala 6 biegów ale wiem bo jezdziłem z DSG w automacie jest jest inne spalanie kuzyn miał to jadło mu to 14 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam manuala 6 biegów ale wiem bo jezdziłem z DSG w automacie jest jest inne spalanie kuzyn miał to jadło mu to 14 litrów

No to normalne ze automat więcej spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz jeździł jak pozostali użytkownicy drogi tzn. do 140, bez piłowań do odcięcia, to w 10 się zmieścisz, ale powiem szczerze, że to trochę jak jazda w kagańcu ;) Gdy silnik pracuje w "obrotach użytecznych", czy przy prędkościach wysoce autostradowych to te 15-17 trzeba liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz- 2.0 tfsi 15-17 na autostradzie??? Chyba się nie da...no chyba że na 4 biegu na max. obrotach...

Tyle to może takie auto jak twoje spali.

Jeszcze w trasie nigdy mi więcej nie spalił niż 10 litrów. A przy normalnej jeździe w (140-150 km/h) w granicach 8 litrów. Ostatnio nawet w trasie do 7.3 mi zszedł. Nie jest tak źle... Moje auto to jest w automacie.

Do DUŻEGO - teraz chyba zgodnie z regulaminem napoisałem....Więc niech DUŻY niech się gak mocno w rolę nie wczuwa i nie wywala moich postów...

 

A tak na marginesie - chyba z DUŻYM się polubiliśmy...

 

Do przesyłania mi wiadomości korzystaj z PW/Duży

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 tdi sprawdzone silniki 105 koni zawsze można dodac pare koni i masz 130 koni i 1,9 dalej mniej awaryjny jak 140 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbawliz napisał:

"Ja bym tego 2.0 tdi nie brał znam kilka osób które mają te silniki w skodzie, seacie czy vw i strasznie są wkur*** na jakość porównując do starych sprawdzonych jednostek 1.9

Jak ktoś robi ok 15 tyś to brać benzyne i nawet sie nie zastanawiać. Ja śmigam codziennie do pracy (25 km w jedną stronę) zwykle rano jak jade to spokojnie nie ma ruchu a zanim sie rozgrzeje to jestem w 1/3 drogi wiec go nie cisne szkoda auta. Spalanie jakie wychodzi mi na takiej trasie (wiekszość miasto i okoliczne wioski ) to 9l/100 przy prędkości do 90 km /h.

Jazda w trasie 500 km do warszawy i do domu wyszło mi średnio 7.8 przy prędkościach do 130. Można spokojnie jeździć tym autem oszczędnie a 200 koni powoduje że wyprzedzanie to przyjemność która trwa bardzo któtko :) "

 

Potwierdzam u mnie spalanie jest na takim samym poziomie. Jest to bardzo oszczędny silnik i wielka przyjemnośc z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty mówisz- 2.0 tfsi 15-17 na autostradzie??? Chyba się nie da...no chyba że na 4 biegu na max. obrotach...

Tyle to może takie auto jak twoje spali.

Jeszcze w trasie nigdy mi więcej nie spalił niż 10 litrów. A przy normalnej jeździe w (140-150 km/h) w granicach 8 litrów. Ostatnio nawet w trasie do 7.3 mi zszedł. Nie jest tak źle... Moje auto to jest w automacie.

Do DUŻEGO - teraz chyba zgodnie z regulaminem napoisałem....Więc niech DUŻY niech się gak mocno w rolę nie wczuwa i nie wywala moich postów...

Też miałem przez dłuższy okres passata z tym silnikiem w automacie, i oczywiście przy normalnej jeździe samochód pali ok. dyszki. Ale gdy go mocniej pogonimy to powyżej 15, i jest to normalne. Spróbuj jechać szybo na max jego możliwości a zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj- w mieście powiedzmy pewnie też ze 30 spali.....tylko kto jeździ cały czas z gazem w podłodze....

Mówmy o realnym zużyciu, a nie o maksymalnym...Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ma tylko dwóch położeń gazu - czyli 0 i 1 .

A poza tym nawet jeśli bym chciał dawać na trasie na max. gazie- i tak tego nie zrobię bo w zasadzie w polsce nie ma gdzie tak jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności