Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ostatnio kupował nowe b7 variant ? Jaka była faktyczna cena do zapłaty? Za jaką wersje? Czy warto w ogóle jeszcze kupować b7 czy lepiej czekać na b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ostatnio kupował nowe b7 variant ? Jaka była faktyczna cena do zapłaty? Za jaką wersje? Czy warto w ogóle jeszcze kupować b7 czy lepiej czekać na b8?

W zasadzie raczej już nie zamówisz dowolnej konfiugracji do produkcji. Teraz są ostatnie tygodnie istnienia B7 i na rynek polski trafi wiele samochodów ale gotowych, w konfiguracji ustalonej przez VW. Moga mieć interesujące ceny. Na chwilę obecną jest dodatkowy rabat 5.000zł (kupowałem firmowo, nie mam pewności, że ten rabat dotyczy również klientów indywidualnych).

B8 dostępne w Polsce najprawdopodobniej od listopada, a kombi od stycznia-lutego. Problem w tym, że na pewno na początku będzie długi czas oczekiwania, bo całe Niemcy i pół Europy Zach. będzie ustawiać się w kolejce po nowy model.

 

Ja bym proponował poszukać z tych B7, które będą dostepne u dealerów "na placu" - mogą być bardzo dobrze wyposażone i być oferowane za interesującą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilooo

Witam! bardzo proszę o pomoc!!!!! Chciałbym kupić Passata B6 z silnikiem benzynowym. Proszę pomóżcie mi co mam wybrać i czy te auto nie jest bardzo drogie w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! bardzo proszę o pomoc!!!!! Chciałbym kupić Passata B6 z silnikiem benzynowym. Proszę pomóżcie mi co mam wybrać i czy te auto nie jest bardzo drogie w eksploatacji.

 

Chcesz kupić czy już kupiłeś? (podpis)

 

Mogę ci poleci 2.0FSI 150KM, na pewno jest droższe w eksploatacji nić np. Astra 2. Co byś chciał wiedzieć dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2.0 Fsi ze Skrzynią tiptronic w maju tego roku. Zrobilrm raptem 2500 km i póki co nie dzieje się nic. Wymieniłem kompresor klimatyzacji ale ten nie Działał juz podczas zakupu. Spalanie w mieście około 10-11 litrów, w trasie około 8 trzeba liczyć, choć dzisiaj jadąc mega Oszczędnie uzyskałem wynik 6.9L. Podstawą to kupno zadbanego egzemplarza z udokumentowanym przebiegiem i historią serwisową, to w jakimś stopniu ogranicza kupno skarbonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie, więc pytam w tym wątku (najbardziej odpowiednim) .

 

Zastanawiam się co to może być za urządzenie w górnym lewym rogu zdjęcia (prawie), urządzenie znajduje się w bagażniku passata b6

 

CAM00443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spojrzałeś na zdjęcie w ogóle? Mi to wygląda na jakąś elektronikę, może niefabryczna centralka alarmu albo coś od nagłośnienia.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pudełko za małe na kompresor i kabelków za dużo. Na komórce słabo to było widać. Z pewnością coś nieoryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna skrzynka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik parkowania tyle że nie oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest czujnik parkowania tyle że nie oryginalny.

 

Tak masz rację, to jest nieoryginalny czujnik parkowania.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy za pomocą interfejsu (odpowiedniego) można ustalić kiedy przebieg w samochodzie był cofnięty (chodzi mi o dokładną datę). Ostatnio samochód był w serwisie i dowiedziałem się że samochód b6 z 2006 ma nie co inny :placzkaprzebieg a dokładnie zamiast 190 tys. 340 tys., licznik został cofnięty ale zachowały się dane "na silniku" czy da się ustalić kiedy dokonano takiej modyfikacji ??

Edytowane przez dabropl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, możesz jedynie sprawdzić w ASO w historii serwisowej ile miał na ostatnim przeglądzie. A masz wpisany w umowę kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie szafa cofnięta, prawie o polowe ;D , rozumiem ze w serwisie przed zakupem nie byłeś w celu weryfikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie, możesz jedynie sprawdzić w ASO w historii serwisowej ile miał na ostatnim przeglądzie. A masz wpisany w umowę kupna?

 

Niestety w umowie tego nie mam. Przez zainteresowanie mechanika dowiedziałem się jaki ma przebieg, wymieniałem koło dwu masowe. Mechanik z ciekawości podłączył go do kompa (szkoda że po naprawie) i okazało się że licznik jak ww. został cofnięty lecz dane na silniku się zachowały.

 

W ASO dostałem informacje że w 2009 miał 190 tys. Jest sprowadzony z Belgi (2009) więc musiał być cofnięty już w Polsce. ASO nie może mi wydać żadnego dokumentu (tylko za darmo wgląd do systemu) dlatego muszę zgłosić wszystko na prokuraturę i oni wyciągną historię auta.

 

 

No to ładnie szafa cofnięta, prawie o polowe ;D , rozumiem ze w serwisie przed zakupem nie byłeś w celu weryfikacji ?

Niestety kupowałem przez członka rodziny na odległość .... mój błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w umowie tego nie mam. Przez zainteresowanie mechanika dowiedziałem się jaki ma przebieg, wymieniałem koło dwu masowe. Mechanik z ciekawości podłączył go do kompa (szkoda że po naprawie) i okazało się że licznik jak ww. został cofnięty lecz dane na silniku się zachowały.

 

W ASO dostałem informacje że w 2009 miał 190 tys. Jest sprowadzony z Belgi (2009) więc musiał być cofnięty już w Polsce. ASO nie może mi wydać żadnego dokumentu (tylko za darmo wgląd do systemu) dlatego muszę zgłosić wszystko na prokuraturę i oni wyciągną historię auta.

 

 

Niestety kupowałem przez członka rodziny na odległość .... mój błąd .

 

Jak masz dowód rejestracyjny na siebie to muszą ci wydać historię auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz dowód rejestracyjny na siebie to muszą ci wydać historię auta.

 

Kontaktowałem się dziś ponownie w tej sprawie z ASO w Białymstoku to tylko udostępniają historię do wglądu na postawie dowodu rejestracyjnego i dowodu tożsamości.

 

Podjąłem już kilka kroków prawnych w tej sprawie, odstąpiłem od umowy w terminie (w ramach ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej), wezwałem do zapłaty a teraz sprawę kieruję do Sądu... i prokuratury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu samochód jest w Twoim posiadaniu ?

 

To co Zielas napisał, jak auto jest na Ciebie zarejestrowane to serwis nie może Ci odmówić udostępnienia historii auta, ewentualnie bierz właściciela i niech weźmie Ci historie auta.

 

Rozumiem ze auto z polecenia skoro przez rodzine ? Teraz wiesz kogo powiesić za cohones :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile czasu samochód jest w Twoim posiadaniu ?

 

To co Zielas napisał, jak auto jest na Ciebie zarejestrowane to serwis nie może Ci odmówić udostępnienia historii auta, ewentualnie bierz właściciela i niech weźmie Ci historie auta.

 

Rozumiem ze auto z polecenia skoro przez rodzine ? Teraz wiesz kogo powiesić za cohones :-)

 

Samochód mam 7 miesięcy. Sprzedawcą był Komis. Informowałem go o istotnej wadzie już w kwietniu (czyli przed upływem półrocznego terminu, na te wszystkie domniemania).

 

Auto jest zarejestrowane na mnie. Więc jutro przejadę się do ASO w Białymstoku. Przeczytam regulamin może tam coś będzie odnośnie zasad udostępniania informacji.

 

Auto z komis, lecz kupowane przez Ojca. Nie miałem czasu aby osobiście przyjechać i zakupić auto wiec pretensję mam tylko do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności