Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i się nadziwić nie mogę.

Ja na swojego "parcha" B4 od 2013 roku wydałem 9.900 PLN (ostatnio sprawdzałem sobie Excela gdzie mam wszystkie części, wymiany itp) gdzie pokonałem tym autem w tym czasie blisko 120 tyś km.

 

Porównując więc okazuje się, że wcale w B6 nie jest tak tragicznie. Mało kto przecież liczy wszystkie wydatki, a jak się jeździ eksploatacja kosztuje (w moim przypadku 10 wymian oleju to już 2000 PLN, dwa rozrządy 1200, do tego opony 3000 PLN i to wszystko w starym B4!). Nie demonizuj więc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapominacie o największym koszcie now(sz)ego samochodu, jakim jest UTRATA WARTOŚCI.

90% użytkowników nie bierze tego na co dzień pod uwagę.

A jeśli nowy passat w pierwszym roku traci powiedzmy 25 tysi, to mamy "koszt ukryty" 2000 zł miesięcznie. A gdzie reszta...

 

Nie wiem, czy to jest do chwalenia, ale się pochwalę, że ja mam zapisane WSZYSTKIE koszty użytkowania każdego auta, nawet jakiś bzdetny parking czy myjnię ręczną za 2 zł .

 

I wychodzi, że na naprawy czegoś, co się zepsuło, wydaję kilkaset zł rocznie - w tym przebite koło czy spalona żarówka.

2 lata były gorsze, kiedy trzeba było wymienić turbinę, pompę paliwa, łożyska w skrzyni, wahacze, czy polakierować obite drzwi. Ale takich rzeczy nie da się uniknąć.

 

Większym kosztem jest ogólnie biorąc - eksploatacja, w tym wszelkie ubezpieczenia, przeglądy, opony, materiały eksploatacyjne, kosmetyki, myjnie, itd.

 

Jeśli ciekawi, to proszę zestawienie:

 

koszty passat.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie wlasnie do Passata b7 roczniki 2012 wzwyz i mam pytanie .Chcialbym z nawigacja i zauwazylem 2 wersje ekran duzy z 2 pokretlami i ekran mniejszy z 3...jaka jest roznica miedzy nimi ( funkcje ) i te ekrany sa zalezne od rocznika czy poprostu jka kto zakupil wersje? Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pokrętła, mały ekran - to RNS 315

2 pokrętła, duży ekran to RNS 510

Z mojego doświadczenia funkcjonalność obu jest taka sama.

Także co trafisz to będzie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 pokrętła, mały ekran - to RNS 315

2 pokrętła, duży ekran to RNS 510

Z mojego doświadczenia funkcjonalność obu jest taka sama.

Także co trafisz to będzie dobre :)

 

RNS 510 łatwiej zaktualizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie.denerwuje mnie to ze w anglii 98% ma ten rns 315 i brak xenonow fajnie wszystko podgrzewane fotele skora dsg a brak xenonow i rns510. Oplaca sie w ogole z rns315 robic 510? Czy szkoda kasy i zachodu.na pewno teb wiekszy duzo lepiej wyglada i bardziej elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RNS 510 łatwiej zaktualizować

I bardziej klei się do "łap" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oplaca sie w ogole z rns315 robic 510? Czy szkoda kasy i zachodu.na pewno teb wiekszy duzo lepiej wyglada i bardziej elegancko

 

Sam kupiłem wersję B7 wyposażoną w RNS315 i o jakiejkolwiek aktualizacji map można zapomnieć. Co prawda sama NAVI działa bez zarzutów ale jak jeżdżę w miarę nowymi drogami to na mapie ich brak. Na plus szukanie stacji benzynowych czy parkingów - choć to głównie w Niemczech mi się przydało.

RNS510 lepszy wiadomo choć jeśli już zmieniać to za około 2000 PLN na alledrogo są radia na Androidzie z równie dużymi co 510 wyświetlaczami.

Z moich obserwacji w RNS315: Radio jak to radio ponad 20 stacji można sobie zaprogramować.

Połączenie telefonu poprzez bluetooth działa bardzo dobrze. Regularnie jak jeżdżę to puszczam sobie np Youtube z telefonu i dźwięk idzie przez głośniki w aucie. Jest opcja kart SD ale jeszcze nawet nie sprawdziłem czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam kupiłem wersję B7 wyposażoną w RNS315 i o jakiejkolwiek aktualizacji map można zapomnieć. Co prawda sama NAVI działa bez zarzutów ale jak jeżdżę w miarę nowymi drogami to na mapie ich brak. Na plus szukanie stacji benzynowych czy parkingów - choć to głównie w Niemczech mi się przydało.

RNS510 lepszy wiadomo choć jeśli już zmieniać to za około 2000 PLN na alledrogo są radia na Androidzie z równie dużymi co 510 wyświetlaczami.

Z moich obserwacji w RNS315: Radio jak to radio ponad 20 stacji można sobie zaprogramować.

Połączenie telefonu poprzez bluetooth działa bardzo dobrze. Regularnie jak jeżdżę to puszczam sobie np Youtube z telefonu i dźwięk idzie przez głośniki w aucie. Jest opcja kart SD ale jeszcze nawet nie sprawdziłem czy działa.

 

Dzieki wielkie. No co bd musial szukac bardzo dlugo z rns510 bo w anglii jak na lekarstwo takich wersji z xenonami ledami i rns510 wszystko inne maja auto holdy skory grzane fotele itp a tych 2 rzeczy anglicy nie biora w nowych autach eh...a mam pytanie czy kazde auto bylo wyposazone w coming home i leaving home osweitlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy kazde auto bylo wyposazone w coming home i leaving home osweitlenie?

 

Jako, że moja wersja Trendline posiada comming/leaving home, co prawda to auto na rynek niemiecki dlatego ma trochę dodatków, śmiem twierdzić, że każdy Pasior będzie miał tę opcję. Jeśli okazało by się, że jest inaczej to na 99% da się to doprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie czujnik zmierzchu/deszczu to 100% będzie, ewentualnie będzie wyłączony w komputerze, ale to spokojnie vcds ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualną mapę do RNS315 można bez problemu nabyć w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie radio xenon i inne rzeczy możesz sobie dołożyć później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej jest dołożyć radio niż ksenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualną mapę do RNS315 można bez problemu nabyć w ASO.

 

Na znanym portalu aukcyjnym są o połowę tańsze niż w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem auto majac orgyginalnie zamontowane 315. Na fali podniecenia nowym samochodem, kupilem navi 510. I... wrocilem do 315 po killku dniach, bo w 510 nie bylo bluetootha i nie moglem korzystac z telefonu (musialbym instalowac extra badziew). 510 sprzedalem, wrocilem do 315. Przejechalem pol Europy w ponad 2 lata, robiac ponad 80kkm. Z 315 nie mam problemow, a bajerow nie potrzebuje. Wiekszy ekran mi nie potrzebny, przedluzac sobie tez nie mam potrzeby na sile :) Passat to wol roboczy, a z 315 daje w nim jak dla mnie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do 510 nie złożę blutka?

 

Mam coś takiego f72ceb801e13a7652bc8b32ef6574106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To do 510 nie złożę blutka?

Założysz. Ale to twoje radio to nie jest Rns510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założysz. Ale to twoje radio to nie jest Rns510

A jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak rozpoznać wersję passata b7 comfort , highline itd.? Gdzie to jest napisane? itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności