Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

kupnem Passata B6
chcę przeznaczyć około 20 - 25tys
naprawy Passata B6 są dosyć kosztowne

 

dobre b5 FL kosztuje około 20 tysi , po co kupowac na siłe B6 ze "skromnym budżetem?? po to aby potem bac sie aby nie trafic na

naprawy Passata B6 są dosyć kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefi82

A co powiecie na temat wersji 3.2 Fsi ze skrzynią DSG 4-Motion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się tym jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten cel chcę przeznaczyć około 20 - 25tys.

za tą cenę to 2005 pewnie znajdziesz, ale plus gaz to raczej przekroczysz sumę przeznaczoną na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za tą cenę to 2005 pewnie znajdziesz, ale plus gaz to raczej przekroczysz sumę przeznaczoną na auto

 

Nie chce passata B5 bo ma awaryjne zawieszenie.

Na razie chce jeździć na benzynie. Dużo kilometrów nie robię. Może i w cele bym gazu nie zakładał ( dowiedziałem się że instalacja gazowa kosztuję około 5 tys. )

Ile morze spalać taki passat w mieście i trasie? ( pytanie do użytkowników passata B6 )

Czytałem też że jest wrażliwy silnik na złe paliwo. Trzeba lać Pb98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem posiadaczem B6 2.0 FSi w Tiptronicu - w mieście spalanie w okolicach 10L, w trasie około 8L.

Da się mniej, ale jazda byłaby męcząca i mało dynamiczna. Robię około 10-12 tys rocznie, stąd wybór padł na benzynę, gazu zakładał nie będę. Szukałem TFSi, ale niestety nie było nic wartego uwagi w tym okresie i w bliskiej okolicy.

Można lać PB95, tylko po co, skoro oszczędność to raptem 20-30gr na litrze względem PB98. Dla przebiegu rocznego rzędu 10 tys km przepłacamy 200 pln, co moim zdaniem jest kwotą śmieszną biorą pod uwagę ewentualne awarie spowodowane złej jakości paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2 tygodni jestem posiadaczem B6 2.0 FSi w Tiptronicu - w mieście spalanie w okolicach 10L, w trasie około 8L.

Da się mniej, ale jazda byłaby męcząca i mało dynamiczna. Robię około 10-12 tys rocznie, stąd wybór padł na benzynę, gazu zakładał nie będę. Szukałem TFSi, ale niestety nie było nic wartego uwagi w tym okresie i w bliskiej okolicy.

Można lać PB95, tylko po co, skoro oszczędność to raptem 20-30gr na litrze względem PB98. Dla przebiegu rocznego rzędu 10 tys km przepłacamy 200 pln, co moim zdaniem jest kwotą śmieszną biorą pod uwagę ewentualne awarie spowodowane złej jakości paliwem.

 

z matmy byłem cienki ale 10km po 20gr wiecej to chyba daje 2k zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z matmy byłem cienki ale 10km po 20gr wiecej to chyba daje 2k zł

 

Widać :P

 

Czemu liczysz 1l / km? Masz 10/100, czyli 1 000l / 10 000km, a to właśnie daje 200pln różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać :P

 

Czemu liczysz 1l / km? Masz 10/100, czyli 1 000l / 10 000km, a to właśnie daje 200pln różnicy ;)

 

ale ze mnie :hehe aż mi :wstyd

ale przecież pisałem ze matma to nie moja bajka, jakim cudem średnią skończyłem to nie wiem, fizyka i matma to najgorsze przedmioty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce passata B5 bo ma awaryjne zawieszenie.

Na razie chce jeździć na benzynie. Dużo kilometrów nie robię. Może i w cele bym gazu nie zakładał ( dowiedziałem się że instalacja gazowa kosztuję około 5 tys. )

Ile morze spalać taki passat w mieście i trasie? ( pytanie do użytkowników passata B6 )

Czytałem też że jest wrażliwy silnik na złe paliwo. Trzeba lać Pb98

 

Spalanie 2.0 FSI (150KM):

- w trasie ok 7-7,5l (przy bardzo spokojnej jeździe udaje się uzyskać ok 6,5l),

- w mieście ok 10l/100km przy skrzyni 6b manualnej.

 

Ne widzę sensu tankowania Pb98 skoro producent zaleca 95 (przynajmniej tak jest u mnie na klapce wlewu paliwa ), ale być może niektórzy lubią przepłać.

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oglądałem dzisiaj tego paska: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-salon-polska-serwis-aso-C32222515.html

Ogólnie malowany prawy i lewy tył(drzwi i błotniki) klapa i dach lakier orginał,

- pytanie co sądzicie o tym silniku 1,8 tsi? (czy on nadaje się do gazu??)

- co mogło być powodem lakierowania drzwi poszycie lakieru waha się pomiędzy 101-160 czyli szpachli tam raczej niema samochód stoi w komisie więc koleś ogólnie nie zna albo nie chce powiedzieć co mu było, a dla kosmetyki nikt tego by nie robił... może ktoś już oglądfał tego paska, kto się bardziej zna i zobaczył jakieś dziwne spawy czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem na bieżąco z LPG, ale LPG+TSI jeszcze jakiś czas temu to raczej były króliki doświadczalne niż realna alternatywa dla PB. Cena konkretnej instalacji dochodziła do 8 tyś; chyba że chciałbyś mieć tylko dotrysk gazu. Nie wiem czy się interesowałeś tematem LPG do nowożytnych silników, ale jak dla mnie to temat jeszcze jakiś czas temu był zamknięty z powodów ekonomicznych i samej komplikacji odpowiedniej instalacji. Na pewno coś tam się pojawiło na rynku, ale na ile to jest dopracowane i na ile spadły ceny aby faktycznie dało się to montować, to musisz samemu poszukać i pewnie dopiero wtedy zrobisz wielkie oczy jak bardzo skomplikowały się silniki benzynowe w kilku ostatnich latach.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to silniki TSI wymagają stałego chłodzenia wtryskiwaczy paliwem. Zatem instalacja LPG jest bardziej skomplikowana, paliwo jest aplikowane (choć z przerwami oczywiście) niemal cały czas, zatem oszczędności z zasilania gazem są znacząco mniejsze. Krótko mówiąc jeszcze rok temu techniczno-ekonomiczna konkluzja była taka, że silniki TSI właściwie nie nadają się do "zagazowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy 2.0 FSI może jeździć na paliwie 95??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze, na klapce paliwa jest napisane 98/95 PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup B6 sedana rok- 2006 do..... do max 30 tys jak ktos by wiedział o czymś wartym niech da znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko sprzedaje swojego ale on ma chyba kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pytanie co sądzicie o tym silniku 1,8 tsi? (czy on nadaje się do gazu??)

- co mogło być powodem lakierowania drzwi poszycie lakieru waha się pomiędzy 101-160 czyli szpachli

 

Jeśli decydujesz się na benzynę to raczej nie planuj założenia gazu bo to nie ma sensu a jeśli chcesz jeździć taniej zastanów się nad dieslem

a co do drzwi to mogła to byz zwykła szkoda parkingowa lup cos podobnego a co do tego paska co oglądałeś bardzo fajny egzemplarz choć nie lubie jasnej tapicerki ale wtym kolorze to naprawdę pasuje a jazda z takim silnkiem to sama przyjemność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem paska z silnikiem 1.8 TSI BZB, przebieg 231tys. Rok produkcji 2008. Był serwisowany do końca - ostatni przegląd 5 tyś km temu. Pytałem w salonie czy mial kiedykolwiek wymieniany napinacz łańcucha rozrządu (słyszałem że były wadliwe) i twierdzą że nie miał. Czy uważacie że dla świętego spokoju lepiej wymienić ten napinacz i od razu łańcuch na nowe pozbawione wad fabrycznych?

Drugie pytanie - zapaliła mi się kontrolka silnika, co to może znaczyć? Czytałem że jak nie mruga to katalizator, czy w razie co jak kat byłby do wymiany to w takim silniku można zastosować strumienice?

Dzięki za odpowiedź.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie chce passata B5 bo ma awaryjne zawieszenie.

Na razie chce jeździć na benzynie. Dużo kilometrów nie robię. Może i w cele bym gazu nie zakładał ( dowiedziałem się że instalacja gazowa kosztuję około 5 tys. )

Ile morze spalać taki passat w mieście i trasie? ( pytanie do użytkowników passata B6 )

Czytałem też że jest wrażliwy silnik na złe paliwo. Trzeba lać Pb98

 

Ja właśnie kupiłem B6 1.8 TSI - pierwszy pomiar spalania 11,6/100km - same miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu poszukuje samochodu, pojawiła sie interesująca mnie oferta:

http://allegro.pl/passat-2-0tdi-4x4-motion-klima-navi-m-zamiana-i4235487906.html

Czy ze zdjęć możecie wywnioskować że coś jest z nim nie tak na pierwszy rzut oka? Co to za silnik, bo z tego co szukałem nie znalazłem wersji 185 KM? A może od razu go odradzacie? Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności