Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Troche brak logiki w tym co piszesz.

Chcesz kupić dobre auto, czy bliskie auto?

 

Sam widzisz jak wyglądają realia zakupowe.

Niby aut w brud a jednak tych godnych jest mniej niż chętnych na nie.

Mając te informacje i wzbogacony o dzisiejsze doswiadczenie, ja nie zawężał bym rejonu poszukiwań a zwiększył agresywność .

Piszesz ze nie zdążyłabyś pojechać - ale ktoś tez po niego nie jechał tylko robił przelew- to tez byś zdążył- tutaj dystans nie gra roli.

Jak długo szukasz auta? Chyba od niedawna- ten kto wpłacił zaliczkę chyba szuka juz długo i wie to czego JESZCZE nie wiesz Ty.

Prawda jest taka że Mirki dzwonią do klienta 15 min od wystawienia nowego auta na aukcji, przekonałem się o tym jak szukałem auta dla żony. Salon PL z małym przelotem znika z aukcji jak świeże bułeczki. Ale dzięki Bulletowi byłem szybszy, a po auto jechałem z Warszawy do Szczecina, dzięki za rady Łukasz.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Miło miło

kiedy to tak "dopomoglem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche brak logiki w tym co piszesz.

Chcesz kupić dobre auto, czy bliskie auto?

 

Piszesz ze nie zdążyłabyś pojechać - ale ktoś tez po niego nie jechał tylko robił przelew- to tez byś zdążył- tutaj dystans nie gra roli.

Jak długo szukasz auta? Chyba od niedawna- ten kto wpłacił zaliczkę chyba szuka juz długo i wie to czego JESZCZE nie wiesz Ty.

 

Tutaj akurat było trochę inaczej. Dzwonię o 8 rano Jest klient umówiony na 10 więc jaki ma powód sprzedający żeby go odwoływać? Jedynie mój zadatek jeśli się mu będzie chciało w coś takiego bawić (bo zaliczka nie zobowiązuje do niczego ani jego ani mnie). Pierwszy raz słyszę o zatkowaniu w ciemno. W ogłoszeniu może być wszystko zgodne z prawdą, ale nie musi. I wtedy się muszę nastawić, że skoro zadatkowałem, to albo biorę cokolwiek zostanę na miejscu albo tracę zadatek. I tak dopóki nie znajdę dobrego auta. Czyż nie? Czy może coś przegapiłem w Twoim wpisie? Tutaj mówiony klient przyjechał, obejrzał i kupił (wpłacił zadatek). Auto widział.

Chętnie poczytam jaka jest Twoim zdaniem poprawna "procedura" przy zakupie auta, które stoi 300-500km dalej. Człowiek uczy się całe życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym zaliczki na podstawie tylko zdjęć wiadomo jak dziś to jest.Ja też zamierzam sprzedawać swojego passata i nie wziął bym zaliczki od gościa co nie widział auta na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - nikt Wam nie każe zaliczkowac/ zadatkować.

 

Ktoś sie jednak zdecydował i sprzątnął rodzynka. Pewnie osób którym go sprzątnął jest więcej niż tylko Piotrek... :)

Jeśli facet w ogłoszeniu pisze ze bezwypadkowy z przebiegiem 150kkm to w treści przelewu wpisujesz. Jako kupujący ZALICZKA na bezwypadkowy xxx przebieg 150kkm

ZALICZKA jest zwracalna a jeśli sie okazało by ze auto nie jest tył co w ogłoszeniu to tym bardziej należy sie zwrot.

 

Jak to mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije...

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Miło miło

kiedy to tak "dopomoglem"

W zeszłym roku, jak kupowałem Micrę. Ja tam szybko sprawdziłem historię w CEPIK i zadzonilem, że zaliczkuje. Akurat gość poczciwy był i nie chciał zaliczki, ale mówił ze Mirki dzwonili później i chceli nawet cenę podbić ?.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu tego jedynego Passerati trzeba mieć cierpliwość. Swojego szukałem z pomocą znajomych ponad 8 miesięcy. Było warto :)

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie wolno płacić zaliczki nie widząc auta na żywo. Ja swego czasu jak szukałem Audi A3 to trafiłem na złodzieja ,który właśnie w ten sposób oszukiwał ludzi. Rzekomo był ze Złotoryi. Jak powiedziałem że jadę do niego to kontakt się urwał. Za jakieś kilka miesięcy znowu na niego trafiłem,ale już były to Słubice.Tylko zaliczka,umowa,jakiś notariusz.Powiedział że auto stoi w Berlinie ,to ja mu na to że ja pracuję koło Berlina i mogę być zaraz u niego.Podobnie kontakt się urwał. Zgłosiłem do portalu aukcyjnego że oszust,ale oni mają to gdzieś ,ważne że płaci za ogłoszenie. Win i zdjęcia autentyczne,tylko auta pewnie nie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba długo szukać jeśli szukamy auta z normalnym przebiegiem.

Za normalną cene.

Co innego jak szukamy ideału za grosze.

Kiedyś był u mnie młody człowiek z ojcem i wujkiem po auto BMW 530d fajne- naprawdę godne, cena normalna, przebieg 315.

Młodemu i tacie sie podobało ale wuja cfaniak mowi, ze pomimo iż autu nic nie dolega to ze pełno tego i se coś młody lepszego znajdzie.

Od słowa do słowa wyszło ze wuja szuka auta dla siebie juz od ....... 6 lat.....

Jakieś pytania?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

osobiscie nie chip'owalem, ale nie mowcie ze 1.9 TDI

jest slaby/nie podatny na chip, bo to ze sie komus cos sypie,

to tez moze byc wina fochowca ktory to robil !

kolega w golfie V 1.9 TDI obecnie 137KM i 320momentu,

silnik ma 200tysi i nic, na chipie chodzi juz z 40tysi,

niewiem dokladnie co i jak gdzie robil ale dal za chip 1800zl.

:)

 

Ja tez mam silnik 1.9 105KM, BXE. Podkręciłem przy 95tys km na 146KM i 312NM. Teraz mam 165 tys, czwarty rok już jeżdżę i naprawdę zero problemów. Warunek, nie przesadzać na dowloadingu. Ja mam tutaj trochę parametry obniżone, ale powyżej 2200 obr to chodzi super. Naprawdę miła jazda po takiej modyfikacji softu. Napewno ma tez znaczenie jaki spec to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli facet w ogłoszeniu pisze ze bezwypadkowy z przebiegiem 150kkm to w treści przelewu wpisujesz. Jako kupujący ZALICZKA na bezwypadkowy xxx przebieg 150kkm

ZALICZKA jest zwracalna a jeśli sie okazało by ze auto nie jest tył co w ogłoszeniu to tym bardziej należy sie zwrot.

 

Jak to mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije...

Takiej filozofii to mogą hołdować handlarze, a nie normalni ludzie, którzy na zakup samochodu wydają kilka swoich pensji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam silnik 1.9 105KM, BXE. Podkręciłem przy 95tys km na 146KM i 312NM. Teraz mam 165 tys, czwarty rok już jeżdżę i naprawdę zero problemów. Warunek, nie przesadzać na dowloadingu. Ja mam tutaj trochę parametry obniżone, ale powyżej 2200 obr to chodzi super. Naprawdę miła jazda po takiej modyfikacji softu. Napewno ma tez znaczenie jaki spec to robił.

 

silnikiem 1.9 TDI BXE przejechałem prawie 200k km po chipie.

Nie demonizujcie tego silnika, po chipie był dynamiczny i oszczędny; obecnie mam 2.0 TDI CR, jeździ podobnie ale więcej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile trzeba wyłożyć gotówki na passata b6 min 2008r. z silnikiem 2.0 TDI CR sedan? Oczywiście z manualna skrzynia biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile trzeba wyłożyć gotówki na passata b6 min 2008r. z silnikiem 2.0 TDI CR sedan? Oczywiście z manualna skrzynia biegów.

 

od 26k w góre; co do manuala to radze przemysleć, manual jest pancerny ale

DSG to bardzo udane skrzynie, wystarczy pamiętać o podstawowym serwisie i cieszyć się jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat może być irytujący przy parkowaniu, bo jednak w manualu szybciej te biegi "wchodzą". Czy z DSG tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo jeździsz a jął dużo parkujesz.

DSG to bajka.- nie znam kogoś kto by na nią narzekał- poza tymi którzy kupili auta z niskim "przebiegiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 3 lat mam DSG i nie wyobrazam sobie juz kupna w przyszlosci auta w manualu. Dosc czesto pozyczam tez auta na lotniskach -- obecnie juz zawsze tylko automat :)

 

Co do parkowania: jak widze co niektorzy miszcze robia na parkingach, to wnioskuje, ze skrzynia biegow bynajmniej nie jest dla nich najwieksza bolaczka :) Czasami to nawet fajnie popatrzec jak glowki im lataja niczymym mydelko fa :D

 

A nieco powazniej -- jedyne, co robie przy DSG podczas parkowania, to wylaczam Auto Hold, ktore zbyt pomocne wtedy nie jest. Ale sama skrzynia specjalnie nie przeszkadza w manewrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuję, bo bałem się właśnie trafić na auto z zajechaną skrzynią. Następne auto już zapewne z DSG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajechaną???

Zajefajną ???

Świadomie czy autokorekta :)

 

z tym parkowaniem to chyba komuś przeszkadza ze przy toczeniu sie z prędkością 10km/h noe moze zmieniać pomiędzy R i D bo skrzynia zrobi RiP :kosci:

oczywiscie ze moze- nikt nie broni.

Znowu zacytuje Leszka Czarneckiego któremu proponowano zakup najszybszej BMW 7 bo miała o sekundę lepsze 0-100- Leszek powiedział ze wyjdzie z domu o sekundę wcześniej. To tak Apropos opóźnień DSG podczas parkowania :)

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam czytam na internecie i ludzie piszą ze silniki benzynowe w passacie cc taki jak 2.0 tsi turbo nie są udane, wręcz benzyniaki wadliwe. Czy to jest prawda? Planuje wlasnie zakup benzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności