Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ale jest ładniejsza, choć to kwestia gustu. Tak, czy siak jestem pod wrażeniem tego samochodu. Następca Vectry, który odcina się od niej całkowicie

 

Insygnia jest ok , wnętrze inne ale też ładne i b. funkcjonalne, silniki dobre, skrzynia automat niezła ale, jak zwykle jest ale Insygnia jest cięższa od Passata o prawie 140 kg i to powoduje nieco słabsze osiągi nawet z silniejszym silnikiem i większe zużycie paliwa od Passata o około 1L na 100km porównałem silniki VW 2 TSI 210KM i OPEL 2.0 250KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądają koszty eksploatacji, awaryjność, jak sprawują się silniki diesla

? Wiem, że występuje tylko 2.0 o maks mocy 160 KM. Do VW jest masa części zamiennych nowych z różnych źródeł, co sprawia konkurencyjność cen, jak i używanych. jak sprawuje się wszędobylska elektronika ?

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że występuje tylko 2.0 o maks mocy 160 KM

 

w Insygni jest jeszcze silnik 190KM diesel Bi turbo 400 N , prędkość max około 245 km/h , ale przyśpieszenia z dołu 0-100 słabsze niż Passat 2.0 TDI , tylko ,że potem od 80km/h jest szybszy i bardziej czuć MOC !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin, B8 może mieć wiele usterek, jak każdy nowy model, poza tym mam czekać 10 miesięcy potem zamówię i kolejne trzy, a potem się okaże , że samochód przyjechał przez pomyłkę z innym silnikiem (-: , Diler vw powiedział ,że nie może zagwarantować , że to co zamawiam będzie w dostarczonym samochodzie (-: . Pozostaje zmienić markę jeśli chcemy mieć konkretny samochód z opcjami na jakich nam zależy, ale czy z grupy VW ? Skoda to też vw ciekawe jak tam podchodzą do klienta? może ta sama szkoła?

Infiniti są też nie złe , tylko brak serwisu :( lub Insignia 4x4 2.0 benzyna 250KM ?

 

proste zmienić salon i myślę że gdzie indziej z pocałowaniem w rączkę wezmą twoje zamówienie , nie rozumie jak diler może przyjmować zamówienie i twierdzić ze nie jest pewien czy dostaniesz to co zamówiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste zmienić salon i myślę że gdzie indziej z pocałowaniem w rączkę wezmą twoje zamówienie , nie rozumie jak diler może przyjmować zamówienie i twierdzić ze nie jest pewien czy dostaniesz to co zamówiłeś
Napisz co to za diler,żeby go unikać. Bo serwis pewnie ma nie lepszy

. A jak chcesz mieć auto na już z N1 to na allegro nawet jest sporo nowych alltracków w ciekawej konfikuracji i przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Insignia 4x4 2.0 benzyna 250KM ?

Taki sobie design i mniejsze to od passka w środku.

 

superb brzydki

Bez przesady, jakby dać inny znaczek wyglądałby o wiele lepiej.

 

Swoją drogą to jaką zamawiałeś tapicerkę a jaką dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to jaką zamawiałeś tapicerkę a jaką dostałeś?

 

Zamówiona była tapicerka jasna, a jest ciemna :) , to tak jakby pomylić czarne z białym :) , drobna różnica, dobrze ,że silnika nie pomylili :), chociaż nie wiem bo nie sprawdzałem reszty opcji.

Edytowane przez mmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień dilera bo to definitywnie jakiś paproch , kumpel zamawial granatowego z jasną tapicerka i nie było problemu, przyszedł według zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiona była tapicerka jasna, a jest ciemna

Zawsze mogło być gorzej- mogłeś zamówić ciemną a dostać jasną, materiałową ;)

Przepisy będą trwać do końca marca z tego co mówią- nie idzie się dogadać, aby dosłali do salonu elementy jasnej tapicerki i podmienili w serwisie? Głupia sprawa, współczuje, bo wiem co to znaczy czekać na wymarzone auto, szczególnie jak zamawiałeś do produkcji, a nie brałeś tego co jest. Spróbuj ogarnąć sytuację jak najszybciej, a najlepiej już od razu zacznij szukać samochodów, które Cię interesują i pisz do salonów zapytania o to co mają i co im niedługo dojdzie na plac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mogło być gorzej- mogłeś zamówić ciemną a dostać jasną, materiałową

 

Koledzy ! , Już odebrałem samochód , tapicerka co prawda w innym kolorze , ale diler zachował się bardzo ładnie i doszliśmy do porozumienia :) Przejechałem dopiero 80 km , pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Mam pytanie : GDZIE SIĘ WŁĄCZA oświetlenie wnętrza Ambiente, powinienem mieć tą opcję ale jak na razie w nocy się nie włączyło automatycznie .

 

---------- Dodano o 11:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:22 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ! , Już odebrałem samochód , tapicerka co prawda w innym kolorze , ale diler zachował się bardzo ładnie i doszliśmy do porozumienia :) Przejechałem dopiero 80 km , pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Mam pytanie : GDZIE SIĘ WŁĄCZA oświetlenie wnętrza Ambiente, powinienem mieć tą opcję ale jak na razie w nocy się nie włączyło automatycznie .

 

gratulacje kolego!!

 

jesli możesz to zdradż nam co sie kryje pod hasłem "diler zachował się bardzo ładnie i doszliśmy do porozumienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
diler zachował się bardzo ładnie i doszliśmy do porozumienia"

 

Otrzymałem rekompensatę, która mnie satysfakcjonuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otrzymałem rekompensatę, która mnie satysfakcjonuje

Czyli? :) Chyba, ze to top secret ;-)

A tak w ogole -- gratki nowego autka! Szerokosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambiente świeci razem z oświetleniem deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ambiente świeci razem z oświetleniem deski

Dokładnie tak jest, nigdzie się nie włącza. Fabrycznie podłączone jest pod podświetlenie przycisków w drzwiach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest, nigdzie się nie włącza. Fabrycznie podłączone jest pod podświetlenie przycisków w drzwiach..

 

czyli trzeba się udać do serwisu :( , a może zapomnieli mi to zamontować ?

 

A tak w ogole -- gratki nowego autka! Szerokosci

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może zapomnieli mi to zamontować ?

To akurat łatwo sprawdzić, zerknij na listwę w drzwiach od spodu i zobacz czy jest światłowód.

Tu masz zdjęcia moich listew przed zamontowaniem na 3 i 4 zdjęciu widać światłowód http://forum.vw-passat.pl/threads/111797-Kaszmirowy-beesiedem-sedan?p=1859472&viewfull=1#post1859472

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat łatwo sprawdzić, zerknij na listwę w drzwiach od spodu i zobacz czy jest światłowód.

 

Już sprawdziłem tego oświetlenia nie mam , podobno ( wiadomość od dilera ) tej opcji nie ma jeśli zamówiłem wykończenia z aluminium , a nie z drewna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już sprawdziłem tego oświetlenia nie mam , podobno ( wiadomość od dilera ) tej opcji nie ma jeśli zamówiłem wykończenia z aluminium , a nie z drewna

 

Bzdura totalna, mam szczotkowane aluminium ambiente i piknie świeci, zmień dilera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od b6, a moze koledze mmarco chodzi o ledowa listwe pod dekoltami drzwi- dostępne w b7 a nie w b6:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności