Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość motocyklista

To kup B6 na benzynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

jak benzyniakiem pojeździ to w ropniaka nie bedzie chciał nawet wsiadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszej wypłaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jaki jest koszt przekładki B6 anglika ? części i robocizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak powoli powoli wychodzę z choroby kupna b6 . Jak przestudiowałem polowe wpisów tutaj to chyba najgorsze autko świata.

ja od miesiąca zastanawiam się nad zmiana pasata z paliwka na ropniaka i chyba zostanę przy starym pasku a dozbieram i kupie HONDE ACCORD bo czytając na przeróżnych forach na temat niemieckich aut nie tyczy się tylko Vw ale seata skody ogólne grup Vw utwardzam się w przekonaniu ze po roku 2006 to już nie volkswagen a wiesniagen a szkoda bo był to ładny samochód niesięgający do kieszenie kierowcy :(posiadałem 2pasaty jeden z 1998 w którym zanim go zezłomowałem przejechałem 320K i wymieniłem tylko tylnie amortyzatory tarcze olej filtry i paski

w pasacie z 2004 tarcze wszystkie amortyzatory sprężyny wszystkie olej bierze silnik chłodnice a mam 140K

Edytowane przez hate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja od miesiąca zastanawiam się nad zmiana pasata z paliwka na ropniaka i chyba zostanę przy starym pasku a dozbieram i kupie HONDE ACCORD bo czytając na przeróżnych forach na temat niemieckich aut nie tyczy się tylko Vw ale seata skody ogólne grup Vw utwardzam się w przekonaniu ze po roku 2006 to już nie volkswagen a wiesniagen a szkoda bo był to ładny samochód niesięgający do kieszenie kierowcy :(posiadałem 2pasaty jeden z 1998 w którym zanim go zezłomowałem przejechałem 320K i wymieniłem tylko tylnie amortyzatory tarcze olej filtry i paski

w pasacie z 2004 tarcze wszystkie amortyzatory sprężyny wszystkie olej bierze silnik chłodnice a mam 140K

No kolego, nie zgodzę się z Tobą, że po 2006r. to VW są jako to nazwałeś "wiesniageny". To właśnie od 2008r. Passat B6 ma dobre silnika diesla. Moim Passatem /2009r./ zrobiłem przez równy rok 45tys.km. w tej chwili na blacie prawie 180tys.km. i nie licząc wymiany olejów, filtrów itp. zaiwestowałem w niego tylko 100zł. na czyszczenie EGR. Więc pod Twoim stwierdzeniem na pewno się nie podpisuję! A miałem kilknaście VW... i każdym jeździełm 3 lata, kupowałem z przebiegiem ok.150tys.km, a sprzedawałem, gdy miały ok.300tys.km.

PS. Nie neguję Hondy Accord, auto jest OK! Ale popatrz sobie choćby na ceny części np. dwumasy, dokładnie dwa razy droższa, niż do Passata.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak pojechałem na VW ale strasznie się na tej marce zawiodłem byłem dziś u swojego mechanika który pracuje w serwisie VW by się dowiedzieć czy na forum ludzie nie piszą bredni no i niestety dostałem te same odpowiedzi co tu na forum podobno te po 2008 są poprawiona ale to mit są młodsze i mnie kilometrów na liczniku na dzień dzisiejszy VW to samochód jednego właściciela

 

co do Hondy Accord w uk ceny są podobne do cen passata chodzi o serwis a 2 masa wytrzymuje 2 razy tyle co w passacie chodź jest droższa o 1/3 od passata to i tak wychodzi taniej minus to wnętrze bardzo plastikowe ale samochód mniej zawodny już sam nie wiem co wybrać ale passat na pewno wersja B6 nie wchodzi w grę szkoda bo lubiłem ten samochód i tą markę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie czy da sie jezdzić dynamicznie paskiem z silnikiem 1,6 TDI tak jak moim B5 z opisu ?

ile wytrzymuje dwumasa w B7 2011r produkcji ?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,mam pytanie czy da sie jezdzić dynamicznie paskiem z silnikiem 1,6 TDI tak jak moim B5 z opisu ?

ile wytrzymuje dwumasa w B7 2011r produkcji ?

No nie porównuj 105 koni do 131 koni.

Ja mam w swoim B7 140 km kombi i jakoś to jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie porównuj 105 koni do 131 koni.

Ja mam w swoim B7 140 km kombi i jakoś to jedzie.

 

Co do porównań, to jeżdziłem 140 Km przez dwa lata i całkiem fajnie to jeździło, ale teraz mam 170KM i to jest zupełnie inne auto..... Ta paski z oryginalnym silnikiem 170 KM bez chipów czy tego typu przeróbek to naprawdę inny samochód i jeśli ktoś szuka dynamicznego diesla to polecam.

Co do 1,6 TDI - 105 KM to przez dwa miesiaćejeżdziłem taką skodą, samochod lżejszy więc porównanie nie jest dokładne, ale jeżdzi się tym przyzwoicie jesli ktoś nie oczekuje dynamicznej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,mam pytanie czy da sie jezdzić dynamicznie paskiem z silnikiem 1,6 TDI tak jak moim B5 z opisu ?

ile wytrzymuje dwumasa w B7 2011r produkcji ?

Kolego, nie wiem, jak się zachowuje Passat z tym silnikiem, ale na co dzień jeżdżę firmową Skoda Fabią 1,6TDI. Sam silnik dynamiczny, ale to małe auto, głośniejszy od mojego 2,0TDI, do tego tylko 5 biegów, spalanie litr mniej od 2,0TDI, ale jakoś ten silnik nie pasuje mi do Passata. W ub.roku kolega jechał do salonu kupować Octavię, z myślą o silniku 1,6TDI. Gdy w ASO przed ostateczną decyzją dali się jemu przejechać obiema wersjami silników, od razu zmienił zdanie i kupił 2,0TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała anegdota. Służbowo mam Rapida 1.6TDI, a prywatnie Passata 2,0TFSI i kiedy żona przesiadła się do Rapida to zadzwoniła, że chyba ręczny nie puścił ;) Wydaje mi się, że 1.6TDI w Octavii to pomyłka, a o pasku nie wspomnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Seata z silnikiem 1.6 tdi z 2012r i tak cały osprzęt w nim to już nie Bosch a uwaga Continental a jak wiemy to co nowe nie zawsze jest dobre ma przejechane 43K mil czyli cos koło 68K kilometrów i ci co się znają na 2 masach i przerobili ten kosztowny temat wiedza ze jak samochód lekko szarpie w czasie puszczania sprzęgła oraz cofania a pedał sprzęgła bije po nodze(a tu bije makabrycznie) to oznaka kończącej się 2 masy oprócz tego Continental robi chyba opony i z tego słynie a tu cała elektryka i elektronika ???

niebawem napisze jakie to są koszty :)

tak jak napisałem wcześniej grupa VW poszła w innym kierunku a mianowicie samochodów jednego właściciela mieszkam w Uk ludzie tu złomują auta już z 2000r bo mogą wziąć cos nowszego i dostać zwrot za stare auto i Niemcą chyba właśnie oto chodzi by samochód pojeździł 15 lat oraz żeby przez te 15 lat miał te same kosztowne usterki co stare poczciwe passaty typu b4 czy b5 które miały przez całe życie

 

szkoda bo bardzo lubiłem niemieckie auta :567:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj juz nie placz ;) kup sobie honde accord to bedziesz zadowolony. Tak chodzisz i powtarzasz te same zaslyszane gdzies mity. A prawda jest taka, ze owszem producent opon produkuje elektronike (moze z gumy?), tylko jakbys nie zauwazyl malo oplacalne jest dla koncernu zaczynanie z elektronika od podstaw, lepiej jest kupic dobrze prosperujace przedsiebiorstwo w branzy elektroniki. Tak wlasnie zrobil Continental, wykupil Siemensa, a to ze logo jest Conti a nie Siemensa to nie oznacza, ze produkcja nie jest prowadzona w fabryce Siemensa (obecnie Conti) wraz ze wszelkim przejetym know how. Widac ze nie miales okazji pojezdzic dluzej drozszymi furami, zobaczylbys jak one sie sypia i ze za cene amortyzatorow moglbys kupic sobie skode fabie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie - :ok

 

 

panowie

- ustrzeliłem ładnego passata z 2010r, 2.0 tdi (170) , dobrze wyposażonego z przebiegiem 140k od 1 właściciela z pełna książka serwisowa z salonu vw

 

tylko przebieg 140k km - czy to dużo czy mało ? Chciałem kupic cos z około max 80k km ale cos mi wypadło i troszke kaski uciekło wiec na razie nie ma aż tyle!

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 to dopiero się dobrze ułożył. Kolego salon vw pewna historia ja bym się chwili nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się nie zastanawiał, jeśli wizualnie i wyposażeniowo jest to co Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj juz nie placz ;) kup sobie honde accord to bedziesz zadowolony. Tak chodzisz i powtarzasz te same zaslyszane gdzies mity. A prawda jest taka, ze owszem producent opon produkuje elektronike (moze z gumy?), tylko jakbys nie zauwazyl malo oplacalne jest dla koncernu zaczynanie z elektronika od podstaw, lepiej jest kupic dobrze prosperujace przedsiebiorstwo w branzy elektroniki. Tak wlasnie zrobil Continental, wykupil Siemensa, a to ze logo jest Conti a nie Siemensa to nie oznacza, ze produkcja nie jest prowadzona w fabryce Siemensa (obecnie Conti) wraz ze wszelkim przejetym know how. Widac ze nie miales okazji pojezdzic dluzej drozszymi furami, zobaczylbys jak one sie sypia i ze za cene amortyzatorow moglbys kupic sobie skode fabie...

pokarz mi gdzie ja to już pisałem bo niepamietam :P

a dodam ze dostałem kilka PW od użytkowników VW b6 z silnikiem 2.0 tdi i każda była negatywna

ale nieważne każdy mam wybór a czy ja kupie hondę to jeszcze nie wiem ja dałem porównanie ze passat się skończył na wersji b5 a dalej to już świadome postarzanie produktu jak nie wiesz co to takiego to to poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokarz mi gdzie ja to już pisałem bo niepamietam :P

a dodam ze dostałem kilka PW od użytkowników VW b6 z silnikiem 2.0 tdi i każda była negatywna

ale nieważne każdy mam wybór a czy ja kupie hondę to jeszcze nie wiem ja dałem porównanie ze passat się skończył na wersji b5 a dalej to już świadome postarzanie produktu jak nie wiesz co to takiego to to poczytaj

 

skończ już z tymi teoriami nt. passata i świetności hondy, na forum hondy też tak jakoś dziwnie brak peanów pochwalnych tylko same pytania w stylu "nie działa i jak to naprawić...", a i te nowsze silniki jakoś też w hondzie takie cudowne nie są.

a w ogóle to przeczytaj tytuł tematu i nie wrzucaj tekstów nijak się do tego odnoszących...

może jakis admin wyczyści bo po raz kolejny kupa szajsu nie na temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności